kızlar yardımmm hapşurdummm çok korkuyorum

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve aybuke07 tarafından 6 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

6 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : aybuke07
  1. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    bugün sabah yatarken, aniden hapşırma geldi, yattığım yerden hapşırmak zorunda kaldım:kızgın:. rahmime şiddetlibir kramp girdi bunun üzerine.. 3dk kıpırdayamadım yerimden ..Canım o kadar yandı ki, sesime eşim uyandı..

Şimdi kalktım, yürürken falan acıyor, bebeğime bişey olur mu? senağlamaLütfen buna benzer durum yaşayanlar yardım edin..:Saruboceq: Doktora mı gideyim?

2. 6 Ağustos 2008
  3. donurlu

donurlu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    İçini rahatlatmak istiyorsna tabiki doktoruna görünmekte yarar var canım ama ben de alerji var ve günde ortalama 20-30 defa hapşırırım ve bunlar 3-4 parti olarak arka arkaya gelir. ilk dönemlerimde ben de çok tedirgin olmuştum, aynı kasılmalar ve canımı acıtan kramplar bende de oluyordu, hala da oluyor. şimdi 24. haftamdayım allaha şükür bebekle ilgili hiçbir sorun yok bundan kaynaklanan ama dediğim gibi içim rahat olsun diyorsan yine de git doktoruna veya bir telefon açıp sor. Sevgiler

4. 6 Ağustos 2008
  5. nazobxuxlo

nazobxuxlo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    aybuke rahat ol eğerki yeni hamileysen hapşırdığında böle kramplar olur bende hergün iki kere hapşırırım arka arkaya ilk baş bende de oluyo kramp ama şimdi daha iyi hiç endişelenme sakın hapşırığını tutma hapşırman daha iyi zaten sadece hapşırırken cenin pozisyonu almaya çalış oturduğun yerde veya ayaktaysan ayaklarını karnına doru çek gövedenide hafif ey o zaman daha rahat oluyo dierek diksen kramp yapıyo

6. 6 Ağustos 2008
  7. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    hemen doktora git için rahat etsin canım, sorun yoktur umarım, içini ferah tut.

8. 6 Ağustos 2008
  9. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153

hepinize çok çok teşekkür ederim cevaplarınız için, yaa siz bitanesiniza.s.

ben zaten her hapşırmamda dikkatli oluyordum, dediğin gibi cenin pozisyonu alıyodum, bu aniden geldi, sabahtan beri de eşim başımın etini yiyor, sen yataktan kalkmaya üşenmişsindir diyor:mymeka: o da korktu zavallı..

13 haftalık hamileyim yazmayı unutmuşum..

ben bugün 2li testimin sonucunu almaya gidecektim, doktordan rica edecğim, kalp atışını duymazsam içim rahat etmeyecek...:eek:klava:

10. 6 Ağustos 2008
  11. nazobxuxlo

nazobxuxlo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bazen bende öle hazırlıksız yakalanıyorum ve hafif krampa ağrı oluyo bende 17+4üm inş tahlilinde temiz çıkar eh madem gidiceksin gitmişken baktır tabi ama hususi gitmene gerek yok için rahat olsun

12. 6 Ağustos 2008
  13. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    canım hazır gitmişiken bi baktır.ama bişi olmaz yanlızca rahim bağları gerilmiştir. ben de geçen kendimi mutfakta yağ şişesi devrilince yere attım kasıklarıma çok şiddetli kramp girdi bu gibi ufak tefek şeylerden bişi olmaz olucağı varsada herşey allah'tan vesilesiz hiç bişi olmaz tabiki yinede allah bebeklerimizi sağsağlim kucağımıza almayı nasip etsin inşalah.annelik bölemiş demek en ufak şeylere bile takar olduk hepimiz,hamile kaldığımdan beri elime iğne batsa bebeğimin canı yanmışmıdır diye düşünüyorum kendimden geçtim bebeğim sağ olsun yeter .

14. 6 Ağustos 2008
  15. chatlak_4180

chatlak_4180 serap Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım kafana takma bişey yoktur ani hareket kasılamalara sebep olabiliyor.bende 12 haftalık hamileyim ve hapsırınca ve öksürünce kasıgıma agrı giriyor ama bu gayet normal çünkü rahimin geriliyor.ben doktoruma sormuştum ani hareketlerde kıramp ve kasılmalar olur.ama madem gidiceksin göster senin için rahat etsin çok kuruntu yapma canım benim Allah bebeklerimizi korusun...zaten en ufak bir seyde kalp atışlarını duymak istiyoruz suan nasıl iyimi anlamadıgımız için buda hamilelligin

16. 6 Ağustos 2008
  17. benssenb

benssenb Daima Şükür !!! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende hapşırınca kasığıma ağrı girmesini ve bebişime birşey oldumu diye düşünmeyi istiyorum:))))ama o kadar hapşuruyorum fakat ortada bebiş yok:))))

18. 6 Ağustos 2008
  19. kurmis

kurmis Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    son iki ayda geçmekle beraber hamile kaldığım ilk aylardan itibaren günde 20-30 kere hapşuruyordum.
    hem de karnımı tuta tuta..
    ben de bir kaç kere bilmeden sırtüstü yatarken hapşurdum,
    ve bana da kramp girdi.
    ama hiç bir şey de olmadı Allah şükür.
    hapşururken mutlaka doğrulmaya çalış canım...