kızlar yardım edin!bebeğim şeker hastası olabilirmi??

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve benbilirim tarafından 6 Aralık 2009 başlatılmıştır.

6 Aralık 2009
    Konu Sahibi : benbilirim
  1. benbilirim

benbilirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    slm kızlar.
    suanda 35+3 hamileyım doğum iznine ayrılıp memlekete geldım cuma gunu dra gittim.bana bebegımın 3400 gr oldgunu söledi 10 gun sonra tekrar gel dedı doğum seklıne bakalım dedı. ben 2hafta evvel kendı dr a gitttigmde o bana bebgımın 2200 oldgunu söledı bunu dra dedım o yanlıştır dedı.neyse gelişimi 2 hafa önde dedı.anladım buyuk ıhtımal sezeryan olacagımı.ağladım ama dedım önemlı olan saglık dedım.
    neyse bugunde bir kaç kişi bebek kılolu ise şekerı olabilir dedı.ödum patladı.ama benım tum testlerım normal cıkıyor.yanı beebkte seker olsa doğmadan anlaşılamazmıydı..içim içimi yiyor Allah askına yardım edın basına böle bişey gelen varmı.bebegın gelişimi önde ise kötu bişeymıdır bu?ayrıca su ana kadar böle bişey yoktu nasıl olduda burda cıktı anlamadım.
    birde bebegımde seker olsa o yapılan seker yukleem testı yada her ay yapılan testlerımızde cıkmazmı yanı bir yansıması olmazmı :çok üzgünüm:

2. 6 Aralık 2009
  3. kba

kba kızımızı koru yarabbim... Üye

Beğenildi:
    301
    Ödül Puanları:
    123
    güzelim ultrasondan ultrasona farklılıklar çıkabiliyor bu kilo konusunda bu bir..ikincisi son haftalarda bebek bizim tahminimizden daha fazla kilo alabiliyorlar..üstelik şeker hastası olma durumu olsaydı kilo artışındaki anormallik daha erken zamanlardan itibaren kendini gösterirdi diye düşünüyorum..Allah sağlıklı doğumlar nasip etsin..inşallah hayırlısıyla kuzunu kucağına alırsın inş.

4. 6 Aralık 2009
  5. DUYGUSUZduygu

DUYGUSUZduygu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canim endise etme! hamilelikte seker cikabiliyor ki bu sitede cogu arkadaslardada bu durum var istersen biraz göz at korkulacak birsey yok sadece yediklerine dikkat edeceksin. bendede seker cikti . evet sekeri olan annelerin bebisleri biraz daha büyük oluyor sekerden dolayi. ve dogum yaptigin andan itibaren sekerin eski düzenine giriyor yani sadece gebelikte var olan birsey canim bu. ama yinede fazla sekerli seyler felan yeme yada cok fazla hamur isleri.

6. 7 Aralık 2009
  7. benbilirim

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar sağolun ama benım sekerım yokki.hem gebelık sekerım cıkmadı hemde daha 10 gun evvel yapılan kan sekerım yok..
    insanlardan bıktımmm..iyiki varsınız
    dr olsa derdı demı birde benım gibi bebegının gelişimi önde olan varmı

8. 7 Aralık 2009
  9. DUYGUSUZduygu

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canim seker cikmasa bile sonrdaan cikabiliyor! peki sen doktoruna dedinmi ben seker yüklemesi yaptirdigimda cikmamisti diye? bendede seker var ve dolayisiyla bebisim normal haftasina göre büyük ama bu telaslanacak anormal bir durum degil . yani bebegin gelisiminde yada herhangi bir organinda olumsuz etkisi yok. sadece bebis biraz tosuncuk oluyor :) 4 kilo felan gibi!

10. 7 Aralık 2009
  11. benbilirim

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    cnm doktor bana sekerden bahsetmedıkı hiç
    cevremdekıler dedı.yoksa baana dr saglıklı sadece kılosu ıyı dedı okadar ama cevremde herkes yorum yapınca bende korktum

12. 7 Aralık 2009
  13. DUYGUSUZduygu

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hay Allah bende doktor dedi zannettimakannehir ... canim sen cevrendedkilere bakma! ha evet kilolu cocuklarin cogunun annelerinde seker cikabiliyor ama hepsinde degil tabi hem ciksa bile cok cok önemli bir durum degil! sadece gebelikte olan birsey ve diikat ettigin taktirde dogum yaptigin anda seker gidiyor! hem bebegin ilerde olmasida anormal bir durum degil geyet diger bebekler gibi normal vesaglikli! kafana takma canim! hamileligin tadini cikarmaya bak!!!!!!

14. 8 Aralık 2009
  15. benbilirim

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ayyy cok sağol duygucum...içim rahatladı.haftaya tekrar gitcem bakalım dr ne dicek doğum seklıne

16. 12 Kasım 2011
  17. buse_burcu

buse_burcu rabbim sana emanet Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    şu insanlar hamilelerin canını sıkmayı nasıl beceriyorlar:KK19: