Kızlar yardım edin çok bunaldım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve seyrantepe tarafından 27 Şubat 2009 başlatılmıştır.

27 Şubat 2009
    Konu Sahibi : seyrantepe
  1. seyrantepe

seyrantepe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar az kaldı çok yakında aklımı kaçırıcam. şuan 7,5aylık hamileyim bu çocuğa şimdi bişi olmazsa bi daha olmaz herhalde. 1,5yıllık evliyim. kayınvalidemlerler altlı üstlüyüz. evlendikten bi iki ay sonra eşimin ailesi eşimden altınların bi kısmını borç diye istemişti ben saf da verdim ama hala tık yok. bugün öderler yarın öderler derken bu kadar zaman geçti. bu dönemde kayınvalidemle çok sorunlar yaşadık; her fırsatta çok üzdü kırdı. gelen faturaların; yaktığım sobanın lafını etti. hamile halimle haftalarca soğukta oturdum çok zoruma gitti. çok ah ettim öyle etmişim ki şimdi yetmiyomuş gibi kombilerinde sorun var doğalgaz yakamıyolar; ısınamıyolar die eşimin kredi kartından 1,5 milyara kombi alacaklar taksitle.kendileri şuan o kadar para veremezlermiş senin karttan taksitle alalım demişler. bizimkide kabul etmiş. çok ciddi kavga ettik. senin ailen olsa ne yapardın diyo. kaç gecedir uyuyamıyorum. zaten bebeğimiz olacak daha alışverişini yapamadık doğumum var bunların hepsinde zaten yeterince karta yükleneceğiz; gözüme uyku girmiyo artık ne yapacağımı şaşırdım. çok bunaldım

2. 27 Şubat 2009
  3. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    baska cocukları yokmu da sürekli sizden bir seyler alıp sizi zor durumu sokuyorlar...kaynanangil......

4. 27 Şubat 2009
  5. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Madem eşin ve onlar sizin hayatınızı düşünmüyorsa sen ne diye soğukta kalıp kendini cezalandırıyorsun?
    Eşinin ailesine yardım etmesi normal,ama onlar da sırtlarını eşine dayamışlar besbelli.Bu durumda sen de kendini düşün.Masraflarını kısma.Sen kıstıkça bak onlar eşinden alıyor.Sen de sürekli şu lazım bu lazım de,eşinden para al.İhtiyacında yoksa at bir köşeye ...

6. 27 Şubat 2009
  7. seyrantepe

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    eşimden hariç 3 çocukları daha var;ama nedense bişey olduğu zaman sadece bizimki yardımcı olabiliyor bunlara. takmıyım diyorum üzülmeyim ama olmuyor. sesimde çıkmıyo. ben sustukça tepeme çıktılar. eşim çok düşkün ailesine ne yapacağımı hiç bilmiyorum...

8. 27 Şubat 2009
  9. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    kötü dua döner durur sahibini bulur derler...
    aceba sizin durumunuzdada öylemi olduki diye düşünmeden edemedim
    çok ah ettim demisin
    açıkcası seni anlamadım arkadaşım, onlar sana laf etti diye sen niye soğukta oturuyorsun? bak onlar oturmuyor hemen kombiyi değiştiriyorlar
    daha bebeğimin alışverişini yapamadım demissin, peki neden? şurda doğuma nekadar kalmışki, bende 7aylık hamileyim ama hiç bir eksiğimiz kalmadı çok şükür bu saaten sonrada artık ağırlaştım zaten istesemde dolaşıp alışveriş yapamazdım
    eşinin ailesine yardım etmesi çok normal onları bu soğuk kiş gününde soğukta bırakamaz elbet hangi evlat bunu yapabilir senin ailen olsa sen yardım etmezmiydin? ama nasılki ailesinin ihtiyaçlarını gideriyor aynı şekilde hata daha fazlasını sana yapmak zorunda. Bence sen bu konuda diret onlara yardım etmemesi konusunda değil, halen bebeğin eşyalarını alamadığınız konusunda başının etini ye eşinin. Altın konusuna gelince kendi ellerinlen vermisin bu konudada suç yine sende ya vermicektin yada şimdi laf etmiceksin arkadaşım

10. 27 Şubat 2009
  11. seyrantepe

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben onlara beddua etmedim kimseye de etmem. sadece ah ettim hamile halimle soğukta kalıyorum die. yaptıklarından söylediklerinden allaha sığındım. eşyalar konusunda sağolsunlar onların karışmasıyla bu kadar zaman almadık. altın meselesinde yardımcı olmaya çalıştım kötü mü ettim? hemen geri vericez dediler inandım. benim yaptığım ayıp değil cnm. bu konuda suçu kendimde aramıyorum.

12. 27 Şubat 2009
  13. TheShe

TheShe Guest

Takı paralarını almak tabii ki hakları değil. Bu konuda sonuna kadar haklısınız
    Ama diğer konularda sizde hiç haklı yön göremedim.
    Eşiniz sizinle evlenmemiş olsaydı yine onlara bakıyor olacaktı, o aileye sonradan giren sizsiniz.
    Siz çalışıyor olsaydınız, yani sizin kazandığınız para da onlara gidiyor olsaydı birşey demezdim, ama bur durumda kendinizi yiyip bitirmeyin. Onlar eşinizin ailesi, bu yaşa onlar getirmiş, okutmuş, onların verdiği eğitim sayesinde para kazanıyor, şimdi tabii ki yardım edecek.
    Bakış açınızı değiştirmelisiniz.. bence..

14. 27 Şubat 2009
  15. Gardenia

Gardenia Bana kırmızı çok yakışıyorr :)) Üye

Beğenildi:
    444
    Ödül Puanları:
    153
    delikafaduldencanım madem başka çocuklarıda var neden her şeylerini siz karşılıyorsunuzki kocana söyle daha çocuğa hiç bişey almadık de yani ben olsam ben kesinlikle senin kadar sessiz kalamam tabikide ailesine yardım edicek ama tek evladı senin eşin değilmiş diğerleride yardım etmeliler bu konuda eşin hatalı kaldıki sen kendine neden cezalandırıyorsunki hiç anlamadım hiç işim yok onlar yüzünden soğukta oturucam hamile hamile birde sen eşine yüklen bence çocunun eksiklerini al bir an önce şurda ne kalmış doğumunadelikafadulden

16. 27 Şubat 2009
  17. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    yardımcı olmak istemisin ama iyilekten maraz doğarmış arkadaşım...nitekim öyle olmuş
    bu durumda senin yapacağın tek şey eşinlen konuşup kombinin taksitlerini tüm kardeşlere bölmeyi sağlamak, hepsini eşin üzerine almak zorunda değil diğer kardeşlerde yardım etmeliler
    ve en kısa zamanda bebeğin eşyalarını almaya başlamalısın, millet karışıyor diye soğukta oturmaya bebeğin eşyalarını almayı ihmal edersen daha çok üzülürsün ki üzüntü sana şuanki halinde çok zararlı allah korusun yani...

18. 27 Şubat 2009
  19. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Tüm sorunlarin kaynagi esin....dengeyi o koymali...:nazar:
    Konus demicem mutlaka konusmussundur.....yapacagin tek sey esinin ailesinle konusmali onlara durumunuzu izah etmelisin....:nazar:

Saygini bozmadan hakkini savun arkadasim...allah yardimcin olsun:teselli: