kızlar sizce ne yapmalıyım?

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve prensesist tarafından 26 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

?

porselen diş yaptırdınızmı ve memnun musunuz ?

1. evet yaptırdım memnunum

Oylanma: 3
    37,5%
  2. hayır yaptırmadım

Oylanma: 5
    62,5%
  3. evet yaptırdım fakat memnun değilim

Oylanma: 0
    0,0%
    26 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : prensesist
  1. prensesist

prensesist Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar benim sizlere bir sorum olucaktı.. dişlerimin şeklinden çok fazla memnun değilim herkes güzel olduğunu söylüyor fakat önemli olan benim kendi içimin rahat olması.. ben dişlerimin hepsini porselen yaaptırmayı düşünüyorum.. aranızda hiç böyle bir uygulama yaptıran varmı ?

*porselen dişler damak gibi takılanlardanmı oluyor,yoksa teker teker ya da üçer üçer falan diğer sağlam dişe tutturularak mı? (yani damak olmadan)

bu konuda bana yrdım edebilecek olan varmı? eğer yaptıran arkadaşlar varsa onların tecrübelerinden yararlanmak istiyorum. şimdiden teşekkürler.

2. 26 Ağustos 2008
  3. prensesist

prensesist Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende yaptırmayı düşünüyorum ama nasıl durur diye çok korkuyorum. ya kötü olursa ne yapacağım korkusu var içimde:KK43: bembeyaz durmalarını istiorum ben.. canım snn öylemi duruyor ?

4. 26 Ağustos 2008
  5. bebek kedi

bebek kedi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba.ben iki yıl önce ön dişlerime kendimi dişlerimi çok kesmedilen yaprak porselen yaptırdım çok ama çok memnunum.isterseniz diş hekimimi tavsiye edebilirim.

6. 26 Ağustos 2008
  7. nurgulguney

nurgulguney Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben her şeye rağmen dişlerin biçimsizde olsa sağlıklı olanından yanayım. estedik tabiki güzel ama sağlık herşey. yaşlanınca ne olacak peki. benim aklıma hep o porselenin altında kalan dişlerim aklıma gelir. ben hiç düşünmedim. pekde sıcak bakmıyorum. ama hiç araştırmadım belki iyidir.

8. 26 Ağustos 2008
  9. secretworld

secretworld Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kırık,eksiklik,çürük vb. sebeplerle porselen kaplama(kron) ya da yaprak porselen(laminate veneer) yapılabilir.Ancak sadece estetik amaçlı yapılacak restorasyonlara ben sıcak bakmıyorum..Kimseye de tavsiye etmiyorum.Doğal dişlerinizle edebildiğiniz kadar devam edin derim.Tercih elbette sizin.

Son düzenleme: 26 Ağustos 2008
  10. 26 Ağustos 2008
  11. minelne

minelne afffettt Allahımm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bence yaptırma arkadaşım yaşlanınca yaptırırsın,kendi dişin gibi olmaz ayrıca hiçte doğal durmuyo,bir arkadaşım yaptırdı dişini kesip kaplama, zamanla diyo koku yapıyor onlarla uğraşmak zor.

12. 26 Ağustos 2008
  13. EU1

EU1 Guest

Bundan 2 yil önce bende bu fikri kafama koydum ve yasadigim ilçede ve ilde 5 doktora gösterdim hepside ayni cevabi verdi bence kendi dişin gibi olmaz dedi ve beni caydirdilar kendi doktorum beni izmire gönderdi ve su an tellerim cikacak kendi dişlerim yanliz 19 yasinda idim hani belki 30 filan olsam bende yaptirirdim porseleni