kızlar yardım..benim kadar kilo alan var mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve krokan tarafından 11 Haziran 2010 başlatılmıştır.

11 Haziran 2010
    Konu Sahibi : krokan
  1. krokan

krokan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    63
    kızlar 9 haftalık hamileyim 4 kilo aldım..zaten çook kilolu hamile kaldım..75 kilo ile hamile kaldım(ki tartım eksik tartıyor)şimdi 79 um..aynaya bakmak bile istemiyorum..doktoruma söyledim.beni diyetisyene yönlendirdi..diyetisyen doğuma kadar 3-4 kilodan fazla almaman lazım dedi..mümkün mü:KK43:((((sanki 7 aylık hamile gibiyim..hamilelikten önce 1,5 paket sigara içiyordum..acaba metabolizmam mı yavaşladı sigaradan..benim durumumda olan var mı?yada ben 100 lü kilolarlamı doğum yapıcam...neler yapmam lazım..desteğinize ihtiyacım var..

2. 11 Haziran 2010
  3. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşım diyetisyen sana uygun bi diyet programı hazırlamış olmalı,ona uymalısın,emin ol kilo almak bi tarafa dursun kilo bile veriyosun..Ben şekerim çıktı diye gidiyorum diyetisyene,10 günde 1,5 kilo verdim,üstelik çok kiloluda kalmadım..28. haftam bitiyo bugün,7,5 kilo almıştım toplamda 1,5 u gitti..Önemli olan bebeğinin beslenmesi..Diyetisyenine güvenmelisin :KK66:

4. 14 Haziran 2010
  5. ipekseco

ipekseco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Ben ilk üç ayda 15 kg birden aldım. iştahım öyle artmıştı ki kendimi durduramıyordum. Ama 4. aydan itibaren birden kesildi iştahım. Çok şükür o zamandan beri hiç kilo almadım. Yani hemen moralini bozma. Ama yinede en iyisi baştan itibaren tedbirli olmak. Birden kilo almak sağlıksız birşey. Mutlaka iradeni kullan ve yediklerine dikkat et. Allah yardımcın olsun.

6. 14 Haziran 2010
  7. deniz8383

deniz8383 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    slm krokan..bende senin gibi oldum.hamile kalmadan önce günde 1.5 paket sigara içiyodum.60 kilo ile hamile kaldım.sigarayı bırakmamla 10 kilo hooopp aldım kafayı yiycektim.şuanda 34 haftalık hamileyim 20 kilo aldım toplamda..şuanda kilo almam durdu..üzülme seninde belli bi süre sonra durucak...sağlık olsun boşver takma bebişler sağlıklı olsunda kilolar verilir..

8. 14 Haziran 2010
  9. engelk82

engelk82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba ben de şuan 18 haftalık hamileyim. 4. ayımı doldurmak üzereyim ama sadece 1 kilo var-yok aldığım kilo. zaten 70 ile başlamıştım. şuan da 70.5 71 arası çıkıyor kilom. ben de 4 aydır hiç almamış olmaktan tedirginim ama doktorum bebeğimin sağlıklı olduğunu söylüyo. önemli olan o zaten. onun kilosu buyo normal. galiba hamileliğimin başından beri yemelerimi abartmayışıma borçluyum

10. 15 Haziran 2010
  11. sehrayin

sehrayin gül kokulu kızım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    ben ilk 3 ay 2 kilo falan aldım ama 4. aydan itibaren birden coştum,1 ayda 5 kilo birden alınca şoka girdim:d ama ilk 3 ay sigara içtim bırakamadım,sigarayı bırakmamla birlikte aldım kiloları
    şuan 25 haftalık hamileyim 13 kilo aldım,ama durdu kilo almam 2 haftadır falan,haftada en az 1 kilo alıyordum çünkü :KK70: avantajım 46 yla hamile kaldım ben
    ama ne aldığım kilo umrumda ne başka bişey bebeğim sağlıklı olsunda

12. 15 Haziran 2010
  13. misivam

misivam iki prenses annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar ben 15 haftalık hamileyim 53,9 la kaldım hala aynıyım. okadarda yiyorum. bebektede sorun yok gelişimi gayet iyi çok şükür. eksik olan bişimi var anlamadım??

14. 15 Haziran 2010
  15. gelincik204

gelincik204 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba ablam 65 kiloyla hamile kaldı 100 kiloyla doğurdu ve şuan bütün kilolarını verdi eğer sağlıkta sıkıntı yoksa takma bende şuan 9 haftalık hamileyim aşırı kusmalarım olduğu için 3 kilo vermiştim 62 ile hamile kaldım 59 düştüm hastanede yattım ve şuan eski kiloma geri geldim hiçte umrumda değil sağlıklı isen takma bence

16. 16 Haziran 2010
  17. denisim13

denisim13 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ÖNEMLı:
    Arkadaşlar ilk hamileliğimde 60 ile hamile kaldım, 86 ile doğuma girdim.3,5 ay sonra eski kiloma döndüm. Doktorum 25 kilo ve üzeri alan hamilelerde gebelik zehirlenmesi olabileceğini söyledi.

Şu anda 31+5 günlük ve 2. hamileliğim.61.5 ile hamile kaldım. şu anda 70 kiloyum. 8.5 kilo aldım. ilk 6 aya kadar 4 kilo aldım. son 1.5 aydır 4.5 kilo almış durumdayım.Eger bebeğinizin sağlığı yerindeyse az kilo almak en iyisi olur. Bir de internetten bir sitede okumuştum, hamilelik boyunca alınan kiloların bebeğin ağırlığını çıktığınız durumda geri kalanın yarısı ödem,(su birikmesi) diğeri ise yağmış. Doğumdan sonra önce biriken su vücuttan gidermiş, yani şişler dinermiş. daha sonrasında kilo vermeye başlarmışız.
    Herkese sağlıklı hamilelikler ve hayırlı doğumlar...

18. 16 Haziran 2010
  19. nusa

nusa Bir can koynumda, ikincisi karnında Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    ya bende 6+3 haftalığım ama ben bile şok haldeyim, 2 kilo adlım çünkü.bende sigarayı bıraktım sanırım o yüzden oldu :S bebeğim sağlıklı doğsun da
    hiç önemli değil