kızlar oda süsleme, ikram, süs püs neler düşündük neler yapıcaz

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve senemcik tarafından 17 Kasım 2008 başlatılmıştır.

17 Kasım 2008
    Konu Sahibi : senemcik
  1. senemcik

senemcik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar neler yapıcaz yazalım birbirimize bu unutulmaz gün ile ilgili hatıra kalıcak birşeyler bulalım.
    ben başlıyorum.
    ilk olarak bebeğimin odasına balonlarla ufak süsleme yapıcam ve kapısına kapı süs asıcam.ayrıca evimin kapısına ( çelik kapıya) 2 parça tül takıcam hediye paketi gibi ve renkli yazıcıda bayz kağıda pembe yazı ile hoşgeldin almina bebek yazıcam ve kenarlarını tüylü şeylerle süsleyeceğim.şeker siparisi verdim 2 sepat büyük sepet eve gelenler için 75 ad.küçük sepet ise 25 ad.hastane için.eve gelenlerede lohusa şekerinden lohusa şerbeti yapıcaz annemle denedik çok güzel oldu.hastane odası içinde tüllerden süslerden balonlardan tüller yapıp hazırlıyacağım ben hastanede iken annem onları hastane odasına yerleştiricek.
    benden şimdilik bu kadar sizlerin varmı bu tür şeyleri hadi paylaşalım....:enbuyukkk:a.s. tabiki herşeyden önemlisi sağlıkla gelmeleri....

2. 17 Kasım 2008
  3. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar kapı süsü alacağım ben de...annem bebek şekeri için 65 adet minyatür patik ördü...25 taneye hastaneye..40 adette mevlüte...içine tüle sarıp badem şekeri koyacağım...2 paket balon almıştım...1 paketi hastaneye...1 paketi ev süslemesine...doğuma gitmeden önceden buzluğa börek/dolma vs. atacağım...hastane dönüşüde 1 tepsi tatlı siparişi vereceğim..gelenlere loğusa şerbetiyle birlikte ikram edeceğim...şimdilik aklıma gelenler bunlar...bir de mevlütte dışarıya etli pilav/tulumba tatlısı/ayran sipariş edeceğim...onlar birer kişilik paketler halinde hazırlıyor zaten...mevlüt sonuna yakın getirirler biz de ikram ederiz...mevlütte dağıtılmak üzere yasin ve tespih alacağım...bebeğimin anısına kullandıkça dua ederler...aklıma gelirse yazarım..

4. 17 Kasım 2008
  5. bebiscimkayra

bebiscimkayra bende bilmiyorum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende patik yapmayı düşünüyorum şeker olasyında da nasıl yapacağım karara vermedimmm.resimlerini çeksende görsek t istersenabiii

6. 17 Kasım 2008
  7. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    valla benim bir tek sepet ve şekerlerim var henüz bir şey yapmadım

8. 17 Kasım 2008
  9. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    valla kızlar bravo size bende daha hiç düşünmedim biliyormusunuz süsleri.aslında herşeyi şimdiden düşünüp hazırlamak en iyisi çünkü daha sonradan vakit kalmayacak.

10. 17 Kasım 2008
  11. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım becerebilirsem yarın fotoları koyacağım...arzu edersen tarifini de veririm...

12. 17 Kasım 2008
  13. semra84

semra84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bende nette gördüm opatiklerden sonra burda nikah şekeri yapan biryer gördüm tesadüf gidip sordum plastikten emzik var arkasında tle sarılı badem sekeri var çok şirin tanesi 1 ytl dedi çokda güzel daha karlı geliyor oyüzden hazır almaya karar verdim gerçi kendin hazırlamakta daha başka tabi,bide kızlar yine nette buldum bebek odası süsleri yapışkanlı silinebiliyor yıkanabiliyor çok hoş ayıcıklı,bebkli falan yapışkanlar var onlardan sip. vermek istiyorum çok beğendim yasakmı bilmiyorum internet adresinide verebilirim ,tabi kapı süsüde alıcam veya ablam yapıcak,a birde aklıma gelmişken bebek günlüğü alıcam gerçi 1 aydır alıcam diyorum hala alamadım ziyarete gelenler yorumlarını düşüncelerini yazmaları için defterlerden var onlardan alıcam yine nette buldum 38 ytl diyor bakalım kırtasiyeye sorucam uyguna bulursam alıcam veya bir ajandayı kendim yapıcam,ayyy o günler bir gelsin insan şimdiden heycanlanıyor,bu konu çok güzel olmuş en azından fikir almış oluruzhihoyyyt

14. 17 Kasım 2008
  15. senemcik

senemcik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım fikir alış verişi iyi olacak..
    ben düğünümde anı defteri kendim yapmıştım rekli sayfalı bir defter almıştım ve defter kaplar gibi gri simli bir kumaş ile kapladım yine gümüş simli çiçek kurdele ile süslemiştim 10 ytl bile tutmamıştı sende bebiş için öyle yapabilirsin canım...:enbuyukkk:

16. 18 Kasım 2008
  17. s.ozozel

s.ozozel T&M&S (Sibel Şengül) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ben istiyorum o şeker satan sitenin adresini özel mesaj atabilir misin

18. 18 Kasım 2008
  19. ssaslan