Kızlar parmaklarım yardım...

Konusu 'Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları' forumundadır ve tinkimi tarafından 29 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

29 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : tinkimi
  1. tinkimi

tinkimi meleğim ünüversiteli:):) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar 3 gündür serçe parmağım,yüzük parmağım ve orta parmağım uyuşuk diğer
    parmaklarımda sorun yok ama uyuşukluk bileğime kadar indi :uhm:geçer diye bekledim geçmiyor pazartesi doktora gidicem ama hangi bölüme gideceğimide bilemiyorum
    bu uyuşukluk hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim ve hangi bölüme gitmem gerekiyor yardımlarınız için şimdiden teşekkürler .....:uhm::çok üzgünüm:

2. 30 Ağustos 2008
  3. XOXzlem

XOXzlem İNŞALLAH BİR GÜN........ Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    196
    canım geçmiş olsun bendede vardı.....nörolojiye göründüm...sinir sıkışması varmış........genelde bayanlarda sık karşılaşılırmış.....

4. 30 Ağustos 2008
  5. tinkimi

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    sağol canım 5 gün önce çok sinirlenmiştim ondan dolayı oldu heralde ama depresyon ilaçları da içiyorum ama bu farklı bişey demekki yerdımın için çokkkkk teşekkür ederim pazartesi mutlaka gidicem nörolojiye.

6. 30 Ağustos 2008
  7. Elis

Elis Guest

gecmis olsun canim...umarim kotu bise yoktur haberdar edersin bizi......saglikli gunler dilerima.s.

8. 2 Eylül 2008
  9. tinkimi

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar bugün doktora gittim filim çektiler sonuç boyun düzleşmesiymiş benneyaptımki sinirsel dedi ilaç tedavisine başladık ilaçlar bittiğinde geçmesse
    fizik tedavisine başlıycakmışım :a015:bu sinir nasıl bir illetki herşeyi ona bağlıyolar
    bunada şükür allah daha kötü dertlerden korusun. hepinize çoooooook teşekkürlera.s.a.s.

10. 2 Eylül 2008
  11. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    bende de büyük bir üzüntüden sonra başlamıştı 1-2 sene evvel. boyun filmlerinde de bir şey çıkmamıştı bende. aynı dediğin 3 parmak bir sinire bağlıymış.

sinir sistemi adı üstünde işte, biz de gerilince doğrudan tüm vücudumuzu etkiliyoruz:KK43:

geçmiş olsun

12. 2 Eylül 2008
  13. Joy

Joy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    113
    geçmiş olsun canım.yaklaşık 1,5 ay önce bende aynı sorunu yaşadım üstelik önce uyuşukluk daha sonra hiç hissetmemeye başladım.dr.gittim sinir sıkışması dedi..EMG istedi.kadınlarda sık görülüyormuş.kol askısı verdi.geçmezse ameliyat dedi.şimdi biraz daha iyiyim.öncelikle gideceğin dr.ortopedi uzmanı.eğer ameliyat derlerse ortopedi yada beyin cerrahı yapıyormuş ameliyatı.çok araştırdım ben ortopedi dr.yaparsa ameliyatı çok daha kısa sürede iyileşiyormuş çünkü kesi şekilleri farklıymış.hastalığın adı karpaltünel araştır sen de istersen netten.

14. 2 Eylül 2008
  15. Joy

Joy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    113
    benden sana tavsiye kesinlikle fizik tedavisi yaptırma daha kötü oluyor.orası ısıdan dolayı daha da iyileşmez hal alıyor.

16. 2 Eylül 2008
  17. sinyora

sinyora Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    aynı sorunu bende yaşadım canım sinir sıkışması
    nöroloji bölümüne gittim ve bana antidepresan verdi 6 ay kullandım
    önce ameliyat demişlerdi ama ilaç denememi söylediler,
    ilaçları kullandıktan sonra tekrar gitmedim
    şimdi de kolumu biraz fazla kulandığımda ağrıyor
    ama uyuşmalarım geçti çok şükür

18. 2 Eylül 2008
  19. tinkimi

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar dün dotora gitmeden araştırdım netten uyuşukluk hakkında karpaltünel senderomumuymuş doktora söyladim netten baktım hastalığım bumu dedim yok değil dedi sinir sıkışması dedi
    bende anlamadım devlet hastanesine gitmiştim doktar hem benim filmime bakıyordu hemde telefonla konuşuyordu yani baştan sağma gibi baktı geçmesse bende dediğiniz gibi ya ortopetiye yada beyin cerrahına gidiyim bakalım onlar ne dicek
    yardımlarınız için çokkkkkkkkkkk teşekkür ederima.s.a.s.