kızlar yine soru

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve melansu tarafından 14 Eylül 2008 başlatılmıştır.

14 Eylül 2008
    Konu Sahibi : melansu
  1. melansu

melansu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar benim bebişim 1 aylık ilk doğduğunda sürekli kakasını yapıyodu günde 5 6 defa ama şimdi yapmıyor 1 gün önce poposuna sabun sürdüm ancak o şekilde çıkardı aslında böyle şeler yapmak istemem ama mecbur kaldım sizce 1 kaç gün yapmaması normalmi

2. 14 Eylül 2008
  3. seherb

seherb Benim Küçük Beylerim. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım snei emiyomu yoksa mamada veriyousun... eger emiyosa sorun olmas çünküğ süütn yarıyodur.. bende olmuştu buu... ama mama veripte kaka yapmıyosa gazdan dlayı yapmıyo olabilir ... sancı felanda yapar dikkat et canım..

4. 14 Eylül 2008
  5. melansu

melansu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    canım mamada veriyorum acaba kapız falanmı

6. 14 Eylül 2008
  7. Diloxsxum

Diloxsxum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    melansu bence sabun yapmak bıraz agır gelebılır daha cok kucuk
    benım oglan da oyle olunca ben kulak temızleme cubuguna zeytınyag surup poposuna bıraz suruyordum ve yapıyordu
    ıstersen bır d eboyle dene . ama tabıkıı oncelıkle kac gunde yaptıgı onemlı ...kılo alıyorsa da kakasını sık yapmaz mıs bebekler

8. 15 Eylül 2008
  9. cicek35

cicek35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilk günler benimkide sık yapıyordu şimdi azaldı . gerçi azalırmış normale döndükçe bebek.yaparken ıkınıp sıkılıyor yapamıyorsa eger hemen karnını yağla masaj yapıyorum bacaklarını hareket ettiriyorum uzatıp büküyorum biraz sonra bebğimden sesler geliyor mutlu sona ulaşıyoruz. yoksa kımkırmızı oluyor ıkınıyor yavrum çıkartamıyor . sadece anne sütüyle besliyorum.bide eğer çok yapamıyorsa ıhlamur demlıyorum çay kaşığı ile 3 4 kaşık veriyorum oda çok işe yarıyor tavsiye ediyorum ıhlamurun çok faydasını görüyorum.

10. 15 Eylül 2008
  11. kalachakra

kalachakra BERENİN ANNESİ HAVVA :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım başta benim kızımda günde 7*8 kez yapardı muhakkak. şimdi ise günde 1 yada 2 ye cevirdi. dr a sormuştum bu durumu anne sütüyle beslenen beklerde 1 haftaya kadar kaka yapamaması normaldir dedi. 1 hafta bana uzun bi süre gibi geldi ama dr dediyse bi bildiği vardır muhakkak :)))

12. 15 Eylül 2008
  13. bebexgximveben

bebexgximveben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlumda günde 5veya 6 defa yapıyodu büyüdükçe kakasını yapması azalıyor bizim dr umuzda öyle dedi ama sen bide mama veriyosun bence bi dr'a görün sütün az geliyo diye mi mama kullanıyosun canım...

14. 20 Eylül 2008
  15. @ANGEL@

@ANGEL@ tahayla şevvalin annesi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    76
    kızım 40 günlük oldu önceden oda günde 4.5 kez yapardı şimdi günde 1 kere yada 2 düştü ama devamlı sancılanıyor bu yüzden yapamayınca bende masaj yapıyorum zeytin yağ sürüyorum poposuna

16. 20 Eylül 2008
  17. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Ben temiz bir kağıdı incecik kıvırıp zyağına bulayıp poposunu uyarırdım kızımın. Hemen yapardı.
    Bırakın 1 haftayı bir gün yapmasın mahfolurdu ağlamaktan.
    Çok endişelenmiştim alışıcak diye ama çok şükür alışmadı.
    Kabızlığımızda yok pek maşallah.