Kizlar Süte Başlamalimiyim??

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve gxuxlse tarafından 14 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

14 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : gxuxlse
  1. gxuxlse

gxuxlse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Oğlum 11 aylık herşeyi yiyor,fakat geçen ay emzirmeyi kestik biraz zor oldu ama:KK43:(geceleri şimdilik devam maması içiyo,1ay sonra yaşına girecek sizce süte başlayayımmı??Aranızda süt veren varmı benimle paylaşırsanız sevinirim kafamçokkarıştı

2. 14 Temmuz 2007
  3. 1_sen

1_sen Guest

merhaba gulse bende oglumu 13 ay emzirdim..daha sonrada nestle bifudus sutle devam ettim..uc yasina kadar inek sutu vermedim..bana doktorum soyledi..inek sutu tok tutuyor ama karin agrisi yapabilir gaz yapma olasili cok yuksek ve cok cabuk bakteri uretiyor..eger alabiliyorsan benim sana tavsiyem nestle toz sut olur..saglicakla kalin.

4. 14 Temmuz 2007
  5. gxuxlse

gxuxlse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    QUOTE=1_sen;737760]merhaba gulse bende oglumu 13 ay emzirdim..daha sonrada nestle bifudus sutle devam ettim..uc yasina kadar inek sutu vermedim..bana doktorum soyledi..inek sutu tok tutuyor ama karin agrisi yapabilir gaz yapma olasili cok yuksek ve cok cabuk bakteri uretiyor..eger alabiliyorsan benim sana tavsiyem nestle toz sut olur..saglicakla kalin.[/QUOTE]

a.s1_sen önerilerin teşekkür ederim zaten şuan mamaya alışmış durumda nestle bifudus duymadım ama araştırır alırım.Banada dr 1yaşına kadar verme dedi tok tutup tutmadığını da bilmiyorum ama evet gaz yapabilir,büyük oğlum2 yaşına kadar emdi fakat süt içmedi hala çok zor içer:çok üzgünüm:O yüzden acaba başlasammı dedim.

6. 14 Temmuz 2007
  7. Shiilla

Shiilla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    inek sütü 1yaşına kadar verilmemeli,gizli kansızlık yapıyormuş bebeklerde,,ayrıca biyerdede bagırsaklarda gizli kanamalar yaptıgını okumuştum,,dikkatli olmak gerekir ...

8. 15 Temmuz 2007
  9. Nixe

Nixe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tam bır yaşında başlarsan iyi olur süte hem kansızlık açısından hemde ileride olabilecek mide rahatsızlıkları açısından mamayla devam etsen iyi olur...

10. 16 Temmuz 2007
  11. gxuxlse

gxuxlse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağol canım teşekkür ederim bende öyle düşünüyorum ama alışması bakımından,büyük oğlum hala zor içer.senin kaç tane resimdeki senin çocuğunmu?Allah bağışlasın

12. 17 Temmuz 2007
  13. Nixe

Nixe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde bir oğlum var 2,5 yaşında

14. 20 Temmuz 2007
  15. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.678
    Ödül Puanları:
    163
    1 yaşını doldurduktan sonra süt verebilirsin ama keşke zorla memeden kesmeseydin güzelim neyse sütü rahatlıkla verebilirsin ama dikkat et kaliteli süt ver.

16. 20 Temmuz 2007
  17. talin

talin Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    ben sütümü pompayla çekip vermeye devam etmiştim.anne sütü olduğu sürece normal süt vermek doğru değil bence.hele türkiyedeki sütler gerçekten iyi değil kızlar maalesef.keşke sütü kesmeseymişsin...ama 1 yaşından önce inek sütü verme derim ben.sevgiler

18. 20 Temmuz 2007
  19. gxuxlse

gxuxlse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Burbuk Talin ikinizede teşekkür ederim bende son zamanlarda pompayla çekip verdim biraz mecburen kestim hep emmek istiyordu memeye güveniyordu,yaşına girince çalışmaya başlama ihtimalim var onu düşünerek kestim!Büyük oğlum 2yaşına kadar emdi çok zor kestik küçüğümdende korktum aslında..Zaten şimdilik devam maması içiyor bakalım zaman ne gösterecek.Önerileriniz teşekkürler :1hug: