kızlar yaaaaaaaaaa :(

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve pamukprensesim_ tarafından 12 Mart 2010 başlatılmıştır.

12 Mart 2010
    Konu Sahibi : pamukprensesim_
  1. pamukprensesim_

pamukprensesim_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    yanı yenı bir anne adayına göre fazla meraklı olabılırım yeşil sarımsak yiyorum yanı diş halında deyıl hele çeri domatesiyle yanyana geldılermı tutun benı tutuabılrsenız 15 haftamda kıpırtılar basladı bu gun yıne yedım sarsımsak bolca tabı ıyıce tekmesını hıssettım 18 haftam doluyo acaba rahatsız olurmu gerçı gıdınce sorucam doktora

2. 12 Mart 2010
  3. sakine2

sakine2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kıpırtıları duymak için bebeği rahatsız ediyor olmayasın bence doktora sormalısın

4. 12 Mart 2010
  5. sakine2

sakine2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm bebeği hareketlendircem diye aslında bebişine rahatsızlık veriyor olabilirsin bence doktorla konuşmalısın çünkü bazı besinler onu rahatsız eder

6. 12 Mart 2010
  7. gulyhas

gulyhas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar kıpırtıları duymak için değşl, aşerdiği için yiyor kzıcağız sarımsağı domatesi,

hem ne zararı olabilir beeğe, her yediğimzie göremi tekme atacak veya atmayacak. bebeğin erken başlamış tekmelere ondan canım, sen için rahat etsin diye sor doktora ama bence alakası yok bununla.

sonuçta şekerli ve kafeinli içeceklere yada çikolataya akrşı tepki verdiklerini duydum ama soğan sarımsağa karşı hiç duymadım.

8. 12 Mart 2010
  9. pamukprensesim_

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    yok artık tekmelerını duyım dıye nıye rahatsız edıcem prensesımı ama dedığı doğru cok canım cekıyor evet kıpırtılarının erken basladığını doktorda söyledı 14 15 te duymaya basladım sımdı cok belırgın ama yınede kontrole gıdınce bir sorım ıcım rahat etsın yazda gelıyo ben sevıyorum soğanı sarımsağı napim zarar vermıyosa yerım verıy:bbo:eek:sa dayanırım surda 4 bucuk ay napim

10. 12 Mart 2010
  11. nilly

nilly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende bebeği rahatsız ettiğini düşünmüyorum yanı doktora sor da, sonuçta zararlı değil. mideni yormuyorsa sarımsak antibiyotik olur işte hasta olmasın:).. için rahat etmezse miktarı azaltabilirsin.bende cok erken hissettim kızımın hareketlerini 14. haftada falan.

12. 13 Mart 2010
  13. eylull

eylull premseslerim büyüyor Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım sarımsağın zararlı olduğunu duymamıştım ben aşermiyorum ama bazı yemekleri sarımsaklı yoğurtla yemeği sebiyorum ve bebeklerimden biri de se viyor sanırım o zaman kıpır kıpır oluyor bi tanesi de tatlı yiyince yapıyor öyle düşünürsem tatlı da rahatsız ediyor demem lazım ama bence iiçin rahat etsin öyle bişey yok ama doktoruna sorman daha yararlı tabi bunlar sadece bizim fikrimiz

14. 13 Mart 2010
  15. pamukprensesim_

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    tşkr ederım canım yınede rahatladım biraz olsun tabıkı sorucam kontrole gıdınce ama sımdı cep telını arayıp doktor bey ben pazardan sarımsak aldım yıyınce bebek kıpır kıpır oluyo desem sacma olur anca muayneye gıdınce ama yukardakı arkdasın dedığı gıbı onun kıpırtılarını duymak adına rahatsız etmem prensesımı tşkr ederım

16. 13 Mart 2010
  17. myline

myline Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bebek sadece rahatsız olduğunda kıpırdamaz aksine keyfi yerindeyse kıpırdar diye okumuştum bir yerde... belkide oda sizi gibi sarımsak ve domatesin tadını sevmiştir :)) o nedenle tepki veriyordur size bilemezsiniz...üstelik ikiside zararlı besinler değil... benim tansiyonumu çok düşürdüğü için sarımsak yiyemiyorum... bir arkadaşın dediği gibi doğal antibiyotik bi zararı yok...afiyet olsun :))

18. 13 Mart 2010
  19. ZYNB_KB

ZYNB_KB Minik Presnesss Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm seninki biraz erken tepki vermeye baslamıs galiba ama acıya tatlıya tuzluya tepki verirlermiş bebişte belki sevmedi rahatsız oldu ondan okdar tekmelemiş olabilir sen sor yinede doktoruna için rahat etsin :)