kızlar yardım,istenmeyen müstakbel damat :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve uyuyan_gxuxzel tarafından 29 Nisan 2010 başlatılmıştır.

29 Nisan 2010
    Konu Sahibi : uyuyan_gxuxzel
  1. uyuyan_gxuxzel

uyuyan_gxuxzel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar pazar günü sevgilimle buluşacaktık,annem ve kız kardeşimin haberi vardı sevgilimden.annem mevki sahibi birini istediği için pek gönlü yoktu bu işte.pazar günü evden zar zor çıktım,annem ve erkek kardeşim biz de seninle gelelim, beraber gezelim diye tutturdular.tam ben evden kaçar gibi çıktım,annem aradı,sevgilinle bende tanışacağım dedi,iyi tamam gel tanış dedim.ciddi düşündüğümüzü evlenmek istediğimizi biliyordu,iki buçuk yıllık bi ilişki bizimki.annem,sevgilim,ben buluştuk,annem de bi karış surat.iki sene önce yine sevgilimle buluştuğumuzda beraber fotoğraf çektirmiştik,erkek kardeşim sen bu fotoğrafları bul,babama göster,evde kızılca kıyamet kopmuştu,o zaman daha işi yoktu sevgilimin,ayrılacaksın bitecek bu iş ya da git bu evden dediler.sevgilimle konuştuk iyi tamam bitireceğim de de ortalık biraz durulsun diye konuştuk.tamam bitireceğim demiştim işte ben. annem buluşmamızda hep onları kaktı kafamıza.tam annem biraz yumuşadı derken erkek kardeşim geldi çay bahçesine akannehir

sen nerden çıktın dedim,annemi takip ettim dedi.bu sefer o bize laf etmeye başladı ki kendisi benden 8 yaş küçük,ben düzgün konuş,kalk git sen karışma dedikçe,gitmiyorum ne yapacaksın diyor çocuk.dedi ki işte sevgilime sen ablamla gönül eğlendiriyorsun,ciddi olsan gelir istersin,o da isteyeceğim zaten ama işler biraz daha yoluna girsin diye bekliyoruz.ciddisin değilsin derken tamam çağır babamı konuşalım dedim ben.babam o çocuk olduğunu duyarsa kıyameti koparır bu başkası diyelim dedi kardeşim,iyi bakalım diyelim dedim.babam geldi hep beraber konuştuk,çok iyi karşıladı bu durumu.işte yerini yurdunu ailesini falan sordu.biz bi aramızda konuşalım size haber veririz,hadi kalkalım dedi.

ben baba biz biraz konuşsak dedim,iyi bir saat dur gel dedi.ben nasıl seviniyorum anlatamam.bi yarım saat kadar oturduk,sevgilim bi sinemaya gitsek ya dedi,bende babam kızar,istersen ara izin al dedim.aradı izin aldı,babam da izin verdi.tamam gidin dedi.ben daha bi sevindim inanamıyorum olanlara.

pür neşe eve gittim,babam bu arada şerefsiz bi arkadaşı var onun yanına gitmiş.adam bir doldurmuş ki babamı.sinemaya izin veren adam gitmiş yerine gözü dönmüş bi adam gelmiş..

ben uyuyordum babamın kükremesine uyandım.sıçradım resmen yerimden.anneme bağırıyordu.işte bu şerefsiz adamın kızının böyle bi sevdiği varmış,babası kızım bu çocuğu bırak ben istemiyorum demiş,kız da tamam demiş,ben niye babamın karşısına tam gönlüne yatan birini çıkarmıyor muşum. alevi adama kız mı verilirmiş,eşinin dostunun yüzüne nasıl bakacakmış,bağırıyor çağırıyor böyle,hayatta olmaz,dünya da vermem o adama falan diye.

erkek kardeşime çay bahçesinden sonra ne demiş biliyor musunuz?
    benim pek içime sinmedi ama yine de evleneceğim derse veririm ne yapayım..

adamın dolduruşunu görüyor musunuz? sonra ben babamla konuştum,baba alevi diye olmaz demişsin ama çok iyi insanlar falan dedim.kimse yanlış anlamasın isterse ateist olsun benim herkesin inancına saygım var ama ailemin gönlü olsun diye biraz konuştum işte.

kulp bulacaklar ya,yok işi bana denk değilmiş,ya kültür farklılığı varmış,dengini bul olmaz bu iş dedi gitti babam...

kızlar ben üzüldüm ki sormayın,bi tuhaf oldum,karnım aç ama canım yemek yemek istemiyor, ağlayasım geliyor olanları düşününce,avucumun içinde kocaman bi kızarıklık çıktı.

ben ailemi üzmek istemiyorum,kaçmayı hiç düşünmüyorum ama onlar neden beni üzüyor işte bunu yediremiyorum.ben birini seçmişim sevmişim,karşınıza çıkarmışım,yaşım olmuş 24 çocuk değilim ki.

aleviye kız mı verilirmiş,alevi insan değil sanki,bunu babamın kafasına sokan kişi ve babam çok müslüman sanki...

kızlar sevgilim alevi değil bu arada,ikimiz de aynı düşünüyoruz dini konularda.yani bi anlaşmazlığımız yok.ben bu adamı çok seviyorum,kendimden süphe ederim ondan etmem,elalem ne dermiş,ben insanlara beğendirmek zorunda mıyım ya sevdiğimi.ben beğenmişim yetmez mi.

