kızlar yardım kucak bebekleri

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve nxixnxixm tarafından 25 Eylül 2009 başlatılmıştır.

25 Eylül 2009
    Konu Sahibi : nxixnxixm
  1. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    :KK46: :ecrin_bebek: benim tatlı oğlum 2. ayını yeni bitirdi..
    sürekli kucakta olmak istiyor..bende almak istemiyorum..
    sizinde başınızda varmı???
    birde ağlayınca alma diyorlar , ağlar ağlar susar diye??
    sizce ne yapmalıyım??
    siz ne yaptınız? :Saruboceq:

2. 25 Eylül 2009
  3. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım premature bebekler ilk 4 ay sadece kucakta büyümeli bu tıbbi bişey gelişimsel açıdan çok önemli hareketlenme başlamadan uyku eğitimi verirsen hiçbir sorun olmaz örnek ben...uygula rahat et..

4. 25 Eylül 2009
  5. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    walla ben bebeklerin kucağa alınmasına karşı olanlara kızıyorum açıkçası kucağa alışsada ne kadar kucakta durcakki o minikler bırakın annelerinin kollarında huzurlu olsunlar kızım istesin her an kucağımda tutarım

6. 25 Eylül 2009
  7. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    zaten uyku eğitimi 4 .aydan sonar başlıyor ilk 4 ay alışma diye bişey olmaz bebklerde tatlım...benim kız şahsen 4 ay benimle yapışmıştı doktorumuz 4.ay sonunda bir kitap tavsiye etti ordan bier eğitim verdim kendiş uyur..

8. 27 Eylül 2009
  9. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Benim de düzeltilmiş 2 ayını haftaya dolduracak bebeğim. Ağladığında ya acıkmış, ya altı kirlenmiş ya da gazı oluyor. Bunların üçü olmadığı halde hala ağlıyorsa ağladıkça kucağıma alıyorum. Hafif, sakin bir ses tonuyla konuşuyorum. Sakinleşip tekrar uykuya dalıyor. Eğer uykusu da yoksa kucağımda yürüyerek etrafı seyrettiriryorum.
    Bu zamanlardaki bebeklerin anne kokusunu yakından hissetmesi ve ihtiyaçları oldukça kucaklanmaları en doğrusu.
    "Kucağına alma kucağa alışmasın" diyenleri hiç dinleme bence. Onların en çok ihtiyacı olan şey anne kucağı ve sevgisi.

10. 27 Eylül 2009
  11. canim_kizim

canim_kizim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim bebeğimde 3 aylık ve heran kucakta başka türlü durmuyo. kucağa çok alıştırmışsın diyolar ama o orda ağlarken insan oturamıyo ki kıyamıyo. belki biraz daha büyüyünce oyuncaklarıyla oynar kucak istemez:Saruboceq:

12. 27 Eylül 2009
  13. Alsebe

Alsebe Rutbesiz :-) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Valla hiç aglatamam bebegimi kucak için...Benim 3. cocugum dogdu hala doyamadim bakmaya..Bir "A" dese butun aile basindayiz sadece ben degil yani....Kucagamami alisacak ? alissin...! Zaten ne kadar kalicak surda etrafa bakinmaya basladiginda abisini ablasini takip edip beni aramaz bile..Ben bu zamanlari iyi degerlendirmek istiyorum hatta her saniyesini..Benim kizimda alisti 28 gunluk olmasina ragmen kucagimdaki rahatligi inanilmaz...Onun rahatligini seyredip duruyorum..Islerimide uyudugunda yapmaya calisiyorum..Yetisiyorda oyle yada boyle...Bence kokla seyret oksa seni hissetsin bu zamanlar bir daha geri gelmeyecek en fazla 3-4 ay surer zaten...Keyfini surdur bebegine sende sür....Anali babali buyutun bebeginizi...Milletede kulak asma...sositososito sositososito sositososito

14. 28 Eylül 2009
  15. bramble

bramble Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Birde prematüreler erken doğdukları için anneye daha çok ihtiyaçları var. 24 saatmi kalmak istiyor bırak kalsın bence kucağında ve bebeğine o güveni ver. Kendisini güvende hissediyor. Benim bebeğim 5 inci ayından sonra kucağı bıraktı. Nerdeyse 24 saat kucaktaydı ve mamayı bile ayakta gezerek ninniler söyleyerek yiyordu ancak. Şurda değerlendireceğin bir kaç ay var. Bebeğini ağlatmaya güvenini yıkmaya değmez bile canım.ınsanlar ne derse desinler. Şu an 8,5 aylık ve asla kucağımda durmak istemiyor. Yatağını veya yerde uzanarak tv izliyor :)

16. 28 Eylül 2009
  17. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar çok teşşekkür ederim cevaplarınız için..
    hafta sonu yemeğe çocuk doktoru arkadaşımız geldi onada sordum
    kendiside istediğin kadar kucağına al bebeğini dedi..
    zaten kendi çocuğunuda ağladıkça almış kucağına..
    sizde öyle diyorsunuz , zaten ağlamasına dayanamıyorumki hemen alıyordum..
    işte kayınvalidem yok ama,
    etrafta bir sürü karışan kauyınvalide var ..
    bebeğimin huzuru ve mutluluğu için herşeyi yaparım çünkü o çok özel........

18. 28 Eylül 2009
  19. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Bende aldığımda ayısın diyordu çevremdekiler özellikle eşimin ailesi kuzenim geldi bir gün onun yanındada söylendiler kuzenim yani abla dinleme kimseyi bak benim kızım 8 yaşında oldu bile şimdi sevmek için sarılsan kucağına almak istesen onlar red ediyor kucağında tut tutabildiğin kadar doya doya sev sarılarak zaten zamanı geldiğinde onlar seni bırakıyorlar sevip sevebileceğin tek yavrun kimseyi dinleme demişti bende aynısını yapıyorum.