kızlar yardım bebeğim hiç emmedi emmiyorda sütümde çekiliyo artık

Konusu 'Haziran Anneleri' forumundadır ve ayxsxegxuxl çelik tarafından 20 Haziran 2008 başlatılmıştır.

20 Haziran 2008
    Konu Sahibi : ayxsxegxuxl çelik
  1. ayxsxegxuxl çelik

ayxsxegxuxl çelik doğaç efe &duru ela Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar yardım benim oğlan doğduğu günden itibaren inat etti emmemeye denemedik ebe beslenme uzmanı kalmadı herşeyi yaptık ağlıyo kızarıyo morarıyo istemiyo göğsümü emme refleksi bile eğer süt yoksa yapmıyo mecburen mamaya alıştı şimdi aç kalırsa kan şekeri düşermiş hemşire dedi napıcağımı şaşırdım pompaladım verdim ama şimdi sütümde azaldı bu arada eşimde annesini emmemiş hiç kayınvalidem dedi senağlama fikri olan varmı :sm_confused:

2. 20 Haziran 2008
  3. happyhappy

happyhappy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    86
    canım oncelikle sakin ol ve sutun kesiliyor diye dusunmemeye alis ve sık sık sutunu pompalayıp sag!sagdıkca sut kanalların acılıck ve sutun cogalıcak emin ol
    sadece pompalayarak anne sutunu 1 sene veren arkadasım vrdi cunku!sakın pes etme
    sutunu biberonla ver

4. 20 Haziran 2008
  5. ezozgun

ezozgun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ayşegülcüm stres yapma ve olumsuz düşünme... Rabbim bebeğinin rızkını vermiştir... pompalama ile sütün gelir ve göğüslerinde rahatlar... Allah yardımcın olsun....

6. 20 Haziran 2008
  7. scapula

scapula 2 yavrulu anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    burda hastanede uzun kaliniyor,bu arada bir polanyaliyla tanistim bana süt arttirici bir ilac verdiler dedi,ebeye sordum banada verdi ama ben kullanmiyorum adini yazayim bir arastir benim vaktim olmadi,belki türkiyede de vardir..
    rhicinus communis d6

8. 20 Haziran 2008
  9. ayxsxegxuxl çelik

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çok sağolun kızlar pes etmedim hiç hala deniyorum oğlum emziği bile almıyor süt olmadığı için uğraşmayı sevmiyo mama veriyorum ama onda bile kısa bi ara versem hemen ağlıyo yıkıyo ortalığı uyanıncada aynı şekilde hazır olmasını istiyo beklemeyi sevmiyo çok sabırsız ilk başlarda kaşıkla verdim memeye alışır belki diye kaşıkla hızlı olmayınca servis onada sinirlendi mecbur kaldım biberona şimdi onu bile damaklamıyo dudağının ucuyla içiyo yaramaz :uhm:

10. 21 Haziran 2008
  11. handerya

handerya Zeytinim benim! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    71
    ayşegülcüm bizde de aynı sorun var hem emmiyor hem de meme ucum emmesine izin vermiyor ayrıca sütümde çok fazla değil ama moralini yüksek tut ( ben öyle yapmaya çalışıyorum) olacak bu iş de..ben göğüs ucunu silikon başlık yardımıyla çözüm buldum ve sütümü az miktarda sağıyorum ve bebeğim emmeye yeltendiği anda yukarıdan damla damla göğüsüme damlatıyorum sütü yani birazcık oğlumu kandırıyorum o da sütün göğsümden geldiğini sanıyor ve emiyor tıkanan göğsümü de bu şekilde ona açtırdım (pompa beceremedi) bir dene istersen sende belki işine yarar

12. 21 Haziran 2008
  13. ayxsxegxuxl çelik

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım onuda denedim o an damlattığımızı emiyo sonra bakıyo devamı gelmiyo kızıyo bırakıyo çok sabırsız anlatamam ağzı boş durunca bi kızıyo görsen çok sinirli silikon başlıkta aldım ondada süt gelmediği için oğlum uğraş vermek zorunda olduğu için yine kızıyo çok zeki ya kandıramıyorum hiç bi şekilde yemiyo numaraları hep annemin suçu hamileyken çilek yersen bol bol bebek çok zeki olur diye duymuş çilekle besledi beni sonuç bu işte şimdiden kök söktürüyo zekasıyla :eek:klava: kafasını bile ilk gün kaldırdı ve çeviriyo benim oğlan dik başlı olduğunu gösteriyo senağlama

14. 21 Haziran 2008
  15. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    biberona alışmışsa artık memeyi tutmaz kolay kolay...
    allah yardımcın olsun...en güzeli emzirmek ama benim oğlum da kesinlikle emmedi...
    mamalarla büyüdü...
    sabır lazım ama bazen inşanı çıldırtıyorlarrr..

16. 21 Haziran 2008
  17. EU1

EU1 Guest

biberona çok çabuk alışıyolar gerçekten biz 2 gün hastanede yattık sütüm oldukça azdı o zaman mama werdim mecburen biberonla sonra ewe gelince yine mama aradı ama bu sefer kaşıkla werdik gittikçe sütüm de çoğaldı şimdi daha iyi çok şükür o da daha iyi emiyo ama yinede mamayı istiyo arada.Allah kolaylık wersin çok zeki ve çok inatçılar mememi tutturmak için çok uğraiıyorum bende ama sonunda başarocam inş moral çok önemli gerçekten sende moralini yüksek tut ve sütüm yetmiyo kesiliyo diye düşünme

18. 21 Haziran 2008
  19. ayxsxegxuxl çelik

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tatoş öyle bişeyki bugün iyice çaresiz olduğumu anladım inan memeyi ağzına sokmadan tenimin değmesiyle ağlamaya başlıyo göğsümü kapatıyorum susuyo çok ilginç nasıl anlıyo hemen meme verceğimi anlamadım doğrusu sütüm bari artsada sağıp versem başka yol yok elektrikli pompa kullanıyoruz şimdilik ama sütümde azalıyo inşallah çoğalır bitkisel karışımları falan denicem artık senağlama