Kızlar sizce devlet yurdu mu, özel yurt mu?

Konusu 'Üniversite' forumundadır ve hazan24 tarafından 7 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

7 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : hazan24
  1. hazan24

hazan24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bu sene sınava girdim iyi bir puan bekliyorum tercihlerimde istanbul ve istanbul dışını yazıcam istanbul dışı olursa naparım telaşına düştüm şimdiden .. ilk sene kesinlikle yurtta kalmak istiyorum ama benim sorunum devlet yurdumu yoksa özel yurtmu daha iyi bu konuda pek fazla bilgim yok sadece bikaç arkadaşımdan duyduğum kadarıyla biliyorum ... özel yurt daha pahalı olduğu için daha iyi olmalı diye düşünüyorum ama bir arkadaşım çok çok iyi koşullarda bekleme demişti kafam karıştı bu konuda görüşlerinizi almak istiyorum ... daha önce böyle bir konu açıldı mı bilmiyorum konulara baktım ama göremedim gözden kaçırdıysamda şimdiden özür ...

2. 7 Temmuz 2010
  3. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    öncelikle devlet yurdu herkese çıkmıyor

ikinci nokta ise özel yurt var özel yurt var

adı "özel yurt " diye etrafında hizmetçiler, uşaklar bekleme

her yerin sorunu var. o kadar kişiyi idare etmek zor.

kimi özel yurtlarda oda içinde banyo var iken kimi yurtlarda katlarda banyo vs. var.

özel yurt seçeceksen tavsiyem gittiğin şehirde yeni açılan yurtlar varsa onlara öncelik vermen. fiyatlarını da ilk yıl genelde ucuz tutuyorlar başka konular açısında da daha iyi :icecream:

4. 7 Temmuz 2010
  5. hazan24

hazan24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler .. .. evet haklısın bir arkadaşım özel yurtta kalıyodu ama biçok şey kısıtlanıyo devlet yurdundan farkı yok diyodu ben rahat edeyim diye özel yurt diyorum ama ondada sanırım çok iyi araştırmam lazım ...artı maddi durumda o an ne olur özel yurda yeter mi ondan da çok emin olamıyorum malum ülkede kriz var bahanesiyle başımıza ne geleceği belli değil.. devlet yurdunda en çok karşılaşılan sorun nedir ..

6. 7 Temmuz 2010
  7. HuzunApla

HuzunApla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    eğer dar gelirli bir ailenin çocuğuysan, bilmemkaç kardeşin varsa, yetimsen falan yurt hemen çıkıyor. ama özel yurt sorabildiğine göre böyle bir durumun olmadığını düşünerek cevap veriyorum:
    şehre göre değişir tabi ama kyk yurdu biraz zor çıkıyor. asilde çıkmazsa ve yedeklerde çok gerilerde değilsen 2. liste açıklanana kadar bir süre yurtta kaçak yaşarsın. bekçilerle köşe kapmaca oynarsın falan ama bunu da herkes göze alamaz. ben de göze alamayıp özel yurda çıkanlardanım. ama özel yurt deyince lüks bir yer bekleme. lüksler de var ama onlar iyice pahalı. benim kaldığımda yatak, tek kapılı elbise dolabı, masa sandalye ve komidinden başka bir şey yoktu. banyo tuvalet her katta vardı. yemek fiyata dahil değildi. istanbulda böyle devlet yurdu yok da başka illerde olabilir. bence bi üniversiten belli olsun gidip bakarsın yurda. çok pisse veya okula çok ters yerdeyse özel yurt araştırırsın.
    ama burda bi konuya daha yazdım. çömezler bilmez genelde ama birçok üniversitenin kendi yurdu vardır. fiyat olarak devlet yurdundan fazladır ama daha düzgündür. genelde kampüsün içinde olduğu için bir çok olanaktan yararlanırsın. yemekhaneden ucuza yemek yersin. kütüphanede dersini çalışırsın. spor salonunda sporunu yaparsın. kampüs sınırlarına kimse giremeyeceği için çok güvenlidir. ve daha birçok neden... bence mutlaka okul yurtlarını araştırmalısın.

8. 7 Temmuz 2010
  9. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    hırsızlık :1ninca:

10. 7 Temmuz 2010
  11. HuzunApla

HuzunApla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    hijyen de büyük sorun. istanbulda atatürk öğrenci yurdu için tuvaletler banyolar çok kötü durumda diyordu arkadaşlar. bir erkek arkadaş da edirnekapı yurdunun banyolarına dair iğrenç şeyler anlatmıştı. ben de yurtta kaldığım süre boyunca mikrop kapmamak için duş jeli yerine protex le çitiledim her bi yanımı. hastalık kapmadan kurtuldum çok şükür.
    gürültü çok oluyor. bazen kavga da oluyor onu izlemesi çok eğlenceli oluyorkaydirigubbakcemile3
    hey gidi günler özlemişim ayolsenağlama

12. 7 Temmuz 2010
  13. hazan24

hazan24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    HuzunApla önerilerin için çok teşekkür ederim ... üniversitenin kendi yurdunun olduğunu bilmiyodum evet güvenlik açısındanda çok daha iyi olur ulaşımda rahat olur .

14. 7 Temmuz 2010
  15. hazan24

hazan24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bide bu sorun var dimi :kızgın: hatta en büyük sorun ..

16. 7 Temmuz 2010
  17. hazan24

hazan24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde en kortuğum şey şu temizlik konusu ... bonyo sorunuda cabası elimden gelse ben çamaşır suyuyla falan yıkanırım herhalde kaydirigubbakcemile3 üniversite hayatı insana çok şey öğretiyo hayata başka bakmasını sağlıyo diyolardıda inanmıyodum şimdiden biçok şeyi düşünmeye başladım bile :)

18. 7 Temmuz 2010
  19. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    4 yıl özel yurtta kaldım.
    herkes dalga geçerdi tatil köyünde yaşıyorsun diye :)
    bütçene göre üniversitenin şartlarına göre değişir özel yurtlar.
    özel yurt fiyatları şu an 2500-3000 civarı
    devlet yurdunun odaları çok kalabalık olur banyo tuvalet sorun olur ders kimi ışığı yakar kimi kapar kimi uyur kimi uyumaz vs vs..
    nereleri yazacaksın..?