kızlar ne olur yardım edin,böyle ailesinin pek istemediği biriyle evlenenler sizlerin tecrübesine ihtiyacım var,nasıl davrnmalıyım aileme karşı? babamla karşıklıklı konuşmuyorz mesela şu an,diğerleriyle aram gayet iyi. eyvahedigeldismile

2. 29 Nisan 2010
  3. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    oo baban epeyi dolduruşa gelmiş belli din meselesine ben girmek istemiyorum herkes istediyi dini yaşar özgürce ben sana kuzenimin hikayesini anlatayım nette tanıştılar ve çocuk 33 yaşında işi aman aman olmayan biriydi kuzenimde o zaman 21 yaşındaydı ve ciddi anlamda güzel açık öğretim okuyan biriydi çocukta görenler şok oldu aa bununla nasıl olcak diye ama amcam ılımlıydı bu konuda amcam hariç kimse istemedi ama kızını kıramadı evlendiler halada aile sıcak bakmıyo olaya işinden dolayı pek istemediler kuzen tabi evlenince okursun demiş o zamanlar tabi nerde evlendi bi kızı var şimdi ama ailesinde hiç problem olmadı sadece diyer amcamlar ve babam tepkililerdi

4. 29 Nisan 2010
  5. uyuyan_gxuxzel

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hem de nasıl dolduruşa gelme,babamın beni kıramayacağını düşünüyorum ama çok üzülüyorum bu olaylara,depresyona girdim gireceğim.seviyorum ne yapayım ben başka bi adamla evlenmek istemiyorum,benim aşkım benim ilk göz ağrım,kıymetlim,kendi iş yeri var illaha doktor avukat değilse ne yapayım yani. çok kötüyüm kızlar senağlama

6. 29 Nisan 2010
  7. reneta80

reneta80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Garip bir durum ya. Annenin ısrarlar gelmesi, kardeşinin olaya müdahil olması ablamı iste demesi. Babanın hemen gelmesi. Sırası yanlış biraz bana göre. Benim bildiğim kız tanışır aileyle, sonra erkek tanışır. Sonra erkek ailesi gelir tanışılır. Sonra isteme olur falan. Çay bahçesinde olacak işler değil bunlar. Kardeşinin çenesini kapatacaksın. Annene mevki sahibi derken neyi kastettiğini soracaksın. ve bu tür konuları sevgilin yanındayken konuşmamayacaksın.

8. 29 Nisan 2010
  9. umran80

umran80 Zayıflamalıyım Üye

Beğenildi:
    637
    Ödül Puanları:
    188
    onu kırmalarına izin verme emin kaçta niye kaçmıyorsun önyargı başka bişey değil ayrılırsan çook pişman olursun

10. 29 Nisan 2010
  11. uyuyan_gxuxzel

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    biz ne olduğumuzu anlamadık ki,buluşalım görüşelim derken bi anda tepemizde bittiler.bende artık ne olacaksa olsun dedim.mevki sahibi derken ben eczacıyım canım küçük bi ilde,hergün en az bir görücü geliyor,oğlumuz avukat,oğlumuz doktor,oğlumuz eczacı oğlumuz bilmem ne diye,hiç adamların beni gördüğü falan yok.bizimkilerde havalara giriyorlar kızımızın isteyeni çok diye.

12. 29 Nisan 2010
  13. nunna

nunna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    oo arada mezhep farklılığı varmış kardeşinde etrafta bu yüzden rahat rahat bilp bilmeden dolduruşa getiriyorlar...

Canım bende aleviyim... Çokta net kefil olabilirim sevdiğine (tanımasam da) ailende biraz sabredip tanımak isterlerse onlarda görecektir aslında abartıkları gibi bir şeyin olmadığını... gelinlerini , kızlarını el üstünde tutarlar, başın kapalı olsa başını aç bile demezler. herkesin düşüncesine saygı gösterirler... haa o kulaktan dolma saçma salak laflar var yok şöylelermiş yok böyle yapıolarmış. bunları söyleyerek babanı doldurup bide üstüne baban inanıyorsa, işin çoook sor kızım. cehalet bambaşka birşey, yıkılmaz bir duvar.. biz bu cehalettn çon yandık yıkıldık katledildik çünkü :KK43:

bol şansalr umarım sevdiğinle güzel ve istediğin gibi bir hayat kurarsın

14. 29 Nisan 2010
  15. niltt

niltt N & G... 24.05.09 Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    aleviye kız mı verilirmiş demek,ne demek bunu bi açıklar mısın?ya bu konular kapandıkça bir yenisi daha ekleniyo,bu ne cehalettir yaa,aleviyle evlenin de rahatlığı çağdaşlığı bi görün derim ben...baskı ve zorlama diye bişeye tanık olmadı kimse şu ana kadar..

Son düzenleme: 29 Nisan 2010
  16. 29 Nisan 2010
  17. umran80

Beğenildi:
    637
    Ödül Puanları:
    188
    nunna ya aynen katılıyorum sakın vazgeçme akıllı kültürlü bi kızsın sen onlara uyma

18. 29 Nisan 2010
  19. umran80

Beğenildi:
    637
    Ödül Puanları:
    188
    bu cehaleti biz gnçler yenriz ancak