kızlar siz nasıl yapıyorsunuz?

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve esther tarafından 5 Eylül 2009 başlatılmıştır.

5 Eylül 2009
    Konu Sahibi : esther
  1. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    yetişemiyorum.. herşey benden bir adım önde.. işe başladım bakıcı buldum.. bakıcı süper.. ama sabah okula gidiyorum ki henüz öğrenciler yok, eve geliyorum bebeğimi alıyorum bakıcıdan. yemek yiyorum, oğlumu doyurup uyutuyorum, ben de emzirirken sızıp kalıyorum. uyanıyorum hadi mutfağa yemek yapmaya. bi yandan oğlan acıkır, ağlar, oyun ister, hadi oğlanı attaaa götür, gel yemek yap. yemek ye oğlanı uyut, mutfağı topla,, derken sızıp kalıyorum.
    .
    .
    ya ne zormş çalışan anne olmak. bi de öğrenciler başlayınca derse hazırlan yazılı hazırla, test hazırla, performans ödevi zart zurt... kaç gündür temizlik yapmadım, yıkanan çamaşırları katlamadım... ev aldı başını gidiyor. napıcam ben. nasıl yetiştiricem. sabahçı olmak güzel öğleden sonra boşsun güya ama öyle uykusuz kalıyorum ki. yoruluyorum. şeytan diyo al ücretsiz izin otur evinde paşalar gibi...

kızlar siz nasıl yetiştiriyorsunuz işleri? plan program mı yapıyorsunuz? bana bir akıl nüffen..

2. 5 Eylül 2009
  3. ceyo16

ceyo16 Annesinin gülü Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Bakıcı siz eve dönünce hemen evine mi gidiyor?3 e kadar falan evde kalsa evdeki ufaktefek ütüvs. işleri siz evdeyken yapabilir.

4. 5 Eylül 2009
  5. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bakıcıdan memnun olamana sevindim..ben çalışmadığım halde zor yetişiyorum sen çalışıyosun bide..Allah yardımcın olsun..

6. 5 Eylül 2009
  7. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bakıcı kendi evinde bakıyor canım.

8. 5 Eylül 2009
  9. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    evet canım. cok iyi bir bayan. öğretmen olmak çok zor ya. bekarken çok eğlenceliydi ama şimdi stresli ve yorucu

10. 5 Eylül 2009
  11. hayaletorka

hayaletorka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım sen nerde yaşıyosun ne öğretmenisn

12. 5 Eylül 2009
  13. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    eve haftalıkçı birini alman en mantıklısı bu drumda.
    hem ütün ve diğer işlerin yapılır hemde rahat edersin bence..

14. 5 Eylül 2009
  15. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ist-ing

16. 5 Eylül 2009
  17. ICIR

ICIR Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    ben hafta ıcı full cumartesı oglene kadar calısıyorum hemen eylulu alıyorum bıraz onla ılgılenıyorum saat oluyor 6 yemek yapıyorum iftarı acıyoruz babasıyla oynarken sofrayı topluyorum 9 gıbı banyo yaptırıyorum
    saat 11 e kadar onla bırlıkteyım eylul uyuyor musfaga gırıp bulasıkları makıneye dızıyorum dolapları buzdolabını dopluyorum soyle bı sılıyorum
    sonra oturdugumuz odayı topluyorum eylülün cantasındakı kırlılerı kırlı sepetıne atıyorum banyoyu topluyorum kuvetı felan
    eylulun cantasını hazırlıyorum saat oluyor 1145 dus alıyorum 10-15 dk tvnın karsısında meyve yıyorum
    sonra yatıyorum 330da sahura klkıyorum 430 da yatıyorum sabah 830 da kalkıyorum 845 bakıcıya bırakıyorum 9 da otobuse bınıp ıse gelıyorum
    halen evım temız degıl bugun yapmayı planlıyorum camasır kurudu askıda duruyor toplancak makınada camasır var yıkancak yarın yemeklı mısafırım var benım gunumde boyle gecıyor
    anlıycan hayatım gun yetmıyor yapılcak ıslere ve kendıne

18. 5 Eylül 2009
  19. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    aslında benim planım şuydu 4 gün çalışıyorum ya bulduğum bakıcı 4 gün çalışacak, 1 gün evimi temizleyecekti. ama güvenilir birini bulamadım. bulduğum bakıcı da kendi evinde bakıyor. evet ya temizlik ve ütü yapıcak birini alırım olmazsa.