kızlar yardımm

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sehrayin tarafından 3 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

3 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : sehrayin
  1. sehrayin

sehrayin gül kokulu kızım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    doğumdan korktuğum için epidurla normal doğum istedim doktorumlada görüştüm anestezi uzamnı ayaralayacağını söyledi. hasatenede 1 tane varmış doktorun söylediğine göre,o da benim doğum zamanımda yokmuş hastane değiştiriyormuş falan filan
    morelim çok bozuldu :KK43:
    sezeryan istemiyorum normal doğumda beni çok korkutuyor,bulunduğum şehirde epidural normal yapan yokmuş kime sorsam bunu söyledi.başka şehirde olayım diyorum riske girmek istemiyorum,en yakın gidebileceğim yer yarım saat uzaklıkta yani eşim basttımmı 25 dakka yarım saatte giderim diyor
    epidural normal doğumdada 3 santim açılmadan sonra epidural olmuyormuş
    morelim çok bozuldu yaa dünden beri hem çok üzgün hem çok sinirliyim napacağımı bilmiyorum :KK43:

2. 3 Ağustos 2010
  3. tahtakurusu

tahtakurusu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    sıkma canını kasma kendinide bebeğinide hayırlısı neyse o gün onu yaşarsın inşallah
    benimde hastanem evime çok uzak değil ama ankara trafiğinin yoğun olduğu yerlerden geçmeliyiz hastaneye ulaşmak için hiç kasmıyorum kendimi Rabbim yardım eder diyorum.

4. 3 Ağustos 2010
  5. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    efet hiç bilmediğimiz bi sancı yaşıycaz bende korkuyorum açıkcası ama en güzeli dua etmek ve yürüyüş doğum sancıları başlıyınca da sıcak suda 5-10 dk oturmak çok iyiymiş benm görümcem doğum sancıları başlıyınca böle yapmış son ay sürekli yürümüş günü de geçiyormuş hastaneye gittiğinde çok rahat doğum yapmış 10 dk çıkmış ve hiç dikiş bile atılmamış ilk çocuğunda

6. 3 Ağustos 2010
  7. tugyann

tugyann sehle84 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende korkuyodum normalden sezaryan oldum çok kolay geçti korkma bence hemen ayağa kalktım bende hiç yatmadım bebeğim 3 aylık oldu bile cesaretin varsa normal doğur derim ama benim yoktu ondan sezaryan oldum

8. 3 Ağustos 2010
  9. NevYas

NevYas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Epidural yapılması için sancınla 5 cm açıklığın olması gerekiyormuş yani zaten yolun yarısı sancılı geçecek, epidural dr da yoksa çok zorlama istersen bu işi bilen birine yaptır derim..Sancılar başladıktan sonra minimum 4-5 saatte doğum oluyormuş istediğin hastaneye yetişebilirsin yani..Birde dayanılmayacak bir sancı değilmiş herkesin farklı oluyormuş ama öyle olmasa kimse ilk çocuktan sonrasını yapmazdı herkes normali öneriyor..

10. 3 Ağustos 2010
  11. sehrayin

sehrayin gül kokulu kızım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    hamile kaldığımdan beri normal doğum diyorum,sezeryanı falan hiç düşünmedim
    cesaretli olduğumu düşünüyordum ama sona yaklaştıkca cesaret falan olmadığını anladım
    inanılmaz bir korku var anlatamam... daha doğumuma 7 haftadan fazla olmasına rağmen sanki yarın doğuracakmış gibiyim o derece korkularım başladı
    rabbim hayırlısını versin en kötü ne olabilirki? ama olmuyor işte böyle düşünemiyorum :KK43: