kızlar sizce kim haklı yardım edin

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve crazy tarafından 9 Haziran 2010 başlatılmıştır.

9 Haziran 2010
    Konu Sahibi : crazy
  1. crazy

crazy Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar geçtiğimiz haftasonu ev alacaktık 30 bin lira açığımız vardı ; eşim bu parayı abisinden istedi,abisinin parası var ev almak istiyor ama alamadı bir türlü, eşim abisiyle konuştu biz sana bir yılda öderiz dedi ihtiyacın olduğu anda da kredi çeker öderiz dedi; abisi kabul etti neyse biz ev baktık düşündüğümüz evden vazgeçtik aynı gün başka bir ev beğendik 30 binlik açık 40 bin oldu , adamla pazarlık yaptık ertesi günü alacaktık; eşim 40 bin istediğini söylemek için abisini aradı ve abisi eşimi vazgeçirmeye çalışmış yok zorlanırsınız yok bilmemne neyse eşim cayar gibi oldu ben ikna etmeye çalıştım annem de dedi ki eğer siz ödeyemezseniz abisine çok acil lazım olursa bu para ben evi satarım dedi annem, kirada evleri var onu kasdetti sonra eşim ara sen konuş abimle dedi ben aradım her türlü garantiyi verdim ama ona rağmen prensip meselesiymiş dün eşime veririm diyen adam ertesi günü ona ters bir durum olduğundan bu tip şeylerde insanlar arasında musibet oluştuğundan bahsetti durdu bahane üstüne bahane öne sürdü ben de tamam dedim sen bilirisn dedim kapattım sonra kapatınca telefonu eşimin önüne fırlatıp al tanı abini dedim , oda çok sinirlendi tabi ama eminim benden ziyade abisinin yaptığı şeye üzüldü belki hazmedemedi çünkü benim ailem hem arabasını veriyor hem de acil bir durumda evi satarız diyor, abisinin gerçek yüzü çıktı ortaya sonra eve döndük pazar gününden beri eşimle konuşmuyoruz aslında istiyor gibi ama konuşmuyoruz, annemde diyorki siz ev alacaksınız diye kıskandı ondan vazgeçti ,resmen bizi yarı yolda bıraktı en başında söyleseydi veremem diye anlardık o kadar heveslenmiştim ki ama evi alamadık tabi hayallerim yıkıldı , abisiyle uzun bir süre konuşmayı düşünmüyorum zaten başka şehirde sizce kim haklı kim haksız bu durumda

2. 9 Haziran 2010
  3. Bir_kadin

Bir_kadin kardelen Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    valla 30 bin veren 40 binide verir ama vermek zorunda degil.. Sadece basta guvendirmeseydi haksiz bulurdum sizi ama bastan veririm diyip caymasi samimi gelmedi

4. 9 Haziran 2010
  5. zlato

zlato Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sizi kızdırmak veya gücendirmek değil niyetim ...

ama madem acil durumlarda anneniz evi satıp size yardım etmeyi teklif ediyor , neden ev almayı düşünen eşinin abisinden para istiyorsunuz ben onu anlamadım...

açıkçası eşinize telefonu da fırlatmanız hiç hoş olmamış... onun ne suçu var abisi para vermiyor diye ? o istemiş bir kere , abisi tamam demiş... ilk başta hayır demiş ki ...

siz 1 yıl içinde geri vereceğini vaat etmişsiniz , abisi 1 yıl içinde ev almaya kalksa sizi mi bekleyecek ?

ne olursunuz sadece kendi açınızdan bakmayın olaya... 30-40 bini bir yıl içinde geri verebilecek durumundaysanız siz 1 yıl bekleyin o parayı biriktirin kimseden para istemek zorunda kalmazsanız hem....

yine tekrarlıyorum sizi gücendirmek sinirlendirmek veya kızdırmak değil niyetim...sadece karşı taraftan da bakabilmeyi sağlamak amacım...

dilerim hayırlı bir zamanda , sıkıntısız sorunsuz dilediğinizden hayal ettiğinizden çok daha güzel ev alabilirsiniz

6. 9 Haziran 2010
  7. Biscuit

Biscuit Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    telefonu fırlatıp al tanı abini demeniz çok çok ağır olmuş.bu tip durumlarda sessiz kalmak en iyi çözümdür.

8. 9 Haziran 2010
  9. Biscuit

Biscuit Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    birde üstüne küsmüşsünüz.bence gönlünü alın.abiside para vermek istemeyebilir.olabilir yani.olgunlukla karşılamanız lazım.

10. 9 Haziran 2010
  11. bonbo

bonbo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ödeyememe gibi bir durumunuz mu vardı? anneniz "ödeyemezseniz evi satarım." dediğine göre sanki öyle bir ihtimal de varmış gibi anladım ben.

12. 9 Haziran 2010
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Haklisin bir bakima....bastan veremem deseydi sizde bu denli ona güvenmeyecek belkide hicte bu ise kalkismayacaktiniz....lakin 30 bin 40 bin bugün cok büyük paralar arkadasim....bunu geri ödemekte var.....sizin dedigniz veya hayal ettigniz gibi cok kolay olmayabilir....ev dedigin sey hemen peynir ekmek gibi satilmiyor, heleki bu kriz ortaminda....

Bence Abi iyice düsünüp tasindiktan sonra vazgecti, para yüzünden kardesi ile kötü olmak istemedi....ki bunu gayet iyi anlayabilirim.

Hayal kirikligna ugradigin icin tavrin biraz sert olabilir, telefona firlatmalar falan hos olmamis, neticede kimse kimseye borc vermek zorunda degildir....esininde bunda hic bir sucu yok!

Üzülmeyin, herseyde bir hayir vardir...insallah ilerde kimseye muhtac olmadan ev bark sahibi olursunuz....zaten bence en hayirlisida budur.

14. 9 Haziran 2010
  15. crazy

crazy Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bakın abisi önce veririm dedi sonra caydı biz ona güvendik abisindeki hazır paraydı ve ödeyecektik eşim kredi çekmek istemiyor inşaat mühendisi kendisi şuan yaptığı iş bitmek üzere tam bitmedi bi taraftan başka iş araştırıyor ama işsiz kalacak adam değil zaten biz zaten ödeyecektik kritik bir durum karşısında annem evimi satarım abine ödersiniz bana da elinizde oldukça ödersiniz dedi ama abisi gördüğüm kadarıyla ikiyüzlülük yaptı ben çok sinirlendim eminim eşimde çünkü adamla pazarlık bile yaptık o ev için o kadar heveslendim ki hala dua ediyorum Allah a o evi nasip et diye eşimin enaz bir iki garantili işi olduğu dakka zaten kredi çekicem ev satılır diye acele ediyorum abisi zaten ev alacak kapasitede b,ir adam değil inanın 45 yaşında bu yaşa kadar ne evlenebilmiş ne de ev alabilmiş beceriksiz anlayacağınız iyi bir insan ama beceri yok onu seviyordum ama bu davranışından sonra birşey hissetmiyorum en başında veremem demeliydi fesatlıktan olabilir emin değilim dün fal baktırdım inanın şok oldum arkadaş ev meselesinden bahsetti fal bakan ve biri ikiyüzlülük yapmış size dedi inanın çok şaşırdım

16. 9 Haziran 2010
  17. bonbo

bonbo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sevdiğiniz bir insanı sadece bu olay yüzünden silmeyin derim ben. onun da kendine göre bir planı olabilir. bilmiyorum bana çok suçlu gibi gelmedi abisi. annenizin "evi satarım" demesinden sanki ödeyememe gibi bi ihtimalin de olabileceği anlaşılıyor. 40.000 lira da az para değil. beceriksiz olduğunu söylemişsiniz ama yine de iyi biriktirmiş o kadar parayı.

fala pek inanmıyorum. zaten dinimizde de fal olayını düşünce okumak olarak açıklıyorlar. siz öyle düşündüğünüz için fala bakan kişi öyle söylemiştir. pek takılmayın derim ben. kardeşine neden fesatlık yapsın? fesat biri mi?

18. 9 Haziran 2010
  19. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146

Neden böyle dolduruslara geliyorsun?:nazar:
    Isin fallarami kaldi güzelim?benneyaptımki

Ayrica insan cok sevdigi bir insani böyle bir kalemde silmez bana gör!