Kızlar yalvarıyorum yardım

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Alyasena tarafından 29 Nisan 2010 başlatılmıştır.

29 Nisan 2010
    Konu Sahibi : Alyasena
  1. Alyasena

Alyasena Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    153
    merhaba bel ağrısı için yazmıştım artık ağıdanda geçtim 5 haftalık hamileyim sabah nokta pembe damla gördüm işteyken 12 saat masa başı işim bu arada acil çıktım ümr. hosp. tülay hanıma gittik çok ilgilensi folik asit ve düşmeye yönelik ilaç verdi sonra ben akıllı tekrar işen döndüm ve arttı kanama oldu sulu açık kırmızı kanamam devam ediyr ama yoğun değil doktor sıvı al ilaç al ve yat hemen dedi rapor verecek bebek kesede görünmediği için düşük vs. diyemem dedi ama cumartesi hormon testi yapacak birde normal zamandaki beyaz akıntının kahv. yakın renkte geldi telaştan bebek sandım 5-6 cm bu durum ne ya nasip ama bilmyrm eşim dört dönyr şuan etrafımda bir cümlenize bile çok ihtiyacım var ş:a015:uan

2. 29 Nisan 2010
  3. Dryan

Dryan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba.bende hamileliğimin ilk haftalarında yalnış hatırlamıyorsam 7 haftalıkken kahverengi renkte lekelenme oldu bir hafta sonra kanama başladı ama kanama baya bir fazlaydı hastanede yattım bi süre iğne vurldum 3 güne birve yaklaşık bir ay yattım şu anada 24 haftalık oldu umarım seninde kısa sürede kanaman durur moralin bozulmasın

4. 29 Nisan 2010
  5. Alyasena

Alyasena Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    153
    çok teşekkür ederim ruhsal durumdan mıdır nedir birazda suçluluk psikolojisi işe gtmeseydim dye olacağına varır ama gözlerim akıp duruyor inş. kısa sürer hast. gidicem ama abartı fazla deği kanama ama yinede deva edyr işte

6. 29 Nisan 2010
  7. Dryan

Dryan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende lekelenme olunca rapor almıştım evde yatıyordum buna ragmen kanama oldu işle ilgisi yok bence sen iğneni vurul ve istirahat et ben garanti düşer diyordum o kadar kanamaya ama düşmedi çok şükür ve kanamam 13 -14 haftaya kadar sürdü sonra geçti

8. 29 Nisan 2010
  9. Alyasena

Alyasena Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    153
    progynex kullanmaya başladım valla içime su serptin çok ama çok sağol ya inanılmaz rahatladım hayırlısı olmazsa bende iğne yaptırırım Allah sağlığınızı sıhhatinizi eksik cnm darısı bana inş.

10. 29 Nisan 2010
  11. KuzeyinGelini

KuzeyinGelini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cnm geçmiş olsun, herşeyden önce yiyecek ekmeği varsa sen ne yaparsann yap dünyaya gelir, suçluluk duygusundan uzaklaş, psikolojinin çok iyi olması gerek. ben de 6 haftalıkken lekelenmeyle karşılaştım, akıntım kahverengi geliyordu. 5 gün bekledim geçer geçer geçer dedim. geçmedi. doktora gittim. ultrasonda kan kitlesi görülmedi bu iyiydi ama yine de 10 gün yatıp sadece wcye kalkmamı söyledi. progestan diye bi hap verdi. günde 3 tane içtim. sadece wc kalktım. ilacı içtiğimin 3çgünü lekelenme kesidi. 10. gün kontrole gittim herşey normaldi. keseyi görmüştük biz, sonra lekelenme başladı. kontrole gittiğimde de bebişi görüp kalp atışını duyduk 6 hafta 5 günlüktü o zaman. şimdi ise 25 haftalık. herşeyin hayırlısı olsun cnm

12. 30 Nisan 2010
  13. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    bence rapor al ve wc disinda hic bi sey icin kalkma bir sure,icebildigin kadar cok su ic,ilaclarini da ihmal etme tabii ki.Cok yakin arkadasimin bu haftalarda kanamasi oldu, o da yatarak ve ilacla kurtuldu,simdi sorunsuz bir gebelik yasiyor cok sukur.Moralini bozma,gecmis olsun.Allah cumlemize bebelerimizi sag saglim zamaninda kucagimiza almayi nasib etsin insallah.

14. 30 Nisan 2010
  15. Alyasena

Alyasena Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    153
    Amin inşallah çok sağolun hayırlısı artık hiç kalkmadan yatıyorum bakalım içimi ferahlattınız

16. 30 Nisan 2010
  17. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    gecmıs olsun. 6 haftalıkken sıddetlı bı kanama yasamıs sonrasında da lekelenmelerım devam etmıstı. korkma bol bol dınlenmeye calıs.bolca sıvı tuket. ılaclarını ıhmal etme. sende sagsaglım kavusursun ıns bebegıne.

18. 30 Nisan 2010
  19. denizerdo

denizerdo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım çok geçmiş olsun. Ne hissetiğini çok iyi anlıyorum. Ben Polikistik over teşhisiyle tedavi görüyordum. 3 doktora gittim. Tedavisiz bebeğin olmaz, şeker tedavisine başlıycaz, aşılama yapıcaz olmazsa tüp bebek dediler. Şeker tedavisine başladık o arada ben üşütmüşüm. Her ihtimale karşı bir kan testi yaptırdım. Gebe değildim. Yine de korktum ağır bir antibiyotik vermeyin dedim. İlaçları kullandım. Meğer hamileymişim ama geç gebelik olmuş. Hem sevinçten şok oldum hem de korkudan. Doktorlar nasıl korkuttular. Bebek etkilenmiş olabilir, etkilendiyse düşük olur... Ölecektim nerdeyse. Aslında o kadar erken dönemde bebek etkilenmezmiş ve ilaçlar öyle bebeği etkileyecek ilaçlar da değildi ama doktorlar en kötüsüne hazırlıyorlar ya.
    Sonra 7. haftadan itibaren 5 aylık olana kadar 3 kez kanama ile hastaneye yattım. Progestan kullandım ama içmedim. Vajinal kullandım. Doktorların hepsi aynı şeyi söyledi. Bebek yaşamayacaksa ne yaparsak yapalım düşer. Ama kanaman var diye bebek sağlıksız ya da düşecek diye birşey yok dediler. Hem polikistik overden hem de rahim kaslarımın zayıflığından zor bir gebelik oldu. Günde 3-4 litre su içtim ve 7. haftadan beri heyet raporları ile çalışmıyorum. İlk 12 haftayı atlatsak diye dua ediyorduk eşimle ama Allaha şükür 32 hafta bitti. Hala erken doğum ihtimalim var ama bu güne kadar gelebildik çok şükür.
    İstirahat şart canım. Ayrıca ne desem boş biliyorum ama yine de mümkün olduğunca düşünmemeye çalış. Allahtan hep hayırlısını dile ve içini ferah tut. Dualarım seninle ve bebeğinle.