kızlar pazar günü sezeryana giriıyorum sezeryan olanlar en gereklı olanlar neler ??

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve pamukprensesim_ tarafından 3 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

3 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : pamukprensesim_
  1. pamukprensesim_

pamukprensesim_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar sureklı konu acıp duruyorum ama heycandan olsa gerek diğer konuda bahsettığım gıbı pazar gunu sezeryana giriıyorum benımde kızımında cantası hazır ama en gereklı olanlar neler eksıklerım varsa tamamlim bılhassa sezeryan olanlardan görüşlerınızı beklıyorum en gereklı olanlar neler ANNE ve BEBEK için şimdiden tşkrler

2. 3 Ağustos 2010
  3. txuxlinxsxahin

txuxlinxsxahin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm öyle dolu dolu bir çantayla gitmene gerek yok ben netten baktım koca bi liste çıkardım tıkabasa dolu bir çantayla gittim.bebekler ilk 3 gün çok az kusarlar bebek için 3-4 parça zıbın takım(o bile fazla olabiliyor)muhakkak bebeğine çarşaf,battaniye,kendine 3 tane gecelik al,terlik bi tane havlu makyaj malzemelerin koltuk altı stikin sabunun vs özel eşyaların.bide hastane çıkışına giyebileceğin rahat bir elbise eksiklerim varsa tamamlayın kızlar aklıma gelmiyor.

4. 3 Ağustos 2010
  5. pamukprensesim_

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    tülincim yanlız ben normal olucağım ıcın gecelık takımımı hastane cıkısımı yanı kızımla ıkımızın takımdı krem altın sarısı kurdale işlemelıydı o kaprı takım ustü kaprısı bide sabahlığı sezeryan olucam gıyememmi :KK43:en azından ıkıncı gun fotoğraf cekılmek ıcın falanda olsa gittiğm hastanenın fotoğrafcısı var ters düştü sezeryan planlamadığım ıcın ıkı tane ayrı gecelığım var elbıse olarak :KK43: ama

6. 3 Ağustos 2010
  7. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Belbantlı hasta bezi
    eşofman ve gecelik (gecelik mutlaka olmalı)
    bol peçete
    Ve duyduğuma göre doğumdan önceki gün bol bol kayısı marmelatı filan yersen sezeryan sonrası gaz çıkarman çok kolay oluyormuş. Ne yazık ki ben bunu doğumdan aylar sonra öğrendim...
    Hayırlı doğumlar olsun...

8. 3 Ağustos 2010
  9. depresif34

depresif34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    113
    mrb. pamukprenses kendın için 3 tane pijama takımı yeterli. bol iç çamaşırı al yanına.özel hastanede doğum yapacaksan kı öyle zannediyorum ped almana gerek yok hastane bol bol temin ediyor .terlık de veriyolar .En azından benım hastanem hepsını temın ettı.bebeğe bile hiç bez kullanmadık.el havlusu,çorap,kolonya,emzirme sutyenı senın ıçın bunlar yeterlı.Bebek için de en az 3 tane hastane çıkışı koymalısın hiç bellı olmaz.benım bebeğim temız di hiç kusması olmadı o yüzden fazla kullanmadık.işini garantiye al derım alt değişiminde çişini yapsa komple değiştirmek zorundasın.bez al ama çıkarma ordan değiştiriyorlar.bir de bana sorarsan 1 paket de mama koy yanına sütün gelmezse en azından günde 2 kere 60cc lık mama yaparsın.benım bebeğim sütüm gelmediği için sarılık oldu.tecrübesizdım.kımse söylemedi bize.benden 1 ay sonra eltım doğum yaptı o hastanede mama verdi çocuk sarılık olmadı onda da tehlıkesi vardı çünkü.bebek için emzık de alabilirsın alışmasını ıstıyorsan ben hemen vermiştim dr.dan gizli olarak onlar istemiyorlar çunku.

10. 3 Ağustos 2010
  11. tugyann

tugyann sehle84 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    evet gecelik bol al bende almıştım bebeğe takım fazla koy ben almadım lazım omuştu ordan almıştık mama hastane veriyo emmezse benim sütümd eaz geldi mam averdiler özeldi ama benimki çok ilgilendiler bide hastanede

12. 3 Ağustos 2010
  13. txuxlinxsxahin

txuxlinxsxahin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    al cnm onu da yanına ben pijama da giydim hastanede sezeryan olunca giyemezsin diye bişi yok ki yalnız gecelik rahat oluo tabi ilk iki gün pijama giy çıkar yapmak durumunda kalma die.bide cnm ped falan yazılmış pedi 2.günden sonra kullan ilk iki gün hasta bezini öneririm tertemiz normal doğum kadar kanaman olmaz kesinlikle ama yinede oluyor tabii.olumunekankayizsmile

14. 3 Ağustos 2010
  15. pamukprensesim_

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    tşkr ederım canm cok sağolun hepınız :)

16. 3 Ağustos 2010
  17. Yeldaa25

Yeldaa25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım hayırlı doğumlar olsun inşallah ben de 18 ağustosta sezeryan olacağım
    Bence bebeğine en az 4 takım kıyafet götür. İç zıbın ve bady de al yanına bol bol. kendine meme ucu kremi al, süt pompası da gerekli ama sana kalmış orada eczaneden de temin edilir. deodorant, roll- on makyaj malzemesibayanssulusmile vee tabiki pijamalarımıza uygun lohusa tacızemuszemus Allah kurtarsın arkadaşım

18. 3 Ağustos 2010
  19. pamukprensesim_

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    sağol canım senide hepımızı inş ben göğüs pedi aldım diğer pompa falan hastaneden temin edılbebılıyo hastane bılgı verdı o konuda cok tşkr ederım