Kızlar yatak yarasına çare ne olur?

Konusu 'Dermatoloji - Deri ve Cilt Hastalıkları' forumundadır ve pembepatron tarafından 3 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

3 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : pembepatron
  1. pembepatron

pembepatron Yeni Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    12 yıldır yatalak anneannem var..çok yaşlı sayılmaz 60 yaşında gencecik yatağa bağımlı kaldı..şimdi yatak yarası oldu ve geçmiyor bütün vücudunu enfeksiyon saracak diye korkuyoruz.

bitkisel ya da tıbbi var mı bildiğiniz bir çözüm?

2. 3 Mayıs 2010
  3. DML

DML Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    günaydın canım.benim anneannemde 3 aydır yatalak ve sıtrında çok derin yaralar oldu enfekteoldu ve bilinci kapandı.hemen hastaneye götürdük serum antibiyotik verdiler,kendine geldi.yaraları için ilaçlı bir bant verdiler,annem her gün yarasına antibiyotik sıkıyor ve o bantı koyuyor(doktorun verdiği ilaçlarla)
    ve iki günde bir gataya götürüp pansuman yapıp temizliyorlar.ve doktorların dediği buna bi çözüm yok,ancak pansuman yapabiliriz dediler.ve iki saatte bir yatış pozisyonunu değiştiriyoruz.
    bitkisel çözüm varsa bende öğrenmek isterim,yarası çok fena çünkü.
    geçmiş olsun sizede canım.

4. 3 Mayıs 2010
  5. kanaviçe

kanaviçe Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Allah şifa versin

6. 3 Mayıs 2010
  7. balxixmnur

balxixmnur Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bizim komşuya şap ile melhem yapıp sürüyorlardı ama nasıl hatırlamıyorum. netten şunalrıbuldum inş işinize yarar. acil şifalar diliyorum
    1 gram şap; 10 gram nar kabuğu, 50 gram bal, 250 gram su ile kaynatılıp sonra elde edilen sıvı ile gargara yapılırsa ağız ve boğaz iltihabına şifa verir.
    5 gram şap 20 gram mazı ile birlikte toz yapılarak ağız içindeki yaralara sürülür ve bir çay kaşığı konarak yutulursa ağız içi yaralarının iyileşmesinde yardımcı olur. Ayrıca mazı yoksa 20 gram mazı yerine 5 gram sarısabır kullanılabilir.
    Şap sirke ile kaynatılarak gargara yapılırsa yine ağız içi yaraların da fayda sağlanabilir.
    Şap sarı kükürt ile toz yapılır kuvvetlice(bir diş fırçası yardımı ile) dişlere sürülürse ağız kokusunu keser ve dişleri kuvvetlendirir.
    1 gram şap; 1 adet Hindistan cevizi, 5 gram zencefil, 1 adet yumurta akı ve 5 gram taze kahve ile macun yapılır yutulursa en şiddetli ameli bile keser.
    Şap ve uhihindi 6’şar gram alınarak toz haline getirilir, Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa bir pamuğa batırılarak bademciğe sürülürse bademcik iltihabına şifa verir.
    10’ar gram şap, sarısabır ve kafur toz yapılır basur önüne konulursa basur kanamasını keser.
    Burun kanamalarında şap gülsuyu ve afyon ile birlikte karıştırılarak burna çekilirse kanamayı durdurur.
    Şap mazı ve sirke tortusu ile merhem yapılır cilt veremi olan cilde sürülürse fayda sağlanabilir.
    6 gram şap 3 adet yumurta ile birlikte merhem yapılarak derilerin çatlak yerlerine sürülürse şifa bulunulabilir.
    Çocukların kulak akıntılarını engellemek için şap, safran ve bal karıştırılır ve pamuk yardımı ile kulağa konulursa şifa bulunabilir.

8. 3 Mayıs 2010
  9. pembepatron

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağol canım..size de inşallah ,burdan da umaım bir çözüm buluruz.
    teşekkürler,amin
    ilginize teşekkür ederim

10. 3 Mayıs 2010
  11. DESPO

DESPO HATALIYSAM editöre bildir Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hiç bir bilgim yok.sadece yazmak istedim.çok geçmiş olsun.Allah bu durumda olanlara şifa versin inşllh.sizlerede sabır

12. 3 Mayıs 2010
  13. pembepatron

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    despo teşekkür ederim Allah nerede varsa yardım etsin

14. 3 Mayıs 2010
  15. DESPO

DESPO HATALIYSAM editöre bildir Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    amin canım amin.inan çok üzüldüm okuyunca.

16. 3 Mayıs 2010
  17. ceylanmelek

ceylanmelek Yasamak cok guzel! Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Coookk gecmis olsun allah sifa versin insallah..Cok iyi bilirim bizimde basimiza gelmisti ayni durum,,,Yara olusumunu yatak yapiyormus,havali dosek alin ve ayarlanabilir yatak,ozellikle dosegini iyi secin..Bu yuzden yara olmasini engelemisiz...Belki pudra isinize yarar zararsiz ...

18. 3 Mayıs 2010
  19. zeynep_kurubas

zeynep_kurubas Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok geçmiş olsun canım allah şifalar versin benim kayonpederde böyle çok kötü yatak yarası olmuştu emekli bir hemşire teyzemiz var bizim ondan duymuştum nişastanın çok iyi geldiğini ama nişastayla devamlı kuru tutcan demişti ikincisi hastanelerde kullanılan batikom var adını yanlış hatırlamıyorsam bulabilirsen onu sür devamlı demişti fakat hastanede vermiyorlardı tanıdık hastabakıcı ayarlamıştı bize allah razı olsun ondanda onunla sık sık silip kuru tuttuk inan hemen fayda etti ve çok güzel kapandı yaraları önce kurudu sonrada geçti çok çabuk düzeldi bütün sülale bana dua ediyorduki nerden biliyordun bu yöntemi diye sizde deneyin inşallah şifa olur sizede