kızlar sakın umudunuzu kaybetmeyin!!!

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve barcli tarafından 3 Haziran 2008 başlatılmıştır.

3 Haziran 2008
    Konu Sahibi : barcli
  1. barcli

barcli ELVİN'İM ABLA OLUYOR Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bu haberi sizinle paylaşmak istedim yıllarca uğraşan insanlara isteyen herkese allah en kısa zamanda bebeklerini versin.... hamile kalmak gerçekten tam bi uğraş gerektiriyo kimisi çok kolay hamile kalabiliyo kimiside böyle zorluklar çekerek... herkese sağlıklı bebekler diliyorum...

17 yılda 15 kez ölü doğum yaptı, 16. doğumda çocuk sahibi oldu.

Besni'de, bugüne kadar 15 kez ölü doğum yapan kadın, 16. hamileliğinin sonunda sağlıklı bir kız bebek dünyaya getirerek anne oldu. Bebeğe Zeynep Nur ismi verildi.

Besni Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Ercan Ciğerli, 17 yıllık evli Gülcan Özilçi'nin (38) 15 kez hamile kaldığını, ancak sürekli ölü doğum yaptığını söyledi. Özilçi'nin hamileliklerinin hepsinin altıncı aydan sonra anne karnında ölüm ve başarısız gebelikle sonuçlandığını ifade eden Ciğerli, şöyle konuştu:
    "Hastamızın en iyi giden hamileliği 7,5 aylık. 16. gebeliğinde tam bir değerlendirmeden geçirdik ve anormal bir duruma rastlamadık. Planlı bir gebelik ve ardından çağdaş tedavi yöntemleri kullanarak kan sulandırıcı ilaçlarla beraber dikkatli bir şekilde hastayı takibe aldık. 32. haftadan sonra ağrıları başladı. Hastamızı hastaneye yatırarak 40 gün ilmi takiple tedavi altına aldık. 40 günün sonunda 37. haftaya gelindiğinde doğum önlenemez duruma geldi. Bebek de anne karnında ölüm mesajları verince, bebeğin doğumu kaldıramayacağını da düşünerek, sezaryenle doğum yaptırdık ve sağlıklı bir kız bebek dünyaya getirdi."

"Annelik ümitlerimi kesmiştim"

Özilçi ise hala anne olduğuna inanamadığını belirterek, "Tedaviye başladığımız ilk günde doktor bey bana cesaret vererek, 'Bu çocuğu senin kucağına vereceğim' dedi. Fakat doğum gerçekleşene kadar ümidimi yitirmiştim. Hala bu bebeğin benim olduğuna inanamıyorum, şoktayım. Doktor beyden ve hemşirelerden Allah razı olsun. İlk defa anne olmamı sağladılar. Annelik çok güzel bir duygu, Allah tüm kadınlara nasip etsin" dedi.

2. 3 Haziran 2008
  3. sevgiuzun

sevgiuzun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok güzelmiş , sağol canım, tam derslik
    Helal olsun valla süper sabır varmış ,Allah bebeğine sağlık versin.Ne mutlu

4. 3 Haziran 2008
  5. hxuxrrem 2000

hxuxrrem 2000 SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    EMEĞİNE SAĞLIK TATLIM...a.s.

6. 4 Haziran 2008
  7. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    cok guzel bir örnek bence tabi guzel olan ölü dogumlar degil kadinin sabredip hep tekrar denemesi takdir ettim gercekten...

8. 4 Haziran 2008
  9. schnitCELL

schnitCELL £PİRELİ PİRELLİ GÜZELİ£ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    alnımızda anne olmak yazıyosa şayet bu olacaktır...birşeyi çok istemek yerine hayırlısını dilemek bence daha mantıklı...ben her ay reglimi gözüm yaşlı geçiriyorum,öyle bile allaha tek duam hayırlısıysa olsun demek oluyo...allah evlat özlemi çeken herkesin yardımcısı olsun yerimseniben

10. 4 Haziran 2008
  11. bebeklik

bebeklik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    harika bir bilgi paylaşımı çok saol..

ama kadın 15 doğum yapmış kadının psikolojkisini düşünemiyorummmm ...

12. 4 Haziran 2008
  13. EU3

EU3 Guest

Paylaşım için sağol.Aslında kaderimizde ne yazılıysa onları görücezz

14. 4 Haziran 2008
  15. barcli

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    okuyunca paylaşmadan edemedim 15 kere ölü doğum yapmış 17 yıllık evlilik hayatında evliliği hep hamilelikle geçmiş ne kadar büyük sabır varmış gerçekten takdir etmek lazım allah sonunda yüzünü güldürmüş herkesinde güldürsün inş

16. 4 Haziran 2008
  17. hxuxrrem 2000

hxuxrrem 2000 SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    AMİN CANIM BENİM ..İNŞALLAH ... BENDE ÇOK OLDU BEKLİYORUM MELEĞİMİ....senağlama

18. 4 Haziran 2008
  19. barcli

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ayy kıyamam sana ben biliyorum uzun zamandır beklediğini takip ediyorum yazılarını inş en kısa zamanda kavuşursun meleğine allah daha fazla aratmadan varlığını göstersin sana senin için dua edicem...