kızlar yardım edın neolur canım çok sıkkın

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve filizadm tarafından 1 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1 Ekim 2008
  Konu Sahibi : filizadm
 1. filizadm

  filizadm Aktif Üye Üye

  Katılım:
  6 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  65
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  76
  önceden benı tanıyan topıclerımı okuyanlar bılır ben 4 ay önce kocamdan ayrıldım boşanma sepebımızse eşimin kumar alışkanlığı ve yalan soylemesı evıne bakamamsı.
  11 aylıkta bı kızım var velayetı bende eşımın her ay bı gun gecede kalmak şartıyla görme hakkım var bıde her ay 150 ytl nafaka vermek zorunda.fakat buzaman kadar 2 ay verdı sadece ve herseferınde görmeye gelırken bırsürü olay yaşıyoruz nıyetı çocuğu görmek babalık yapmak değil benı tekrar kandırmak ve ailemın mırasından yararlanmak neyapsam yakamı bırakmıyo ruh hastası neyapcamı şaşırdım artık yuzune tukuruyoz gene gelıyo para kokusu uzaktan hoş gelıyo bıde ben evın tek kızıyım babmda yaşlı kımse ona karşı guç kullanmıyo oda yuz buluyo bugun polıse gıttım onlarda görebılır tabı babsı dedıler .bende görmesıne karşı değilim ama nıyetı başka bugun kaçırır gıbı elımızden aldı kızımı ve taksıye bındı gıttı okadar korktumkı gıtmedığım yer kalmadı sonunda bulduk getırdı gerı ama bu şekılde görme olmazkı daha anne çocuğu .neyapcağımı şaşırdım nafaka vermedığı içinde acaba dava açıp bızıde tehdıt edıyo buara bunlarıda belırtıp acaba görme hakkını azaltabılırlermı acaba boyle bışey olurmuykı.sızce neyapmalıyım nasıl bırakır bu ınsan peşımı nekadar surecek bu durum acaba..off
   
 2. 1 Ekim 2008
  Konu Sahibi : filizadm
 3. lakhesis

  lakhesis Guest

  eğer istem
  iyorsanız polis jandarma avukatlar herkesi seferber edin..
  asla istediklerini yapmak zorun da değilsiniz..
  daima kontrol altında olun..
  gerekirse polis gözetiminde gelsin çocuunu görmeye..
  şikayetçi falan olun..
  savaşın ve ne gerekiyorsa yapın..
   
 4. 1 Ekim 2008
  Konu Sahibi : filizadm
 5. EU3

  EU3 Guest

  Eğer nafaka vermiyorsa dava açabiliyorsun ve merak etme canım ,mahkemeni verdiği karara uymamaktan hapis cezası var hemen içeri atılır zaman kaybetmeden hemen bir avukata danışırsan ve dava açarsan iyi olur..o zaman yakanı bırakır fakat sonrası kötü olursa diye düşünüyorum.hemen p.tesi günü bir avukatla konuşup,savcılığa gitmeni tavsiye ederim.
  çünkü mahkeme tanık isteyebilir.Savcılıktaki şikayetin tehdit edildiğine dair olan şikayetin mahkemede delil olarak kullanılır.
  mahkemeye dımdızlak beni tehdit ediyor diye çıkarsan tanığın varmı diye sorarlar...tanık getirirsin fakat savcılıktaki suç duyurun çok geçerli bir delil olur.Git savcılığa suç duyurusunda yoksa mahkeme mantıklı olarak şunu diyor ,kardeşim madem tehdit ediliyordun da neden savcılığa başvurmadın şekline dönüyor olay...nafaka ödememeninde kesin hapis cezası var canım..
   
