kızlar yardım bebeğim küvezemi girecek:((((

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve Serencam83 tarafından 24 Eylül 2008 başlatılmıştır.

24 Eylül 2008
    Konu Sahibi : Serencam83
  1. Serencam83

Serencam83 ÖMRÜMÜN SERENCAMI Üye

Beğenildi:
    298
    Ödül Puanları:
    163
    kızlar bende bir aydan beri hipertansiyon sorunu var ve bebeğe giden kan akımı bu yüzden problemli yani kilo alamıyor şuan 2kilo 100 gr ve bu yüzden 2 hafta geriden geliyor tansiyon hapı kullanmaya başladım ama benim içinde risk var zehirlenme olabilir düzenli tahlil yaptırıyoruz şimdilik bişey yok ama doktor 40 haftayı doldurmayı hayal etme diyor sanırım 37. haftayı doldurduğunda alacak ama ben çok korkuyorum bebeğin kilosu düşük doğduğunda küveze girermi birde bu küvez çok masraflı bişeymi ben kafayı yemek üzereyim.ne olduysa 32. haftadan sonra oldu sezeryandanda çok korkuyorum sanki o masadan kalkamayacakmışım gibi geliyorsenağlama

2. 24 Eylül 2008
  3. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Öncelikle Allah bebeğini sağsalim kucağına almayı nasip etsin cnm her bebek doğduğunda küvöze gircek diye bi koşul yok ben çok arkdaşım biliyorum 35 haftalık doğurupta küvöze girmeyen kötü şeyler düşünme umutlu ol çocukta karnında etkileniyor bunu unutma sezeryandan da korkma kaç kişi sezeranda kalkamamış ALLAH a güven dua et herşey gönlünce olsun sağlıklı doğumlar.......

4. 24 Eylül 2008
  5. destina4

destina4 minik bamyam büyüyor Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle geçmiş olsun ben kızımı 4 hafta gelişim geriliği ve 2 kg olarak dünyaya getirdim ama kızımı kuveze koymadılar çok sağlıklı bi bebekti yani kilodan çok akciğer gelişimini tamamlamış olması önemli..
    sezeryandanda hiç korkma canım uyuyup uaynıcaksın meleğin sapasağlim kollarında olacak bak hipertansiyonum var diyosun biraz rahat ollŞeniz

6. 24 Eylül 2008
  7. Serencam83

Beğenildi:
    298
    Ödül Puanları:
    163
    Allah razı olsun sizlerden şu birkaç cümle bile beni rahatlattı cuma yine kontrolümüz var dua edin arkadaşlar inş alıncaya kadar biraz kendini toparlar yüksek tansiyon olunca bebeğe yeterli kan gitmiyormuş ve iyi beslenemiyomuş bundan dolayı suyuda azaldı inş hepimiz hayırlısıyla sağ salim kavuşuruz bebeklerimize

8. 24 Eylül 2008
  9. beyazzzambak

beyazzzambak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım hiç üzme kendini bence kilosu önemli değil umarım solunum problemi de yaşamaz akciğer gelişiminde sorun yoksa problem olmaz

hem şöyle düşün kuveze bile konulsa önemli olan sonuç sonunda kucağına al da sağlıkla herşeye katlanırsın ne olursa olsun moralini yüksek tut

10. 24 Eylül 2008
  11. EU3

EU3 Guest

merhaba canım aynı nedenden dolayı bende erken doğum yaptım.merak etme canım kilosunun düşük olması solunum problemi yaratmaz ve küveze gerek kalmaz.zaten 37 hafta olmuş canım ama sen bu tansiyonla doğumu erteleme canım asıl risk bu hem senin hemde bebek açısından sezaryandanda korkma çok kolay inşallah sağ salim allahın izniyle bebeğini kucağına alırsın canım.bizide burda sevindirirsin .

12. 24 Eylül 2008
  13. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.678
    Ödül Puanları:
    163
    Güzelim öncelikle, sağlıklı bir şekilde bebişini kucağına almanı diliyorum.
    Benim oğlum 8 aylık doğdu, doğum kilosu 2400 gr ve boyu 45 cm di. Buna rağmen küvöze almadılar. Şimdi maşallah dana gibi.
    Madem tansiyon problemin var (ki bir kız arkadaşımında vardı ama zamanında ve nurtopu gibi bir oğlu oldu) kendini sıkma, üzme, çünkü üzüldükçe tansiyonun dahada yükselir. Moralini düzgün tut.
    Şu mübarek günlerde Allaha dua et. Eminimki bebişin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelecektir.

14. 24 Eylül 2008
  15. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    canım geçmiş olsun bebişin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelecektir
    moralini bozma

16. 24 Eylül 2008
  17. Serencam83

Beğenildi:
    298
    Ödül Puanları:
    163
    çok teşekkür ederim arkadaşlar verdiğiniz moral i,çin Allah sizden razı olsun sağ salim bebişlerinize kavuştursun inş

18. 24 Eylül 2008
  19. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    terkencim noluyo kendini niye bırakıyosun arkadaşların dediği gibi akciğerleri geliştiyse niye küveze alsınlar emzirdikçe kilosunu alır bak sevin yavrunu kucağına almana 1 haftadan az kalmış bugün bisürü kadın özellikle sezeryan istiyo niye kalkamıycakmşız Dua et canım dua her kapıyı açar