kızlar yardımcı olur musunuz

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve berrin tarafından 8 Ekim 2010 başlatılmıştır.

8 Ekim 2010
    Konu Sahibi : berrin
  1. berrin

berrin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    mrb kızlar..2 gün önce hamile olduğumu öğrendim henüz doktora gitmedim internetten baktığım kadarıyla 4+3 haftalık hamileyim.akşam doktordan randevu aldım. acaba ne tür şeyler istenecek benden çünkü hiç tahlil tetkik bişey yaptırmadım korkmuyor da değilim bir de internetten gebelik hesaplaması doğru mu çıkıyor tecrübeli arkadaşlar ne tür inceleme yapacak doktor yardımcı olursanız sevinirim biraz korkuyorum bu konu daeyvahedigeldismile

2. 8 Ekim 2010
  3. serezcik

serezcik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    şuan çok yeni sadece doktor keseyi görebilir.7. Haftada kalp atışı duyulur bu zamanda torch,tit,tam kan testleri yapılmalı

4. 8 Ekim 2010
  5. gulsan38

gulsan38 güneş doğuyor.... Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    öncelikle hayırlı olsun bebişina.s. daha çok küçükmüş sadece kan testi yapar,bikaç hafta sonra keseyi görmek için ultrasonla randevu verir sana.benim kesede bebişi göremedik oyüzden alttan ultrasonla muayene etmişti öyle göründü. korkacak bişey yok bebeğinin keyfini çıkarmaya bak canıma.s

6. 8 Ekim 2010
  7. berrin

berrin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    alttan ultrason muakannehir ben çok korkuyom yaa acı oluyor mu:kedi:

8. 8 Ekim 2010
  9. durunun_annesi

durunun_annesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    korkulacak hiç bişey yok şimdilik kese gözükür 2 hafta kadarda sonra kalp atışını görürsünüz idrar ve kan tahlili ister bundada korkulacak bişey yok alttan muayene ettirmek zorunda değilsin ben ilk gittiğimde doktoro kese gözüktü bebiş gözükmemişti küçük olduğundan alttan bakarsam gözükür ama gerek yok iki hafta sonra gel gözükür dedi gerçektende öyle oldu

10. 8 Ekim 2010
  11. polyanan

polyanan "Kırpık ile pıtır" Üye

Beğenildi:
    145
    Ödül Puanları:
    153
    internetteki gebelik hesaplamasiyla ultrason biririni tutmayabiliyor.
    endiselenecek hicbirsey yok canim kan testi yapar ve ultrasonla bakar doktor yalnizca.

ayrica alttan ultrasonla bakilmasi kendini kasmadigin surece canini hiic acitmaz.

12. 8 Ekim 2010
  13. fulya28

fulya28 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    dr ilk önce rahim kalınlaşmış mı diye üstten ultrasonla bakar.rahim kalınlaşmış ise gebeliğine uygun ortam hazılanıyor demektir.Öncelikle beta hcg kandaki gebelik oranını ister. Ben Dr a gitmeden özelde yaptırmıştım cuzi bir miktara en azından kandaki oran sana kaç haftalık bilgisi verir.10 gün sonra kalp atışı duyulmalıdır.bazen 6 haftalık bazen 7 haftalıkken duyulur.Tam kan tahlilleri istenir.Alttan muayene büyük ihtimalle yapmaz diye düşünüyorum.Bende olmadı öle çünkü cnm hayırlı olsun öncelikle Allah tamamına erdirsin sağlıklı sıhhatli inş.

14. 8 Ekim 2010
  15. BebisKoM88

BebisKoM88 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canim bence biraz daha bekle gitmek icin daha cok kücük. Alttan baksa bile kese görünmeyebilir. Ben dün gittim alttan bakti 5 haftalik oldugu halde daha görünmedi.

16. 8 Ekim 2010
  17. berrin

berrin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    canım biliyorum erken ama benim nikah yapılırken istenen tahliller yapılmamıştı.yani bazılarını yapmadılar onun için endişeleniyorum bişey çıkarmı diye.zaten kan uyuşmazlığımız var eşimle:1no2:

18. 8 Ekim 2010
  19. hy_patia

hy_patia Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    685
    Ödül Puanları:
    163
    cnm korkulacak bir şey yok. ultrasonda doktor bakar, sonra ise kan tahlili yapar şimdilik. bizde de kan uyuşmazlığı var eşimle, 2 ayda bir bir kan testi yaptırıyoruz bebeği etkileyip etkilemediğini öğrenmek için, zaten doktor zamanlarını sana söyleyecek. salı en son testi yaptırdık (şükür bitti, ben 38. haftadayım)şu ana kadar bir problem çıkmadı. eğer çıkarsa sadece kontrolleri arttıracaklarını söylemişlerdi. doktorun zaten sana gerekli herşeyi söyleyecek. benden tavsiye ise aklına gelen herşeyi doktoruna sor ve hamileliğinin kıymetini bil bu mucize gibi birşey çünkü hiçbirşeyin keyfini bozmasına izin verme.