 6. 1 Ekim 2008
  Konu Sahibi : filizadm
 7. kxixmxixl_zararlxixsxix

  kxixmxixl_zararlxixsxix Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Mart 2008
  Mesajlar:
  26
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Tehdit, ayrılan çoğu kadının başına geliyor, benim de geldi. Amaç intikam almak çocuğu kullanarak. Zamanla zaten unutacak hayatına bakacak, o zaman çocuğunu görmeye bile zor gelir. Ama illa bu konuda birşey yapacağım dersen, delillerinle mahkemeye suç duyurusunda bulunabilirsin, biraz gözü korksunÇok üzgünüm çoook.
  Kaçırma konusu, eski eşin kaçırma girişiminde bulunmamış yasalara göre. Yapabileceğin tek şey ziyaretin yeniden düzenlenmesi talebinde bulunmak, çocuğu götürebileceği tek ve kesin adres belirlenmesini sağlamaktır. Bunun dışında bir yere götürürse polisle çocuğunu alırsın noterden ihtar çektirirsin. Kaçırma zamanında getirmediğini belgelemenle olur. Diyelim pazar saat 12'de getirecek, akşam hala yok, polise gidersin, dayanırsın kapısına, yine noterden ihtar çektirip belgelersin. 2-3 defa olursa, mahkemeye başvurup ziyaretlerin düzenlenmesini talep edersin. Ziyaret hakkını engelleyemezsin ama, tabi suç işlememişse. Cinayet, sizlere dayak, hapis ceazsı gibi nedenlerden dolayı görüşme hakkı elinden alınabilir sadece, çünkü çocuk için bir tehlike söz konusu.
  Nafakada ödemediğini belgelemen gerek, başvuruyorsun, icra geliyor eski eşine. İcrayı ödemezse ya hapis var, ya da ödeyemeyeceğini beyan ederse maaşının 4'te biri kesilir.
  Bunları mutlaka yap, paran yoksa barolar birliğine git fikir al, belki avukat da tayin ederler. Meydanı boş bulmuş istediğini yapabileceğini sanıyor, oysa yasalar senden yana, bu haklarını sonuna kadar kullanşakkıdı
  Velayetin alınması kolay değil, bundan da hiç korkma. Annenin kötü yolda olduğunun şahitler ve belgelerle ıspatlanması, akıl hastası olduğunun belgelenmesi, veya başka bir adamla nikahsız yaşadığının belgelenmesi, veya çocuk altı yaşından sonra ona her açıdan daha iyi bir hayat sağlanabileceğinin ıspatlanması haricinde velayetin nezdi (el değiştirmesi) davası açılamaz. Altı yaşından küçük çocuklar, ortada çok büyük bir suç yoksa (zina gibi), anneye verilir. Ancak velayeti almak isteyen ve bunun için yıllarca uğraşan erkek sayısı bir elin parmağı kadar az bu ülkede, için rahat olsun. Dediğim gibi şimdi sadece gururuna yediremiyor seni vurabileceği tek yerden vurmaya çalışıyor, çocuk çok da umurunda değil:dilcikar:
  1 sene filan geçsin nasıl farklı olduğunu göreceksin
   
 8. 1 Ekim 2008
  Konu Sahibi : filizadm
 9. glsh85

  glsh85 Guest

  bence madem maksatını bılıyorsun ne gerekıyorsa yapmalısın bır avukattan yardım alabılırsın
   
 10. 1 Ekim 2008
  Konu Sahibi : filizadm
 11. filizadm

  filizadm Aktif Üye Üye

  Katılım:
  6 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  65
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  76
  GERÇEKTEN NAFAKA ÖDEMEDIĞINDE HAPIS CEZASI VARMI YANII. EĞER OYEYSE ÇOK SEVINDIMM.bana avukatım sadece ıcra olur demıştı ama gerçekte parasıda mal varlığıda yok ozaman hapıscezası olabılır tabıı
   
 12. 1 Ekim 2008
  Konu Sahibi : filizadm
 13. filizadm

  filizadm Aktif Üye Üye

  Katılım:
  6 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  65
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  76
  çok sağol çok teşekkur ederım bılgılerın ıçın bende elımden gelenı yapmayı duşunuyorum bunu için meydanı boş sanmasın avkatıma gıtcem hatay bakalı ne dıcek bu konuyla ılgılı
   
 14. 2 Ekim 2008
  Konu Sahibi : filizadm
 15. kxixmxixl_zararlxixsxix

  kxixmxixl_zararlxixsxix Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Mart 2008
  Mesajlar:
  26
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Bir şey daha var canım, nette medeni kanunun tamamı yayınlanıyor. Yeni kanun oldukça kolay anlaşılabilecek bir dilde, yeni Türkçe kullanılmış. Vaktin olursa oku, oldukça bilgi sahibi olursun. Ancak en başta için rahat olsun, boşanan çok kadın yaşıyor senin yaşadıklarını, kuru gürültü bunlar kulak asma:içelim:
   
 16. 2 Ekim 2008
  Konu Sahibi : filizadm
 17. tehdit ediyor mu yoksa gönlünü kazanmak için mi uğrasıyor ben o kısmı anlamadım canım sanırım sana dönmek istiyor ve sen bunu paran için istedigin sanıyorsun öyle mi?eger tehdit etmiyorsa polise öyle söyleme.ama tehlikeli buluyorsan elinden geleni yap ..
   
 18. 2 Ekim 2008
  Konu Sahibi : filizadm
 19. filizadm

  filizadm Aktif Üye Üye

  Katılım:
  6 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  65
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  76
  ban dönmezsen senıode ailenıde öldürürüğm dıyo zaten bunun için suç duyurusnda bulunmuştum bıgece içerde yattı sonra çıktı demedım falan dedı.ama asıl amacı benı sevdığı için değil ailemın kırası için benımle tekrardan evlenmek ılkınde olduğu gıbı..çocuk da bahanesı benımle görüşemeyınce çocuğumu aldı gıttı zaten ben elımden gelenı yapıcam olmazsa çocuğun yanında olum dıyorum ama annem ıstemıyom ben evın tek çocuğum babmda yaşlı oyuzdende kımse bışey yapamıyo zaten dıye uğraşıyo..
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.