kızlar vajinal temizlik hakkında bilgi lütfen..

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve batarang tarafından 2 Eylül 2008 başlatılmıştır.

2 Eylül 2008
    Konu Sahibi : batarang
  1. batarang

batarang Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ilişkiden veya adetten sonra vajinal temizliğiniz ne şekilde yapıyosunuz?duş zararlı imiş ama başka temizleyecek yöntem var mı?

Son düzenleme: 2 Eylül 2008
  2. 2 Eylül 2008
  3. April

April Hep daha daha çok oku!!! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    merhaba,
    ilişkiden sonra vajina çok hassas olduğu için yalnızca ılık su ile yıkaman yeterli olur canım. herhangi bir madde kullanmamalısın.
    günlük temizliğini ise banyoda iken vajinal temizleme jelleri ile (çok az bir miktar) ve PH 3.8 olan bir ürünle yapmalısın. ben Sebamed kullanıyorum.

'vajinal duş' denilen şey, vajinanın rahime giden iç bölgesine tazyikli su tutarak veya sıkarak yapılan işlemdir. ve çok sakıncalıdır. temizlikten ziyade, vajinanın normal florasını bozar ve bakterilerin rahme ulaşmalarına sebep olabilir.

vajinal jeller yalnızca dış genital bölge için kullanılır. tamamen bitkisel olanları doktorlar öneriyorlar.

sevgiler.

4. 3 Eylül 2008
  5. batarang

batarang Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yani içini temizleyecek herhangi bir madde kullanmamalımıyım?sadece dışını mı temizlicez?ama içinde bişeyler oluyo onlar kalcak mı?:asigim:

6. 3 Eylül 2008
  7. Ceylan

Ceylan BiHüzünSaklı ve BinUmutla Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    198
    Vajinal duş yapanlar zaten içindekiler temizlenmesi için yapıyor ama tahzihli suyla daha çok geriye itildiğini düşüyorum.Regl döneminde için temizleniyor olması gerek.Semamedi bende kullanıyorum mantar bakterilerini önleyebilmek için ama pek faydasını görmedim acaba yanlışmı kullanıyorum..Temizlik için ideal..

8. 3 Eylül 2008
  9. batarang

batarang Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ee şimdi dışını sebamedle hadi temizledik içi nolcak?:sm_confused:

10. 3 Eylül 2008
  11. ceyda_79

ceyda_79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

hayati
    Ordinaryüs
    İletiler: 48.551
    07.09.07, 21:02

--------------------------------------------------------------------------------

Vajina temizliği ve bakımı

Vajina duvarları sürekli olarak vajinayı temizlemek ve enfeksiyon kapmasını önleyici asit dengesini korumak için vajinanın ıslanıp kayganlaşmasını sağlayan salgılar üretir. Adet döneminiz boyunca geçen bir ayda vajinal akıntının değiştiğini görürsünüz. Vajinanın için bir miktar asitli bir salgıyla kaplıdır. (sperm veya meni ise tam tersine baz veya alkali özelliği gösterir). Vajina vücudumuzun kendi kendini temizleyen organlarından biridir. Bu yüzden vajinanın içini suyla (vajinal duş) temizlemeye gerek yoktur.
    hayati
    Ordinaryüs
    İletiler: 48.551
    07.09.07, 21:02

--------------------------------------------------------------------------------

Vajina temizliği ve bakımı

Vajina duvarları sürekli olarak vajinayı temizlemek ve enfeksiyon kapmasını önleyici asit dengesini korumak için vajinanın ıslanıp kayganlaşmasını sağlayan salgılar üretir. Adet döneminiz boyunca geçen bir ayda vajinal akıntının değiştiğini görürsünüz. Vajinanın için bir miktar asitli bir salgıyla kaplıdır. (sperm veya meni ise tam tersine baz veya alkali özelliği gösterir). Vajina vücudumuzun kendi kendini temizleyen organlarından biridir. Bu yüzden vajinanın içini suyla (vajinal duş) temizlemeye gerek yoktur.
    Normal olarak vajina kendisini temizler.

12. 3 Eylül 2008
  13. batarang

batarang Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    öle pispis mi yatcaz yaniiiiiikaydirigubbakcemile3

14. 3 Eylül 2008
  15. liliz

liliz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaslar bence temizleme ürünlerini fazla kullanmayin. benim doktorum bana o tür ürünleri tavsiye etmiyor. Nedenine gelince ; vajinadan salgilanan salgida diger mikroplardan korunmak icin bazi maddeler var biz bunlari temizleme ürünleri ile yok ediyoruz ve vajinanin kendini koruma özelligi kayboluyor . vajinamiz mantar ve diger virüslere acik hale geliyor. En güzel temizleme ürünü ilik su .

Adetten sonra dikkat ederseniz vajina kendisini temizleniyor. Adet bitiminde önce pembe daha sonrada beyaz sivi gelmeye basliyor (beyaz sivi zaten normaldede olan birsey) . Iliskiden sonra ise belli bir kisim zaten dus alirken akip gidiyor (yumurta akina benzedigi icin akiskan bir özellige sahip ) . Diger kalan az miktardaki menide yavas yavas atiliyor vücuttan. bence disini yikayin icini kendi haline birakin. Sonucta vücudumuza zararli maddeler degiller. kaydirigubbakcemile5

Son düzenleme: 3 Eylül 2008
  16. 3 Eylül 2008
  17. batarang

batarang Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hımmm peki içi öle kalsın o zamankaydirigubbakcemile3
    ben yeni evliyim de napçamı bilemedima.s.

18. 3 Eylül 2008
  19. txixrtxixl kelebek

txixrtxixl kelebek Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kıslaar tuvalatte zaten akıyor sadece su ılee temızlemek lazım benım dr um vajınal temızleme urunlerını tavsıye etmıyor su yeterlı olacak dıyor