Kızlar Tırnak yiyorum ne yapmalıyım?

Konusu 'Tırnak, El ve Ayakta Medikal Sorunlar' forumundadır ve MaviEge tarafından 24 Aralık 2008 başlatılmıştır.

24 Aralık 2008
    Konu Sahibi : MaviEge
  1. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba herkese benim sıkıntım parmaklarımın kenarlarındaki etleri koparıyorum.bu bende üniversiteye başladığımdan beri var.bitirdim evlendim hala var.bunun için doktora gitmedim.ama parmaklarım hem çok acıyor,hem çok çirkin görünüyor.el ve ayak bakımıma çok önem veririm.manikürümü falan hep kendim yaparım.bantladım parmaklarımı tek tek o da çözüm olmadı.durduğum yerde farkında bile olmuyorum bir elim sürekli diğer elimde.eşim okadar üzülüyor ki.her seferinde bıkmadan uyarıyor.bantlıyor ben çıkarıyorum.psikoloğa git diyeceksiniz.ama askeri hastanemizde psikolog yok,dışarıdada şuan gidemem,hastanede psikiyatris var ilaç kullanmak istemiyorum.var mı bir önerisi olan :eek:

2. 24 Aralık 2008
  3. azelya55

azelya55 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Tırnaklarımı yedikten sonra yapcak bişi bulamazsam etlerini yemeye başlıyorum ben de.Özellikle banyodan çıktıktan sonra çok çirkin gözüküyor benneyaptımki Ama ne yazık ki bir çaresini bulamadım.Bir ara bırakmıştım.O zaman hep şeker alıyordum, elim ağzıma gittiğinde şeker yiyordum hemen ağzım boş kalmasın diye ama uzun soluklu işime yaramadı :1no2:

4. 24 Aralık 2008
  5. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    tamamen alışkanlık
    yıllardır yaptıgınız için bırakamıyorsunuz galiba
    kafanızda bırakacağınıza inanın öncelikle
    kesin karar alıp bırakın..sevgilerle

6. 24 Aralık 2008
  7. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

bırakamıyorum derseniz orda kaybedersiniz
    önce beyninizde bitirip bidaha yemicem diyeceksiniz bence:nazar:
    karar verdiğiniz an iradenizide kullanark yemezsiniza.s.

8. 24 Aralık 2008
  9. thyanel

thyanel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ya ben çocukluğumdan beri yapıyorum bunu. önce bir güzel tırnaklarını yiyorum, aslında benimkine yenmek denmez baya makasla kısaltıyomuş gibi dişlerimle kısaltıyorum uygun uzunlukta bırakıyorum, sonra da özellikle baş parmağım olmak üzere parmaklarımın kenarlarındaki etlere dadanıyorum. bir de kalkan eti koparamadığım zaman çok sinirleniyorum resmen inada bindiriyorum sonrasında acıdan kıvransam da koparıyorum onu. ama şöyle bir çare buldum, her an yanımda et makası taşıyorum kalkan bi et varsa hemen kesiyorum makasla yememek için. yine de kesin çözüm değil. heralde irade meselesi, gerçekten yapmıycam dediğim zaman karar verdiğim zaman çok güzel dayanabiliyorum ama en ufak bi stres anında dön başa...

10. 24 Aralık 2008
  11. mlkhkn

mlkhkn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Aynı sorun bende de vardı tırnaklarımı ucundaki etleri kopartıyordum.kıpkırmızı oluyordu.çok canım yanıyordu.doktora gittim bana hametan diye bir merhem birde sprey vermişti hatırlamıyorum adını.sprey etleri acı yapıyordu merhemlide olunca ısıramıyordum.zamanla bıraktım.üzerinden nerdeyse 10 yıla yakın zaman geçti.psikojik bişey heralde..Benim o dönemde bir arkadaşım ölmüştü çok etkilelnmiştim.kendimce sinirimi çıkarıyordum heralde..hangi bilinçle yaptığımı bilmiyorum ama zamanla aşılabilecek bir şey çabayla beraber tabiki

12. 24 Aralık 2008
  13. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar ya ben ne yaptıysam olmadı.yani kafamda bitiriyorum alışkanlık mı desem ne desem bilemiyorum.ağzımla değil elimle koparıyorum hiç üşenmeden.canım çok yanıyor.karar aldım ama özellikle dikkat ettim bir şey düşünürken veya canım bir şeye sıkıldığında yapıyorum ama inananın farkında bile değilim bir bakmışım kanıyor.parmaklarıma bakıyorum şuanda.on parmağımdan 8i yaralı bereli:çok üzgünüm:

14. 24 Aralık 2008
  15. EU1

EU1 Guest

bende bır ara kaptırmıstım kendımı ama parmaklarıma acı bıber surdum hem elım sızladı hem agzım unutturdum kendıme sımdı hıc bısey kalmadı

16. 24 Aralık 2008
  17. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    İçerik nedeniyle konunuz “EL VE AYAK BAKIMI “bölümüne taşınmıştır

Editör arkadaşımın da bilgisine

18. 24 Aralık 2008
  19. KalenderMesrepim

KalenderMesrepim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    154
    Ödül Puanları:
    153
    bende yıyorum maalesef tırnaklarımın etlerını canı acısada cok zevklı gelıyor sanki ne oluyorsa..bakalım karar aldım 3 gundur yemıyorum ınsallah devam edebılırım.