Kizlar yardim edin ne yapacağimi bilmiyorum..

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve NXIXLXSXAH tarafından 8 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

8 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : NXIXLXSXAH
  1. NXIXLXSXAH

NXIXLXSXAH Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Kizlar bugün kontrolüm vardi renkli ultrason istedim doktorumdan.renkli ultrasonu başka bir doktor çekiyor.herneyse kontrol sirasinda doktora kordonun durumunu sordum yani dolanip dolanmadiğini.dr dolanmamiş fakat çok yakin dedi.doppler kağidina da umbilical arter boyun bölgesinde çeyrek daire şeklinde lokalizedir şeklinde not düşürmüş.daha sonra kağidi kendi doktoruma götürdüğümde inceledi ve kordonu boynuna dolanmiş istersen bugün sezeryan yapalim zaten 3 kilo olmuş dedi.şok oldum çünkü daha 36+6 yim.üstelik diğer doktor dolanmadiğini söylemişti.hazir olmadiğimi söyledim.hiç umursamadi.normal doğum olup olamayacağini sorduğumda ise kalp atişlarina bakilacağini eğer yavaşlama varsa sezeryana alinacağimi bu durumdada gereksiz yere bi sürü sanci çekeceğimi söyledi.ne yapacağimi şaşirdim.hani drlarin sezeryan operasyonlarindan daha fazla almalari falan..tüm bunlar kafami kurcaliyor.ben kesinlikle normal doğum istiyorum.zaten özel hastane olmasina karşin doktorum o kadar soğuk ve ilgisizdi ki 9 ay boyunca hiç isinamadim.değiştirmemekle de büyük hata ettiğimi düşünüyorum sirf hastane yakin diye o doktora gittim hep.şimdi kara kara ne yapmaliyim diye düşünüyorum.siz benim yerimde olsaniz napardiniz lütfen yardimci olun..başka bir hastaneyemi gitmeliyim kontrole tekrar yoksa kuzu kuzu gidip kesilmeli miyim?...

2. 8 Temmuz 2008
  3. CORUMUNCADISI

CORUMUNCADISI 3 yavrum kuzumlarim Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    bilmem vallaha hic ole bi sey yasamadim ama once bi baska doktor baksin derim tabi kendin bilirsin yinede
    insallah kotu bi sey olmaz en iyisi bi baska doktora gorun
    ondan sonra ne gerekiyorsa mecburen bebegin sagligi icin ve senin icin katlanicaksin ne olcaksa
    allah yardimcin olsun canim insallah dolanmamistir kordon

4. 8 Temmuz 2008
  5. maeves

maeves Hayat Öpücüğüm Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım bencede önce başka bi doktora görün... ama sakın erteleme... sezeryan gerekiyosada olursun herşey bebeklerin sağlığı için değilmi.. sezeryan zaten bu tür durumlar için ideal... şu ücret olayıda artık eskisi gibi değil normal doğumla sezeryan arasında çok az bi fark var ücret olarak doktorlar sebepsiz yere sezeryana teşvik etmesinler diye... umarım herşey yolunda gider canım, içini ferah tut

6. 8 Temmuz 2008
  7. bxixdxixxsxxixm

bxixdxixxsxxixm KALBİM EGE' DE KALDI Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Başka bir doktora daha görünmeni tavsiye ederim. eğer kordon dolanmamış derse öteki doktor şimdiki doktorun yüzüne vur ve onu bırak derim.

8. 8 Temmuz 2008
  9. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    gercekten zor bir durum,
    ama ben her zaman sunu savunurum 9 ay boyunca seni takip eden doktor sonlandırırsa gebeligi daha iyi olur..ama doktoruna guvenmiyorsan is degisir tabi..

ben olsaydım baska bir doktora da gorunurdum aynı cevabı verirse hic diretmeden sezeraynı kabul ederdim...illlaki normal dogum olacak diye bebeişleri riske sokmak gereksiz bence..

10. 8 Temmuz 2008
  11. ghaneli

ghaneli ^AhmetBarışCanan^ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canim başka bi doktora görün derim eğer oda ayni şeyleri söylerse yine senin yakinindaki eski gittiğin doktoruna gider olursun sezeryanini allah yardimcin olsun canimm

12. 8 Temmuz 2008
  13. EU1

EU1 Guest

Kesinlikle tamamen farklı ve tam teşekküllü bir hastane yada özel klinikte bir doktora hemen n danış.
    usg ni cektir..
    Bebegi rahatsız edicek bir durum varsada gerekeni yapsınlar.
    bu durumda beklemen yalnış olur....
    Ayrıca neden böyle bir soru sorma gereği duydun da böyle tuhaf bir cevap aldın
    şüphe verici dogrusu...

14. 8 Temmuz 2008
  15. NXIXLXSXAH

NXIXLXSXAH Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    canim öncelikle sorun için teşekkürler.rüyalarla amel edilmez bilirim ama benim rüyalarim genellikle hep çikmiştir.hastaneye gideceğimiz günün akşaminda da rüyamda kendi doktorumla sezeryana girdiğimi görmüştüm.ameliyathane buz gibiydi.uyandiğimda camin önünde yattiğimdan baya üşüdüğümü fark etmiştim:)işte sirf rüyamda sezeryan olduğumu gördüğüm için kordon dolanmasi olabilir mi acaba diye pirpiriklendim.çünkü diğer şartlar uygun gözüküyordu bebğin başi aşağidaydi vs.o yüzden özellikle sorma gereği hissettim.ama dediğim gibi doppleri çeken doktor dolanma olmadiğini fakat çok yakin olduğunu söyledi.zaten dün nette yaptiğim araştirmalara göre bebeklerin yüzde 20-25 i boyunlarina kordon bir kez dolanmiş olarak sağlikli şekilde doğuyorlar.o yüzden doktorumun hemen sezeryana alalim teklifi yine kafa kurcalayici.bugün başka bir hastanede ismini duyduğum bir doktora daha görünücem bakalim onun yaniti ne olacak.birde kizlar benim suyum da biraz azalmiş doktorun söylediğine göre.sanirim buda önemli..

16. 8 Temmuz 2008
  17. fbozkurt

fbozkurt Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım sıkıntılı durum ama başka doktora git desem mi bilemiyorum her doktor kendine göre birşeyler söylüyor kafa karıştırıyor en iyisini kendi doktorunla devam et.yinede sen bilirsin sıkıntılı olmamaya çalış.

18. 8 Temmuz 2008
  19. zinedila

zinedila Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤ ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1.566
    Ödül Puanları:
    163
    canım bencede başka bir doktora daha görünn oda bir baksın eğer gerçekten dolanma varsaa o zaman mecburi sezeryan olursunn