Kızlar yardım.. Büro Yönetimi mi? Halkla İlişkiler mi?

Konusu 'Açıköğretim' forumundadır ve katikula tarafından 18 Haziran 2009 başlatılmıştır.

18 Haziran 2009
    Konu Sahibi : katikula
  1. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    kızlar ben bu sene mezun oldum and. tic. mes. lisesi bilişim tek. bölümünden....sayısalım iyi değil.sözel ağırlıklı ve iş olanağı olan bi bölüm istiyorum.bunun için eleye eleye son 2 bölümde karar kaldım..sizce hangisi daha iyi..buro yonetımı yada halkla ılıskler okuyan arkdslr bılgılendırın nolur...buro yonetımınde ıktısada gırıs ıstatıstık falan war..bn anlamam onlardan :KK70: ama kursa gıdp yardmda alınablr..napıym sız soyleyn

2. 18 Haziran 2009
  3. ibolya

ibolya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım eğer 2 yıllık okuyacaksan hiç boşuna masraf yapma derim, ben de ticaret meslek lisesi mezunuyum, uğraş uğraş 2004de memurluğa girdim, şahsım adına söylüyorum tabi 2 yıllık okumaktansa hiç okumamayı tercih ederim, çünkü senin önünde yolun var, meslek edinmen gerekiyo, 2 yıllıklarda şansın pek fazla değil bana göre, memurluğa gridikten sonra kurumumuzla anadolu üniversitesinn yaptığı protokolle sınavsız 2 yıllık adalet meslek yüksek okuluna giriş hakkını kazandık, işim gereği bu bölüm beni ilgilendiriyo zaten, şu anda okuyorum bu okulu ama okumamdaki tek amaç ileride müdürlük sınavlarında bu mezuniyet bana gerekli olacak, geçen yıl bitecekti okulum ama 3 dersten kaldığım içn bu yıl bitircem inşallah, okul bittikten sonra da kamu yönetimine sınavsız geçicem, 1 yıl hazırlık okunuyomuşsınavsız geçtiğimiz için, yani anlatmak istediğim eğer sana bi getirisi olmayacaksa sırf okumuş olmak için okuma derim, gerçekten faydalı olacağına inanıyosan o zaman tamam, 4 yıllıklara gitme şansın yok mu,

4. 18 Haziran 2009
  5. katikula

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    Meslek lisesi oldğm içn sadece bilgsyr öğretmenlği war 4yıllık.kendi bölümümün yok 4yıllığı..e bende bilgsyr öğretmeni olmak istemiyormm...dolayısıyla tek çare aöf kalıyor...internetten ilanlara bakıyorm bi kaç gndür.hep en az 2yıllık buro mezunu ıstıolar...

6. 18 Haziran 2009
  7. ibolya

ibolya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    bilmiyorum canım ben şahsi fikrimi söyledim eğer olmlu olacağını düşünüyosan oku tabiki

8. 18 Haziran 2009
  9. MyLO

MyLO Hep Mokoko Hep Mokoko Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Al birini vur ötekine 2 yıllık aöf okumanın sadece ne mezunusun dendiğinde ön lisans diye telaffuz etmekten başka bir faydası olacağını sanmıyorum.

Hmm birde bazı durumlarda iyi bir işi olupta rütbe atlamak isteyenlerin işine yaradığını söyleyebilirim.

10. 18 Haziran 2009
  11. katikula

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    bu süre içerisinde yapabileceğim farklı bir alan olsa başka bir bölüm okuyabilme şansım olsa okurdum tatlım ama zaten çalışıcam çalışırken aynı zamanda aöf çalışmamada engel olmadğı içn aöf düşündüm zaten..peki sence hangisi büromu halkla ilişkilermi...? hangisinde daha çok iş war..büro gibi gelio baana amaa..

12. 18 Haziran 2009
  13. katikula

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    al birini vur ötekine derken neyi kasdetmeye çalıştın anlamadım tatlım??? senin 4yıllık bölümün olmasa,olsa bile şehir dışında okumaya durumun olmasa,çalışmak zorunda olsan ve bu yüzden sadece aöf tercih edebilsen sen ne yapardın...4yıllığı yok bu 2 bölümün...olsa ben okumazmıyım..ben mi istiyorum 2yıl okumayı..ama insanlar EN AZ 2 YILLIK MEZUN istiyolar..bu bölümlerin 4 yıllığı olsa keşkee... mirmirmirmir benneyaptımki

14. 18 Haziran 2009
  15. ibolya

ibolya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    valla bilmiorum ki, büro yönetimi okuyan 2 arkadaşım var ama onlar da benim çalıştığım kuruma girdiler, özel sektörde pek etkili olmuyo böyleşeyler, genellikle iş tecrübene bakıyolar, bu konuda yardımcı olamayacağım canım yaa hiç bi fikrim yok, dedimya ben sadece müdürlükte bana lazım olacağı için okuyorum yoksa 2 yıllık okumazdım, üniversite sınavlarına falan girsen başaramazmısın acaba

16. 18 Haziran 2009
  17. katikula

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    öss girdim barajı geçebildim canım anca..benım meslek lısesınden 4yıllıga gecmem cok zor.ıstedgm bolumede gecemıorm..bıtek bılgsyr ogretmenlıgı..sewmedgı bı bolumu okurmı ınsan...yapmıcgm bseyı okumam yanı..bıtek ogretmenlık baska bolum olsa keske..anca barajı gecebldm ben..calısmadm cnku..vaktımde olmadı yanı haftada 3gun staj 2gun okul..o 2gundede canımızı okuyolardı..proje odevleri v.s....bıtmek blmıodu..hc vakt bulamadmkı ben öss calmsya..gercı heveste yoktu ıcımde..cnku sevmedgm bı meslek ıcın bosu bosuna calısmak ıstemedım..bıde ıkı bolumude fullemek gerekıo fen ve matematgı..mecburum aöf gtmekte..hıc yoktan bı dıplomam olsn..tskler cnm yınede dınledgn ve cvpladgn ıcn

18. 18 Haziran 2009
  19. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    4 yıllık halkla ilişkiler okumuş biri olarak kesinlikle tavsiye etmiyorum. Çok ilgi çekici, harika bir bölüm gibi görünebilir ama içi beni, dışı seni yakar hesabı