kızlar sizce sorun nedir???????

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve atropin_tr tarafından 26 Ocak 2010 başlatılmıştır.

26 Ocak 2010
    Konu Sahibi : atropin_tr
  1. atropin_tr

atropin_tr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    benim 4 ay 19 günlük bir oğluşum var. ve 15 gün önce doktora gittik. kilomuz 7 kilo 800 gr gayet ii dedi ayına göre fazla dedi. ben ek gıdaya başlasam mı dedim. sütünüz yetiyo demek ki gerek yok dedi. bizde şöyle bi durum var kızlar. benim bebeğim kolik bir bebekti. ağlamakdan ilk üç ay doğru düzgün emmiyodu. uyuduğunda alıp emziriyodum. ayakta zıplayarak memeyi tutturmaya çalışıyodum (tabi ben artık kendimi kaybetmiştim mahvolmuştum)
    biz bu arada mama da verdik ama 70 cc en fazla ve bu güne kadarda on kez vermişizdir.bu bebeğimin kilosunu etkilemişmidir sizce.
    birde geçen haftadan bu yana 3 kez elma suyu ve bir kez çorba verdim.kaşığa alıştımı ne memeyi tutmuyor zor emziriyorum. en fazla uyanınca 8 dakika emiyo ve iki saate yakında emmiyo. göğüslerimde zaten aman aman dolmuyo o emdikden sonra dolması gerekmiyomu şöle taş gibi. benim hep böle hafif havası alınmış balon gibi. kafam çok karışık hatunlarrrr yardım sizce nasıl bi yol izlemeliyim emzirmezsem çok üzülürümmmm:KK46:CADIARZU
    Şimdiden TŞKRler

2. 26 Ocak 2010
  3. atropin_tr

atropin_tr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    yardım edicek kimse yok muuuuuu kızlar ya önemsiz mi sizce bu takıntılarım

4. 26 Ocak 2010
  5. atropin_tr

atropin_tr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    Annelerrrrrr nerdesiniz

6. 26 Ocak 2010
  7. ordanburdanbirisi

ordanburdanbirisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.149
    Ödül Puanları:
    148
    4 aylık bır bebek artık eskısı kadar sık emmez canım acıktıkca emer, oyuzden rahat ol. bence ek gıdaya gecmek ıcın bekle bıraz daha. ogluma ek gıdayı 5,5 aylıkken vermeye basladım ama corbadan degıl meyveden basladım. bence eskı duzenıne devam et, doktorunu dınle. corba ıcın cok erken onun corbası tuzsuz ve yaglı oluyor sebze karısımı verıyorsun.
    kolay gelsın

8. 26 Ocak 2010
  9. atropin_tr

atropin_tr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    tşkr ederim demrecix. bende öle yaptım yağsız tutsuz bi çorba. 2 gündür vermiyorum zaten ama hep huzursuz olması acaba doymuyo mu yoksa memeyi istemiyo mu gibi sorular takılıyo.bekleyelim mademm

10. 26 Ocak 2010
  11. NADYA 81

NADYA 81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    valla canım benim kızım 5 aylık 7 kilo.
    senin oğluşunun maşallahı var.doymadığını düşünme lütfen.doymasa kilo alımı bukadar iyi olurmu.
    bende sadece anne sütü veriyorum.ama kaşığa alışsın diye doktorum önerdi.hergün elma yada armut püresi ver dedi..ama ben 2 günde bir veriyorum.çorbaya başlama bence erken daha.sen bence hiçbişeye başlama şuanda.sütün yetiyorki kilosu iyi maşallah.
    anne sütü gibisi yok cnm.6 ayın bitene kadar aynen devam et.

12. 26 Ocak 2010
  13. atropin_tr

atropin_tr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    sanırım haklısınız ama hani biz yemek yerken kaşığı ağzıma götürmeme bakması masaya saldırması felan ne bilim birazda heves sanırım öle verdim

14. 26 Ocak 2010
  15. atropin_tr

atropin_tr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    off offf kızlar benim oğlan yine emmedi bende sağıp da veriyim dedim bu seferde süt çıkmıyo 50 cc zor çıktı yoksa sütüm mü azalıyo anlamadım ya. bu huzursuzluğu az emmesinin sebebi mi yoksa ayyyyy kafayı sıyırcamm

16. 26 Ocak 2010
  17. sedaesila

sedaesila Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sütü en etkileyen şey stres unutma olur alır rıskını merak etme sen bende bazen endişeye kapılıyorum ama düşünüyorum minnacık mideleri var zaten rahat ol 6.ayda basladım ben ek gıdaya erken baslama bide erken mama alan bebekler kilolu olabiliyormuş diye duymustum ama ne kadar doğru bilmiyorum neyse üzme kendini sütünü vermekten sakın vazgecme

18. 26 Ocak 2010
  19. niluferinefesi

niluferinefesi çınar efe`m herşeyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :KK46:
    bence sütün bebeğine yarıyor 6 ay ek gıda vermesende olur.
    emmiyo sütüm az diye üzülme canım acıkınca mecbur emicek