kızlar progestanı nasıl kullanacağım..

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve meral_83 tarafından 11 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

11 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : meral_83
  1. meral_83

meral_83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kızlar ben 5+6 günlük hamileyim bugün doktora ggittim bende pko olduğu için bana progestan verdi günde 6 tane kullanacağım yalnız ben bunu nasıl kullanacağım sormayıda unuttum..lütfen yardım edin ağız yoluylamı yoksa alttan mı kullanacağım cevaplarsanız çok sevinirim..şimdiden tşkler..

2. 11 Ağustos 2008
  3. meral_83

meral_83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kimse cevaplamayacakmı kızlar:KK43:

4. 11 Ağustos 2008
  5. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım aslında dr sana bu bilgileri vermse lazımdı....bende bi ara kullandım ama günde 2 tane.bi tanesini kahvaltıdan sonra alıyordum bi tenesini akşam yenekten sonra.sana günde 6 tane verdiğine göre acaba ikişer tanemi alıcaksın ki???aklıma bu geldi.yada hem alttan hemde ağız yoluylamı alıcaksınki..canım en iyisi sen bi dr telle ara.biz ne desek yanlış olur.ama burda 6 tane kullanan arkadaşlar var biliyorum....allah inşallah bebeğini kucağına almanı ve sağlıklı hayırlı evlat olmasını nasip eder hayatım

6. 11 Ağustos 2008
  7. meral_83

meral_83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok tşk ederim evet 3 öğün ikişer tane alacağım ama nasıl alacağım onu bilemedim senin kullandığın ne marka idi

8. 11 Ağustos 2008
  9. celen35

celen35 bodruma da gittik beraber :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    progetanı ben 13,haftama kadar kullandım(ama düşük riskinden dolayı).ilk haftalar sabah 1 taneydi.risk gecti derken tekrar kanamam oldu 13,haftamda ozqaman doktorum sabah-ööle-akşam olamk üzere toplam 6 tane kullanmamı sööledi ve bu sefer alltan atıcaktım.sabah 2 tane atıyordum öölen 2 bide gece yattığımda 2.hatta doktorum alttan atamazsan ağız yoluyla alabilirsin demişti.ama bunlar kişisel kullanımlar.bence burdaki sonuclara bakarak kullanmaktansa doktorunu ara sor derim.malum bu işler riske atılacak gibi deil..buarada hayırlısı olsun.allah tamamına erdirsin inşallah:)

10. 11 Ağustos 2008
  11. meral_83

meral_83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    verdiğin bilgiler için çok tşk ederim canım..birde bişey soracağım alttan attığın zaman geri geliyormuydu biraz komik ve saçma bir soru oldu ama kusura bakma orda yoksa eriyip gidiyormu acaba..

12. 11 Ağustos 2008
  13. mavi_ay

mavi_ay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle tebrik ederim Allah sağ slaim kucağına da almayı nasip etsin inşallah

Bende progestan kullandım (Hap olanı) ilk aşılamamda günde 6 adet progestan içiyordum

sabah öğle akşam olmak üzere tok karına 2 şer tane alıyorsun canım
    Aslında doktorunun sana izah etmesi gerekiyordu için rahat etmeyecekse bence arayıp doktoundan teyid al derim
    Allaha emanet olun :1hug:

14. 11 Ağustos 2008
  15. meral_83

meral_83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok tşk ederim en iyisi öyle olacak yarın arayım bari doktoru böyle içim rahat etmeyecek..etkileri oldumu sizde peki hapın..

16. 11 Ağustos 2008
  17. mavi_ay

mavi_ay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    doktorunu ara mutlaka sor
    ama bu aradada ilacını aldıysan dediğim şekilde kullanmaya başla biran önce mutlaka dediğim şekilde kulandıracaktır
    progestan iştah açan bi ilaç hamilelikde ki belirtilerini bilmem ama ben kullandığımda göğüslerde hassasiyet yaratıyor ayrıca vede çok uyku yapıyor
    ben çok kullandım
    progestan hem gebelik artırıcı özelliğe sahip, hem düşük önleyici hemde sebepsiz kanamalarda kanamayı durdurmak için kullanılır canım
    Allah yardımcın olsun canımm:1hug:

18. 11 Ağustos 2008
  19. meral_83

meral_83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    amin canım ilgin için çok tşk ederim..benim kanamam falan yok allaha şükür yalnız bende pko var birde homonlarım alt üst durumdayken hamile kaldım %2 şansım vardı ve oldu rabime şükürler olsun onun içn doktor hemen progestan verdi düşük olmaması için ben yarın doktoru arayım..mide bulantısı falan oluyor demişlerdi ondan korkuyorum:)