kızlar yardım edım edin çok kötüyüm :-(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve yaseminsen tarafından 31 Ekim 2007 başlatılmıştır.

31 Ekim 2007
    Konu Sahibi : yaseminsen
  1. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    kızlarrrrr moralım cok bozuk senağlamasenağlama
    belkı bana kızıcaksınız ama benım moralımın bozuk olmasının sebebı 22+2 gunluk hamıle olmama ragmen sıgara ıcmem :çok üzgünüm:ıcımde hem korku hem endıse hemde tarıfsız bı duygu var cok vıcdana zabı cekıyorum ama sıgarayıda bırakamıyorum cok kotuyum senağlamasenağlamayardımcı olun sankı bebegımde bana kızmıs gıbı bu gunlerde az hareket edıyor bılıyorum oda benden belkıde nefret edıyor ama napıyım kızlar yardım edın dusunuyorum ya bebegme bısey olsa bidaha içmiycem dıyorum ama yapamıyorum ne olun bana yardım edın kendımı cok kotu hıssedıyorum ya

2. 31 Ekim 2007
  3. CAKIR39

CAKIR39 Guest

Ben de Sigara kullaniyordum fakat hamile oldugumu ögrendigimden beri biraktim ve birdahada elimi sürmeden ayriyetten icilen ortamlara da girmiyorum yanimda kesinlikle kimse icemez icirtmem! İnat edeceksin kendinle!

Yani başka kim sana nasil yardim etsin? Kendi kendine savaşacaksin!!

4. 1 Kasım 2007
  5. mertece

mertece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    İlk bebeğimde bende çok zorlanmıştım 4 ay içtim ama taki tansiyonum yükselene kadar,Keşke daha önce bıraksaydım.Şimdi 2. bebeğime hamileyim ,hamile kalmadan önce bıraktım çünkü bundada aynı problemleri yaşamak istemiyorum...
    Zorlanacaksın bebeğin ve kendin için bırak,şimdi bişey olmazsa doğumdan sonra çok çekersin.....ne olur bırakmaya çalış.......

6. 1 Kasım 2007
  7. melser

melser Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    bende aynı durumdayım kahrolası illetten kurtulamadım 3 -4 tane gunde ıcıyorum sinir oluyorum kendıme ama dayanamıyom ıcen bırını gorunce esım ıcıyo bende ondan gızlı

8. 1 Kasım 2007
  9. zzeyy

zzeyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Ben kesinlikle elimi bile sürmedim hamile olduğumu öğrendiğimden beri. Bile bile ona bu kötülüğü yapamam. Ama tabi her sigara içen annenin çocuğu sağlıksız,içmeyenin de sağlıklı olacağını kimse temin edemez. Orasını Rabbim bilir. Ama bizim işimiz de riskleri azaltıp gerisini Allah'a bırakmak.

10. 1 Kasım 2007
  11. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    valla kızamıyorum aynı dertten bende muzdaribim tabi aşırıya kaçmıyorum bunu dr umlada görüştük zaten bırakacam diye strese girmen zorlanmanda bebeğe zarar açık konuşuyum bırakamadım da az içiyorum hepsini içmiyorum :KK43:

12. 1 Kasım 2007
  13. rosa85

rosa85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    851
    Ödül Puanları:
    198
    canim bu kadar üzülüyorsun madem bir uzmandan yardim al bence sigarayi ictikce hem vücuduna bedensel hemde bebegine zarar verdigini düsünerek ruhsal yönden zarar göreceksin.ilk önce beyninde sigarayi birak sonu gelir bence:KK46:

14. 1 Kasım 2007
  15. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    ya kızlar cok haklısınız ama kahrolsun bırakamıyorum nerden alısmısım ya bu ıllete sigara içtiğimden en çok şimdilerde pişman olmaya basladım hamıle oldugum ıcın herhalde yapabılıcegım tek sey allahım bana saglıklı bı evlat nasıp etsın sigarayı bırak dıyorsunuz ama o iş kolay degıl bırakıcam dıye hıckıra hıckıra agladıgım oluyo napcam bılmıyorum dua edın kızlar bana ne olur

16. 2 Kasım 2007
  17. feza

feza Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sigarayı bırakmanın nekadar zor olduğunu biliyorum çünkü bende hamile kalmadan önce içiyordum ve çok zevk alıyordum bu meretten ama bebeğime ben çok zor kavuştuğum için hamile olduğumu öğrendiğim gün bıraktım.onun bebeğime zarar vereceğini düşündügüm içinde hiç aklıma getirmedim.ya herşey sana bağlı gerçekten istersen bırakabiliyorsun önce senin istemen lazım ama bırakamıyorsanda günde bir veya iki tane içmenin çok zarar vericeğini sanmıyorum. ablam ve birkaç arkadaşım içmişti hamileyken kiloları biraz düşük olyor ve ciğerleri daha az gelişiyor içmeyen annelerin bebeklerine göre

18. 7 Kasım 2007
  19. meltemynr

meltemynr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım içinde büyüyen bebeğinin güzel bir şekilde gelişebilmesi için bol oksijene,temiz havaya ihtiyacı var.Sigara içerek bebeğine zarar verdiğini düşünürsen bırakmaman için bir sebep yok.Ben oğluma ve daha sonra kızıma hamile kaldığımı öğrendiğimde sigara içmeyi bırakmıştım ve çocuklarım 3,5-4 yaşına geldiklerinde farklı vesilelerle yeniden başladım.Ama hamilelik ve emzirme dönemlerinde hiç içmedim.Çocuğunun sağlıklı gelişmesi için bunu yapmak zorundasın.a.s.