kızlar sanırım işten çıkaracaklar

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve rengin_35 tarafından 16 Nisan 2008 başlatılmıştır.

16 Nisan 2008
    Konu Sahibi : rengin_35
  1. rengin_35

rengin_35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar .iş yerim bu ara tutuştu. ben şirketin muhasebesindeyim ve tekim.en başından beri sorup duruyorum yerime kim bakacak diye. hep sekreter kız idare eder dediler. şimdi ise olmaz o yapamaz yeni birini almamız gerek diyolar. (geçici olarak) ama ben geçici olacağını sanmıyorum. bakalım ne olacak bende merak ediyorum. çalışmaya başlayalı 2,5 yıl oldu bu arada. sizce ne yapmam lazım çıkarırlarsa:a015:

2. 16 Nisan 2008
  3. mujdes

mujdes osmanınmüjdesi :)(: Pro Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    e artık yasa değişti ya cnm çıkarırlarsa acaip tazminat odemek durumunda kalıcaklar
    zor biraz cıkarmaları endise etme bence

4. 16 Nisan 2008
  5. ilkyas

ilkyas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bencede gebelik nedeniyle işten çıkartılmak demek yüklü tazminat almak demek gebeliğin boyunca ve doğumdan sonrada sana kimse dokunamaz hakkını ara

6. 16 Nisan 2008
  7. gelincik_01

gelincik_01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım eğer çıkartırlarsa sende dava açarsın. tazminatını alırsın. başka yapılacak bişey yok gibi görünüyor.

8. 16 Nisan 2008
  9. oNcA

oNcA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    rengincim herşeyin hayırlısı olsun....unutmaki herşey olacağına varır...
    şimdi sen izinli oldugun süre içerisinde senin işini sekreter yuruturse vede problem çıkmazsa adamlar zaten muhasebeciye ihtiyac duymazlar....seni zaten bunyelerinde çalıştırmazlar...yeni birinin gelmesi bu açıdan daha iyi...sen 2.5 yıldır butun işlerini ögrenmiş ve rayına oturtmussundur...o yuzden yeni bir elemanı tekrardan ortama alıstırmayı dusunmezler...zaten yasalardada hamile bir bayanı işten çıkarmak oldukça yuklu tazminatı gerektiriyor...yeni eleman geldikten sonra sen ssknın yatıp yatmadıgını kontrol et...onunla ne konusuldugunuda ögrenmeye çalış...

10. 16 Nisan 2008
  11. Rosca

Rosca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım çıkarırlarsa eğer dava açabilirsin ama çok uyanık ol arkandan dolap falan cevirmelerine mahal verecek şeylere karşı biliyorsun işveren herzaman bir yolu bulur sıyırmak için bol şans

12. 16 Nisan 2008
  13. rengin_35

rengin_35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Tazminat Ne Kadar Alabilirim Ki Kizlar. Ya Canim çok Sikkin
    Işimide çok Seviyorum. Yerime Birini Almayi Düşünmeleri Kötü. çünkü O Işleri öğrenene Kadar Zaten 3 Ay Geçecek. Yani Onun Erine Sekreterin Benim Yerime Geçmesi Daha Mantikli. Ama Yenibiri Geçici Biri De Olsa Bunu Düşündüklerine Göre Beni çikaracakalr. Birde Bizim şirketin Huyu Son Gün Haber Verir Personele. Yani Fesih Bildirim Formunu Ve Ibrani Veririler Bir Günde. Ama Hakkinida öderler.
    öfff

14. 16 Nisan 2008
  15. ghaneli

ghaneli ^AhmetBarışCanan^ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canim Moralini Bozma Herşey Olacağina Varir.ama Yaptiklari Saçma Seni Işten çikarsalar Bile Bunu Sana En Az 15 Gün önceden Söylemeleri Gerekir.bence Bi Bekle Belkide öyle Bi Planlari Yoktur.yada Sen Teklif Götür Işe Alinacak Geçici Kişi Sen Izne Ayrilana Kadar Gelsin Senin Yaninda Bi Kaç Ay Bişeyler öğrensin Böylelikle Senden Sonra Sikinti çekmez Ve Senide Aratmaz Böylelikle Problem Kalmaz Tabi Patronlar Bunu Onaylarsa Biraz Saçmami Oldu Yaaav

16. 16 Nisan 2008
  17. baharalti

baharalti nehirim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    rengincim moralini bozma diğer arkadaşların söylediği gibi herşey olacağına varır,işten çıkarma gibi bi durum olursa hakkını ara,haklarını almadan bırakma. yok eğer haklarını verip çıkarırlarsa orasını bilmiyorum ama sen sıkma canını,bebişin kısmetiyle gelir buna inan.yerimseniben

18. 16 Nisan 2008
  19. Meral

Meral Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Rengin onca'nın dediği gibi doğum iznine kadar bişey söylemezlerse SSK'nı mutlaka kontrol et. Eğer çıkışını vermek isterlerse sakın evrakları imzalama. İşe iade davası da açabilirsin, tazminat davası da... Hakkını mutlaka ara. Bu davalarda genellikle çalışan kazanıyor.