kızlar yardım edin nolurr

Konusu 'Açıköğretim' forumundadır ve kalbimsin_g tarafından 14 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

14 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : kalbimsin_g
  1. kalbimsin_g

kalbimsin_g Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar ben 80 bin sıralamayla 2010 kılavuzuna göre tercih yaptım bir sürü sınıf öğretmenliği tutuyodu ama hiç birine yerleşemedim.20.tercihim olan osmangazi üni.işletmeyi kazandım.ailemde madem işletme kazandın o kadar uzakta okuma açıköğretim oku diolar.bende kararsız kaldım diplomada falan açıköğretim yazıyomuş diyolar ileride iş başvurularımda adamlar örgün olana öncelik verirler diye düşünüyorum.yanlış mı düşünüyorum napsam çok kararsızım gidip örgün mü okusam yoksa 2.tercih yapıp açıköğretim mi okusam???bilmiyorumkismile

2. 15 Ağustos 2010
  3. merguana

merguana Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    açıköğretim işletme bölümü 4 yıl olduğu için açıköğretim yazmıyo.2 yıllıklarda yazıyo.nettende arayabilirsin için açık olsun canım
    hem örgünle açık arasında bi fark yok.bence eskişehire gelmenin alemi yok.ha bide puanın iyiyse kayıt yaptırmadan ek yerleştirmeye gir

puan kaç?

4. 15 Ağustos 2010
  5. BeyazPerim

BeyazPerim Vay anası ya =) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    196
    bence yanlış düşünüyorsun kazandığın bölümü git oku
    istersen 2. ünw olarak açıköğretimden farklı bir bölümüde okuma sanşında var yani ikisine aynı anda devam edebilirsin

6. 15 Ağustos 2010
  7. NilCeren

NilCeren Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    286
    Ödül Puanları:
    113
    maddi durumun okuyamayacağın kadar kötüyse (biliyorsun üni.de inanılmaz masraf oluyor) açıköğretim okuman mantıklı, ama sonra içinde kalmasın üni hayatını yaşayamadım edemedim diye??

8. 15 Ağustos 2010
  9. Daedra

Daedra Druid Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Senin yerinde olsaydım kazandığım bölümü gidip okurdum ve durumum el veriyorsa açıköğretimden de bir bölüm yazardım. Üniversite hayatı hem olgunlaşmanı hem de insan ilişkilerini geliştirmeni sağlayan bir süreç, bunu yaşamalısın bence.

Açıköğretim okumaya karar verirsen de, lisans diplomalarında açıköğretim olduğu yazmıyor. Notlarını iyi tutarsan, neden örgün öğretim okumuşlardan daha az şansın olsun? Sırf örgün okudukları için ortalaması düşük birini, sana tercih edecek değiller. Yüksek lisans, bilgisayar ve yabancı dil gibi şeyler şansını çok daha arttıracaktır.

Umarım dilediğin gibi olur, tebrikler ve başarılar.

10. 15 Ağustos 2010
  11. bulancak28

bulancak28 Sosyologia Üye

Beğenildi:
    229
    Ödül Puanları:
    153
    Bence kazandığın yeri oku.açıköğretim okursan Anadolu Üniv.yazıyor.Aöf değil.Bir de şöyle bir durum var 1 tercihte (aöf hariç) yerleştiysen ek tercihte tercih hakkın yok

12. 15 Ağustos 2010
  13. kalbimsin_g

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    398 puanım sıralamam da 80000 yani düşük değil açıköğretime rahatlıkla gidebilirim diye düşünüyorum.ama hala çok kararsızım eskişehirde hazırlık yok o yüzden 4 yılda hem okulu okuyup hem yabancı dil öğrenmeyi halledebilirmiyim ondan korkuyorum birazdakafamçokkarıştı

14. 15 Ağustos 2010
  15. kalbimsin_g

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar hepinize yorumlarınız için teşekkürler üniversite ortamını yaşamayı istiyorum tabiki ama tek korkum hazırlık olmadıı için yabancı dili halledebilirmiyim diye.zaten açıköğretimden okursam dil kursuna gitmeyi düşünüyorum ama örgünde hem okul hem kurs nasıl olur bilmiyorum acayip karışık kafamkafamçokkarıştı kızlar bide işletme dersleri zor mu yani açıktan okursam çok zorlanır mıyım?

16. 15 Ağustos 2010
  17. kalbimsin_g

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım ek tercihte sadece açıköğretim tercih edilebiliyor diye biliyodum ben yanlış mı biliyorum acaba?tekrar tercih yaparsam ortada kalmıyım bidemafoldumben

18. 15 Ağustos 2010
  19. bulancak28

bulancak28 Sosyologia Üye

Beğenildi:
    229
    Ödül Puanları:
    153
    yok sen birinci tercihte aöf hariç 2 yıllık 4 yıllık bir bölüme yerleştiysen ek yerleştirmelerde tercih hakkın yok.aynısını geçen sene ben de yaşadım.tercih yapamadım geçen sene ve bu sene 35 puanım kırıldı geçen sene yerleştiğim bölüme gitmediğim için:gitme: