kızlar yardım lütfen göğüsler yumuşayınca süt azalıyomu ?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve pamukprensesim_ tarafından 25 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

25 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : pamukprensesim_
  1. pamukprensesim_

pamukprensesim_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar 15 günlük bir prensesim var biraz zayıf doğdu zaten suan 15 günlük 3300 gr sütüm var ama az sankı yada banamı öyle gelıyo göğüslerım yumuşadığını hıssedıyorum süt azaldımı demek daha fazla süt olması ıcın neler yapabılırım şimdiden tşkrler

2. 25 Ağustos 2010
  3. yeniannecik

yeniannecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    yumuşaklıkla sütün alakası yok bence.benimde yumuşak ama 7 aydır emziriyorum çocuğumu.dereotu yemeni şiddetle tavsiye ederim.ye ve izlenimlerini burada yaz lütfen

4. 25 Ağustos 2010
  5. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Pamuk benimde aynı,15 günlük bebeğim,sertleştiği zamanlar oluyo,diyorum çok süt var sanırım,sonra gün içerisinde göğüslerim çok yumuşak oluyo,bende tereddüt ediyordum..ii oldu konuyu açtığın..
    Bugün bebeğim saat başı emmek istiyor,birde sol göğsümü daha dün aldı,göğüs ucu problemi yaşıyorum :KK43: yeni annecik dereotunu bende denicem,yazarım..

6. 25 Ağustos 2010
  7. pamukprensesim_

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    canım cok tşkr ederım cok sağol hemen yarın denıcem :)

8. 25 Ağustos 2010
  9. pamukprensesim_

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    canım benım 15 ını gectı 8 ınde doğum yaptım senle aramızda ıkı uc gun vardı hatırlıyorum neyse sandığımız gıbı deyıl sanırım :)

10. 25 Ağustos 2010
  11. hasret0587

hasret0587 BAL KIZIM we BAL OĞLUŞş:) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    daha çok yenisin kısa bi süresonra göğüslerin dolup taşacak hiç merak etme bol sıwı iç
    günde 1 kilo süt, 1 kilo meywe suyu iç başka bişeye gerek yok..
    Soğanlı bulgur pilawı
    komposto....

12. 25 Ağustos 2010
  13. pamukprensesim_

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    canım sağol yardımın ıcınde sımdı demek istedığın azalmısmı oluyo yanı böyle sününce :):) pamuk gıbı yeni olduğum doğru evet vara yoka korkuyorum gece kalkmak uykusuz kalmak zor deyıl ama meraklanmak tedırgın olmak zormus azcık :KK43: birde bişy daha sacma gelıcek ama ben ezmzırırken kızımın yantarafında oluyo ya elım bağırsakları sanırım gurul gurul ses cıkarıyo elım hıssedıyo sesı duyuyorum normalmı arasammı doktoru uzun oldu kusurabakmayın :)

14. 25 Ağustos 2010
  15. biricik_tuana

biricik_tuana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    88
    sütün artması için, öncelikle yüksek moral, günde en az 3 lt su, ekstra humana still tea, ısırgan otu çayı, bol bol emzirmek... ve uykuuu... ayrıca sütü makineyle sağmanın da artırdığını düşünüyorum. bir de bebek emerken zaten sütün geldiğini hissediyorsun. yani ne kadar ekmek o kadar köfte gibi. ne kadar emerse o kadar süt :)

16. 26 Ağustos 2010
  17. gulsan38

gulsan38 güneş doğuyor.... Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    sakın üzülme çünkü normal bi durum.sadece ilk günler çok şişiyo göğüsler sonra bebeğin emme durumuna göre süt üretimi olduğu için biraz yumuşuyo. ama emin olmak için sütünü sağ.her göğüsten en az 40-50 ml süt gelmesi lazım 15 günlükse.eczanelerde süt sağma pompası satılıyo 5 tl falan. bi tanede biberon al ölçmek için sadece ,sakın sağdığın sütü biberonla verme kaşıkla içir.bi de yorgunsan , uykusuzsan süt üretimi azalıyo ondanda göğüsler yumuşuyo. bebeğe 1-2 saat bakacak kimse varsa yanında o bebekle ilgilensin sen uyu. sakın stres yapma sütüm azaldı diye iyice azalır rezene çayı iç sakinleşirsin sütün artar.

18. 26 Ağustos 2010
  19. gulsan38

gulsan38 güneş doğuyor.... Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    bebeğinin karnından gelen ses sindirim sesi. bebişinin bağırsağı zar kadar ince şuan bi de çok hava yutuyosa onun sesidir.benim bebişimde küçükken daha emmeyi doğru dürüst beceremiyoken çok hava yutuyodu öyle sesler geliyodu emerken karnından.endişelenecek bi durum yok yani. ama her emmeden sonra gazını çıkar yoksa sancı çeker bebişin.