Kızlar son haftadaki doğum belirtileriniz nelerdi?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve mervis_21 tarafından 25 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

25 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : mervis_21
  1. mervis_21

mervis_21 Minik CELAL'in annesi :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Malum son haftalara geldikçe insan korkuyor.acaba su dogum belirtisi mi? yoksa erken dogummu yapacam ? vs.bend e merak ediyorum.
    1-doğum yapacagınızı nerden anladınız??
    2-bebek ne zaman asagıya iner?
    3-inince bi belirti oluyor mu??(mesela ben şimdi aşagıda bi dolgunluk hissediyorum olabilir mi??
    çok soru sordum ama napiiiim merak ediyorum:1hug:a.s.a.s.

2. 25 Temmuz 2009
  3. NisaNurum

NisaNurum Canım Kızım Canım oğlum Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    canım doğumdan önce şöyle belirtilerin olabilir bu bi kaç hafta öncede belli olur yalancı sancılar başlar adet sancısı gibi sancın olur yada karnında belinde hafif ağrılar olur ve geçer bide bebek aşşağıya inince baskısını hissedersen şahsen benimki aşşağıya indiğinde çok wc ye çıkıyodum baskı yapıyodu ve doğum zamanı en iyi belirtin ya suyun gelir yada geçmeyen sancıların olur sancılar belinden başlar kasıklarına doğru aşşağıya doğru vurur suyun gelmişse tabiki doğumun başlamıştı ama bu su az gelmez kanla karışık su gelir baya bi gelir bide karnın iner bebek aşşağıya indikçe karnın boşalır aşşağıya iner

4. 25 Temmuz 2009
  5. mervis_21

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    dr bana erken doğum olabiklir dedi o yuzden cok tedirginim.bugün cok agrım oldu gerçi bi kaç gündür vardı da bugün cogaldı.ama göbek deliğimden alt tarafı ağrıyor ve önceden göbegım alt tarafta yoktu düzdü.sonra göbek baslıyordu ama şimdi öle deil.asagıdan ıtıbaren baslıyor.sanırım indi benm paşa

6. 25 Temmuz 2009
  7. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    38.119
    Ödül Puanları:
    463
    indiği zaman anlarsınız zaten. benim 1 hafta önce indi, karnımı kucağıma alıp oturuyorum:)) mide yanmaları azalıyor ama tuvalet ihtiyacı çok oluyor. adet sancıları gibi sancılar oluyor ama uzun sürüyor. uzun sürdüğü için bir sorun teşkil etmez dedi doktorum, sancının periyodik olarak gelmesi gerekiyor.
    inşallah bebeğin zamanında doğar, diğer türlü kuvöz falan uğraşmak gerekiyor, çok zorlu bir süreç. bebeğiniz sanırım 31 haftalık çok küçük daha:)
    şimdiden hayırlı doğumlar a.s.

8. 25 Temmuz 2009
  9. mervis_21

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    aynen su adet sancıları bende de var ama kasılma tarzı deil.ve en az yarım saat bir saat sürüyor.ya birde acaip bi huzursuzluk oluyor tüm vücudumda.var mı böle bişi yasayan

10. 26 Temmuz 2009
  11. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    doktor bana da erken doğum tehlikesi var dedi. ama ben 38+6da sezeryanla doğum yaptım.
    1- ama ben doğum yapacağımı doktor randevu verince anladım
    2- bebek son haftalarda aşağı iniyormuş ultrasonda görünce anladım.
    3-inince belirti olmadı ama idrara çıkma isteği artıyo bi de karnın alt bölgesinde batmalar oluyordu benim.

12. 26 Temmuz 2009
  13. mervis_21

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle güle güle büyüt cnm bebeğini.hep erken dogum tehlikesi olabnların bebişler zorla geliyor :)

14. 26 Temmuz 2009
  15. demirim

demirim annesinin lokumu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    cnm inş. zmnında doğum yaparsın
    1-ben doğum yapacağımı o gün hissetmiştim sabah dr.a gidip nst ye girdim ama dr. herşey yolunda sancıların var ama beklicez demişti o gece doğuma gitmiştim :)
    2-bebek son haftalarda aşıya iniyo bnm bildiğim
    3-yere otur sağ topuğunu sol ayağının parmak ucuna dokundurmaya çalış bakalım artık bacağını kaldırıpta dokunduramıyosan bebek aşağıya inmiş demektir

16. 26 Temmuz 2009
  17. NisaNurum

NisaNurum Canım Kızım Canım oğlum Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    evet canım böyle sancın olduğunda ve geçmiyosa dk tut 5 dk da bir geliyosa hastanenin yolunu tut evet canım doğum sancısı aynen belirttiğin gibi oluyo inmiştir canım bide dr un erken doğum olabilir demiş demekki inmiş allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

18. 26 Temmuz 2009
  19. kamilisss

kamilisss Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    1.gelen sancilardan anlamistim önce cok hafif gelen sancilarin arttarak fazlalasti.ve aksam doguma girdim...
    2.bebek son haftalarda asagi iner hatta benim kiz öyle bi inmistiki herkes evde otur yakinda gelir bu diyodu..
    3.karnin normalde oldugu yerde degilde biraz daha asagi kaymis oluyo...aynen deigin gibide asagiya dogru bi dolgunluk vardi benimde....