kızlar yine yardıma ihtiyacım var. oğlum yemiyor.

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve esther tarafından 17 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

17 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : esther
  1. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    3 gün once ek besinlere başladık. sabahları meyve suyu verdım. bir kaç çay kaşığı zor sokuyorum ağzına. ağzını bi kapatıyo açmıyo. bugun de kafasını kaçırmaya başladı. bugünlerde çok yorulduğum için sütüm azaldı galiba. biberon maması yapıyorum onu da içiremiyorum çunku oğlum kesinlikle biberondan bişey içmiyo. sadece ve sadece meme istiyo. ben napıcam kızlar mafoldumben

2. 17 Ağustos 2009
  3. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bence kaşıkla vermeyi dene..

4. 17 Ağustos 2009
  5. hayaletorka

hayaletorka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım kaşıkla vermeyi dene ben 3 yalktan beri mama dahil herşeyi kaşıkla verdim ve alıştı çünkü benimkide kesinlikle ne biberon ne emzik alıyo ve bende kaşıkla veriyom düşün su dahil ama ilk başlarda zor olabilir şlimdi seninki yeni başladığı için zorluk yaşar doktorlar ne kadar 6 ay ek gıda için desede bence daha önce başlatmak lazım çünkü sonra sorun yaşıyosun.yani az az tatırman iyi olurdu 4 aydan itibaren .işallah alışır senin bebişte

6. 17 Ağustos 2009
  7. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    kilo alımı güzel diye 6. ayı bekledik. kaşık istemiyo. ağzını açmıyo ki

8. 18 Ağustos 2009
  9. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    canım daha çok yeni çok normal ben 4. ayda başladım hala ilk kaşığı
    zor veriyorum zamanla tatlara alışıcak ve yemeye başlıcak endişelenme
    şimdiye kadar anne sütü almış başka tat bilmiyoki çok aç.ken ver
    bikaç kaşık yesede üzülme zamanla çoğalır sabır gerektiren bişey
    sabret çokta sıkma küstürme yavaş yavaş zamanla alışır

10. 18 Ağustos 2009
  11. beg

beg ARIM BALIM PETEĞİM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hayatım bizim cadıda biberon almıyorkafamçokkarıştı bir türlü alıştıramadım biberona zorla bir kaç kere denedim öğürdü -tatlicadiarzu-artık denemekten vazgeçtim ve yeni bir çözüm yolu buldum belki böyle alıştırabilirsin ben öyle yaptım hani şu 2 delikli alıştırma bardakları varya minik 30 - 40 cc lik falan oluyor genelde ilk başta suyu kaşıkla veriyordum kaşıkla baş olmayınca o minik alıştırma bardaklarından aldım 1 tane tabiki önce suyu alıştırdım ve doğal olarak önce içmeyi beceremedi 2 gün falan boğazına falan hafiften kaçıraraktan falan denedim ama 2.ci günün sonunda çok güzel içmeye alıştı bu arada kaşıkla hiç su vermadim sadece alıştırma bardağıyla verdim1 haftanın sonunda suyu gayet rahat içmeye başladı.buyrunnnnnnnnn
    Daha sonra bir sürede meyve sularını alıştırma bardağıyla verdim şimdide artık devam sütümüzü her gün 60 cc alıştırma bardağıyla çok güzel içiyor bardak 30 cc lik küçük olduğu için 2 kere hazırlıyorum ama olsun önemli olan içmesi zaten.
    Bence birde bu yöntemi dene arkadaşım 1 kaç hafta sabredersen emin ol ki başarılı olursun ben şu anda çok rahatım benimki kadar biberona aşırı tepki veren bir bebek bu alıştırma bardağıyla içmeye alıştıysa sanırım bir çok bebekte alışır diye düşünüyorum
    Bebişine bol iştahlı günler olsun inşallah....

12. 18 Ağustos 2009
  13. beg

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Birde şu kaşık olayında ben hani uçları silikon olan bebek kaşıkları varya 2 tane onlardan aldım birini onun eline veriyorum mama sandalyesine otutturuyorum birinide ben alıyorum rastgele oda mama tabağının içine kaşığı sokmaya çalışıyor sokamazsa ben hafif mamaya batırıyorum kaşığı ağzına götürdümü zatan ucu silikon olduğu için dişini falan kaşımak için ağzını açtımı hooopp 1 kaşık mama ağza böyle böyle oyunla falan yediriyorum biraz etraf üstü başı batıyor ama bu şekilde gayet güzel yiyoor

14. 19 Ağustos 2009
  15. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    mutlaka denicem canım. çok yardımcı oldun teşekkürler

16. 19 Ağustos 2009
  17. beg

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayatım alıştırma bardağını kullanmaya başlarsanız başarı haberinizi burdan yazki bizde sevinelim

18. 19 Ağustos 2009
  19. selin25

selin25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    pregant canim benim oglusa ben tam 3,5 aylikken sadece 1-2 cay kasigi olmak uzere hemen hemen hergunusanmadan denedim, benim oglusta kabul etmedi ilk siralar, hemen hemen 1 ay ugrastim sanirim ama simdi masallag 2 ögun yemek yiyo, geride biberon mamasi iciyo, ayrica suyu beg in de dedigi gibi alistirma bardagiyla verirsen cok iyi olur benimde oglus 1-2 gun zorlandi ama simdide cok seviyo ve nerdeyse hic bogazina kacmiyo su artik.
    Insallah bir problemin kalmaz yedirmekle ilgili, kolay gelsin canim