Kızlar yardım edenin evliliği dört dörtlük geçsin inşallah :)))

Konusu 'Kız İsteme' forumundadır ve jared tarafından 7 Kasım 2010 başlatılmıştır.

7 Kasım 2010
    Konu Sahibi : jared
  1. jared

jared Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ben bu konularda acemiyim... lütfen bilgilendirin beni.......

2 hafta sonra beni istemeye geliyorlar farklı şehirlerde olduğumuz için tanışma isteme ve söz aynı anda olacak (daha önce ben ailesiyle tanışmıştım sevgilim de benim ailemle tanışmıştı annesiyle de annem görmüşlerdi birbirlerini) (biraz karışık oldu ama idare edin heyecandan :KK3: ) onların bir iki yakını gelecek bizdende dayılarım halalarım büyükler gelecek...:18:

şimdi size bir kaç sorum olacak :KK17:

1) sözden önce erkekle kız dışarı çıkıp söz yüzüklerini ve elbiseyi beraber almazlar mı?
    2)yüzük almaya gidilince tek taşta alınır mı???*
    3)sözde kız saçını yaptırmak için kuaföre gitmez mi??
    4)makyajımı kendim mi yapıyım kuaför mü yapsın ???
    5) tek bir yüzük mü alalım yoksa söz,nişan yüzüğü falan diye ayrı ayrı mı alalım?

offffffffffffff kafam çok karışık :KK5:

Son düzenleme: 10 Kasım 2010
  2. 7 Kasım 2010
  3. Aybk

Aybk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canm giyeceğin kıyafeti ve takacağın yüzüğü tabi ki senin seçmen gerekiyor :) Ama erkek arkadaşlınla gidersin ama kayınvalidenle bu ortam ve şartlarla alakalı..Ama mutlaka git söz yüzüğünü kendin seç içinde kalmasın..

Kalma konusunu ailene danışmalısın onlar nasıl uygun görürse öyle yaparsınız..

Saçını makyajını da çok abartılı olmamak kaydıyla yaptırman çok hoş olur..
    Kırık fön,maşa vs. şeyler söz isteme için çok uygun..
    Ama eğer nişan yapmayacaksanız kıyafetin,saçın ve makyajın biraz daha gösterişli olabilir.

Allah tamamına erdirsin ömür boyu mutlu olursun inşallah :nazar:

4. 7 Kasım 2010
  5. essss

essss Aşkının Kırmızısı... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    Canım ben henüz evli değilim ama bildiklerimle yadımcı olmaya çalışayım.
    Bencede yüzükleri sen takıcagın ıcın gidip mutlaka senin seçmen gerekir.İster müstakbel eşinle ister kayınvalidenle vs ama tabiki eş adayınla gitmeniz daha dogru olur sonucta oda takıcak yüzüğü .
    Kalma konusunda bu aileden aileye değişir canım.Sizinkilere bi danış derim hoş karşılanırsa o şekilde yaparsınız.
    Saç olayına gelincede bencede mutlaka yaptır ama tabi abartı değil kıyafetıne gore hos bısey yaptır .Bir kere olan bir şey sonucta .Tabi nişan olmıycaksa abarta bılırsın kıyafetıde sacını makyajınıda.ALLAH tamamına erdirsin.Bir ömür mutluluklar.Darısı biz bekarlara(isteyenlere).Sevgiler..

6. 7 Kasım 2010
  7. jared

jared Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aybk canım amin,çok teşekkür ederim çok yardımcı oldun...:KK16: ben sevgilimin bir gün önceden gelmesini söyledim yüzükleri ve elbiseyi onunla almak istiyorum bilmem ki annesi de gelmek ister mi acaba diye :KK50: aslında yalnız gitmek daha güzel olur .. bir gün önceden çağırmam mantıklı olmuş mu? yoksa geldikleri gün paldır küldür mü gitseydik almaya :96:

esss canım çok sağol amin darısı tüm sevenlerin başına :KK17:
    kalma konusunda annem olabilir dedi ama çok kişi gelirlerse yayarız tüm yakın akrabalara di mi ne olacak gönüller bir olsun :KK19:

saçımı da bihter saçı yaptırmak istiyorum yani kırık fön :kk77:
    elbise daha almadım acaba etek bluz mu alsam elbise mi ona karar veremedim.. elbise alıyım desem siz altı bulmam lazım o da zor tabi :KK43:

8. 7 Kasım 2010
  9. Aybk

Aybk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bir gün öncesinden alış verişe çıkmanız daha mantıklı olur.
    O gün kuaföre falanda gideceksin iki ayağın bir papuca girer.
    Bende elbise çok aramıştım sözüm için ama genelde çok kısa oldukları için bulamamıştım.
    Keten etek ceket almıştım adil ışıktan pudra rengi içinede beyaz straples giymiştim hafif topuklu ayakkabı çok şık olmuştu..
    Şimdi mevsimden dolayı keten takım bulabileceğini sanmıyorum o yüzden etek üstüne şifon bulüz tercih edebilirsin..
    Eminim çok şık olacaktır :)

10. 7 Kasım 2010
  11. jared

jared Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım bir gün öncesi daha mantıklı ... inşallah herşey yolunda gider... bu arada ben elbise giymek istiyorum :KK43: inşallah bulurum aradığım gibi bişey...adilışıkta çok hoş şeyler oluyo en iyisi oraya da bi uğrayım ben... çok sağol canım. arada buralara uğra ihtiyacım oluyo size:KK16:

12. 7 Kasım 2010
  13. Aybk

Aybk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Sen stres yapma Allah'ın izniyle her şey yolunda gidecektir..
    Benim sözüm yaz mevsiminde oldu yazın kıyafetler özellikle elbiseler çok açık oluyor bilirsin..
    Sen daha şanslısın bu mevsime uygun yetim kol dizlerde bir şey bulabilirsin..
    Adil'e mutlaka bak derim biz dün nişanlımla bayramlık alış verişi için baktık çok güzel şeyler gelmiş..

14. 7 Kasım 2010
  15. jared

jared Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ne güzel ne romantik :KK69: inşallah bende o günleri görürürüm nişanlımla alışverişe giderim inşallah :81:

aybk unutmadan bir şey daha soruyum söz yüzükleri nasıl olur kaç fiyat aralığına bakalım bir de erkeğe de takılıyor di mi...çıkartırsa döverim onu :KK51:

16. 7 Kasım 2010
  17. Aybk

Aybk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bizim sözle nişan arası 15 gün olduğu için söz alyansı takmadık sadece tek taş ve tamtur takıldı.
    Nişan alyanslarımızı yaptıkdır çifti 1000 tl idi.
    Sizin söz ve nişan arası ne kadar olacak?

18. 7 Kasım 2010
  19. jared

jared Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok pahalıymış canım yüzükler... bizim nişan daha belli değil :KK59: