kızlar uyku sorunu yaşıyorum :(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve PembePanter tarafından 4 Eylül 2008 başlatılmıştır.

4 Eylül 2008
    Konu Sahibi : PembePanter
  1. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    slm kızlar.16,5 haftalık hamileyim ve inanın hiç uyuyamıyorum.vee sinirlerimi bozulmaya başladı.bütün gece belki 10 kere kalkıyorum.önce wc ye giriyorum sonrada kendime yatıp uyuyacak yerler arıyorum.ama yok nafile :KK43: kızlar aranızda benim gibi olan varmı????ne yapmalıyımmm.

2. 4 Eylül 2008
  3. ssaslan

ssaslan oğluşuna aşık (Sibel) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben de bir aralar çok uykusuzluk çektim
    sonra bir yerlerde gece yatmaya yakın zamanda su içmeyinki gece boyunca tuvalet ihtiyacınızdan dolayı uykunuz bölünmesin yazdığını okudum
    kısmen fayda etti
    ama son zamanlarda yine aynı şekilim sıcak basıyor göbeğim rahatsız ediyor yan yatınca yana doğru içimde bişeyler çekiliyor gibi oluyor sırtüstü yatmak zaten zararlı diye kasıyorum o da uykuyu bozuyor
    sanırım bu da artık doğum sonrası için antrenman

4. 5 Eylül 2008
  5. ebru1408

ebru1408 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde uyku düzenim yok nasıl yatacağım derken sabah oluyor küçük bi yastık koyuyorum altıma böylece biraz rahat yatıyorum ve gece su içmemeye çalışıyorum ama nafile..........................

6. 5 Eylül 2008
  7. dilaraozkanatescier

dilaraozkanatescier Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    katılıyorum sana arkadaşım resmen doğum sonrası için antraman yapıyoruz ama işin kötüsü ben bu sefer gündüzleri nereyi serin be rahat bulursam (ki bu genelde salondaki koltuklarım oluyo) sızıyorum uyumamak için savaşınca da baş ağrısıyla gün geçmiyo gecem gündüzüm karışıyo senağlama

8. 5 Eylül 2008
  9. dilaraozkanatescier

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    haklısın bitkisel de olsalar zararı olabilir....

10. 5 Eylül 2008
  11. lebis

lebis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kıslar aynı sorun bende de var. acaba sadece ben miyim diye endişeleniyordum. demekki hepimiz aynı sorunu yaşıyormuşuz. hele o gece tuvalete kalkmalar yok mu tam uykumun tatlı yerinde. bende bacaklarımın arasına ufak bir yastık koyuyorum daha rahat oluyor. ama yinede nafile. eee uykusuzluğa alışmamız lazım şimdiden değilmi? bunlar iyi günlerimiz kıslar:kahve:

12. 5 Eylül 2008
  13. ssaslan

ssaslan oğluşuna aşık (Sibel) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    melisa çayını da tüketmeyin kızlar hamilelikte önerilmiyor

bakın size geçenlerde aldığım dergide yayınlanan bir yazıyı aktarayım
    dr kağan kocatepenin yazısı
    hamilelerin çoğunlukla zencefil, ıhlamur, papatya,rezene,kuşburnu, siyah çay, yeşil çay ve meyve çaylarını bulantı gidermek (zencefil), sıvı ihtiyaçlarını gidermek, sakinleştirici özelliklerinden faydalanmak(rezene) veya loğusalık döneminde süt yapımını arttırmak için ( papatya,rezene, ısırganotu çayları)kullandıklarını, bu çaylarda günlük miktar 2 fincanı aşmadığı sürece sorun olmadığını belirtiyor.
    ancak bir uyarıda bulunuyor; adaçayı, sinameki, fesleğen, keten tohumu, ahududu, biberiye, lavanta, yaban mersini,sarı kantaron,melisa yaprağı, kediotu, oğul otu, aloe vera, karahindiba çayı gibi çayların ortak özelliği düşük yapma, kanama riskini arttırma ve rahim kasılmalarını arttırarak erken doğum yapma riskini arttırmaktadır. Bu nedenle kesinlikle kullanılmamaları gerektiğini söylüyor.

14. 5 Eylül 2008
  15. dilaraozkanatescier

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim arkadaşım ben de genelde ya ıhlamur ya da rezene içiyordum midemi rahatlatmak adına o da zaten günde 1 fincanı en kötü ihtimallede 2 fincanı geçmiyordu sinameki otunu tanıyanların onu içmeyeceğini düşünüyorum karın ağrısı yapma özelliği var ama benim gibi diğer otları tanımayanlar varsa bir hataya düşülebilinir hakikaten teşekkürler...:1rolleyes:

16. 5 Eylül 2008
  17. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    demekki bu konuda yalnız değilmişim.napalım bunu hepimiz yaşıyorsak yapacak birşey yok.evet sanırsam bu iyi günlerimiz gitgide zorlaşıyor çünkü.allah yardımcımız olsun inşallah....

18. 5 Eylül 2008
  19. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    ayy sorma benim de uyku sorunum var, ama ben uyanık olamama sorunu yaşıyorum yaaa, akşam saat 9 dedi mi tıp düşüyorum, mümkünü yok uykuyu geciktiremiyorum, başımı yastığa koyar koymaz dalıyorum hülyalara,,

hatta çoğu zaman film izlerken uyuyakaldığım için dişlerimi fırçalamayı ve süt içmeyi unutuyorum, gece saat 1 de wc ya kalktığımda aklıma geliyor, bir de uyku sersemi halinde süt içip diş fırçalıyorum...

inan uykusuzluk kadar, sürekli uyumak ta dert, gündüz uyuyamıyorum, çalışıyorum ama akşam yemekten sonra ben uçuştayım...