Kızlar yok mu şöyle doğumu en ayrıntısına kadar anlatacak?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve erkflz tarafından 10 Şubat 2010 başlatılmıştır.

10 Şubat 2010
    Konu Sahibi : erkflz
  1. erkflz

erkflz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar, sanırım kova burçu özelliği ne yaşayacağım en ince detayına kadar bilmek istiyorum. CADIARZU Çevremde çok doğum yapan var ama insan tam soramıyor işte herşeyi.
    Ablam filan olsa en ince ayrıntısını bile anlatıracam ama oda yok. Ne olur sizler anlatın.

Normal doğum düşünüyorum ama tabi sezeryanada her zaman hazırlıklı olmak lazım.

Mesela biz o netteki videolar gibi üstümüzde kıyafetimiz bir yatağın üstünde öyle alt tamamen açık yatmıyoruzdur ins. Üzerimize bir hastane geceliği, örtü oluyordur değil mi?

Doktoruma sordum, normal doğumdan sonra ilk bölmelerde odalarımız var orada refekatçıyla kalıyorsunuz 3 saat sonrada 7-8 kişilik odalarda tek başınıza bir üç saat daha kalıyorsunuz ve taburcu ediyoruz dedi. İstermezseniz 7-8 kişilik odada kalmak özel odada tutabilirsiniz dedi. Nedir bu bölmelerin olduğu odalar hiç anlamadım.:uhm:

Yani kızlar hiç uzatmyım, neler yaşayacağız en ince detayına kadar anlatın ne olur? Adım adım bilmeden rahat edemiyor. Normal doğum, sezeryan, spinal, genel tüm doğum yöntemlerini anlatın.

2. 10 Şubat 2010
  3. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    canım ben epidural sezaryen oldum.
    sana detayları anlatayım. sabah hastaneye gittim. aç karnına. sabah 4 ten sonra bir şey yemedim. 8:30 da hastanedeydim. neyse detay derken bunları kastetmemiş olabilirsin :)) doğuma geçeyim. arkası tümden açık bir şey giydim ama aferdersin külot kalıyor :) bir hemşire karın bölgesini jiletle tıraş etti bir şey yoktu ama bu şartmış öyle dedi. sonra bir de bone giydim. ameliyathaneye alındım anestezi uzmanı geldi hemşirede vardı. bir damar yolu açtı. beni sağa dönük cenin modeli yatırdı belimden bir kateterle iğneyi yapmak için biraz bacaklarında karıncalanma olacak dedi. bu arada iğne hiç acıtmıyor. ilacı veriyorum dedi. sonra çok az karıncalanma oldu. sırt üstü yattım. kollarımı bağladılar. korkmayın kaçamam dedim :)) sana sakinleştirci vurmayacağım çünkü çok sakinsin dedi. 20 dakika içinde anestezi etkisini gösterdi. bir perde gerildi önüme. doktorum geldi. 5 dakika içinde bebişim çıktı.sol tarafa geldi çocuk doktoru muayene etti. biraz ağladı bebiş. sonra öptüm onu mis gibi kokuyordu. bebişim aşağıya indi. ben de 20 dakika sonra indim. tabi o sırada neler oldu bilmiyorum. acı falan hiç yoktu. biraz tıkırtı falan geldi o kadar.

jelibon25 bunu beğendi.
  4. 10 Şubat 2010
  5. pikolata78

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    odama alındım. 20 dakika içinde ağrı kesici vurdular. onun acısı hiç duymadım hala anestezi vardı ben de. bulantıı baş ağrısı falan olmadı. yaklaşık 2 saat sonra koridorda yürüdüm. biraz ayağa kalkmak zor oldu bir de idrar yapmamın gerekli olduğunu okumuştum. ayağa kalkınca tuvalete gittim. idrarla vucüttaki anesteziyi atmam hızlanmış oldu.sorun varsa sor canım.

jelibon25 bunu beğendi.
  6. 10 Şubat 2010
  7. aglama

aglama minik askimiz NISASUYUM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canim anlattigin icin tesekkürler gercekten insan düsünüyo aceba nasil olcak zormu kolaymi ilk defa basina gelince insanin daha cok bilgiye ihtiyaci oluyo biri anlatsada dinlesem diyosun ama kimseden düzgün soramiyosun birde normal dogum yapan arkadaslar varsa lütfen yazsinlar yaa cok ihtiyacimiz var bilgi ve fikirlere allahim benim gibi bircok arkadaslarima yardimci olsun

ve bu siteyi düsünüp acan arkadasada tesekkürler

8. 10 Şubat 2010
  9. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canim bende normal olsun istemiştim ama sana sezeyan dogummumu anlatayım detaylı..sabah mutlaka aç oluyorsun.geceden de dahil birşey yemeden..sabah gitmiştim ben..hemen hemşire geldi üzerimi tamamen soydu yani kilot falanda kalmadi bende..sonra arkası tamamen açık bir giysi giydirdi..tam bana lavman yapacakken ameliyathaneden dr çagirdi lavman yapılmadi..ama korkma korkulacak bişi degil..daha sonra çıkardılar beni ameliyat haneye..eger seninkide sezeryan olursa yüzüne 1 grm makya yapma canim hepsini siliyorlar benimkini sildilerde:))sonra tamamen üztümdekinide çıkarıp masaya yaıtırdılar..afedersin çıplak bir vaziyette..ellerimi bagladilar ayaklarimi bagladilar..hamile göbişle sırt üstü yatmak ve o masaya yatmak eziyet oldu benim için ama saolsunlar yardim ediyorlar..daha sonra damar yolu açtılar..ben soruyourm bumu narkoz bumu narkoz diye oysa başka igneler yapıyorlarmiş..en son beyaz birtane şırınganın içinde bişi gördüm bumu dedim evet deiler sonra agzimda bir ilac tadı gerisini hatırlamıyorum bile..uyandirdilar beni..ilk başta nefes alamdim sanirim ameliyat yaparken rahat nefes alinsin diye baogazına hortum takıyorlar onu çıkarinca 5 6 saniye alamdim ama sonra düzeldim..hep kızımı sordum şükür iyiydi..odama indim..beni yerime alirken narkozun etkisiyle afedersin biraz kustum..sonra yerime yattım ama hiç agrim sizim yok..bu arada dogum yapmanin rahatlıgını anlatamam sana..ameliyatlı yerimin üstüne kum torbası koymuşlardı sanırım agriyi azaltmak için..dahasonra geldiler sonda taktılar ama oda korkulacak bişi degil inan..ufacık bir yanma hissediyorsun takarken..sonra igneler falan agrin olmasin diye..ben akşam yürümeye başlamiştim..ayrıca sondaya gerek kalmasin kendim tuvalet ihtiyacımı karşılasayım diye bol bol sıvı aldim..ertesi sabahsondayı çıkardılar ilk tuvaletini yaparken biraz yanman ve acın oluyor ama oda geçiyor..ve akşama bebegimide alip evimin yolunu tuttum..sende hep sogukkanlı ol canim vede bebegini kucagin alacagın anı hayal et çünkü hiçbirşeye benzemiyor..herkesin korkutmalı dogum hikayesini pek dikkate alma..çünkü her insanin bünyesi farklidir..belkide sen çok rahat ve kolay bir dogum yapacaksin ve böyle olmsınıda umuyorum..inşallah saglıcakla alirsin yavrunu kucagina..biraz uzattim galiba:)sevgiyle kal

10. 10 Şubat 2010
  11. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canim bölmelerden bahsetmişsin bu arada sigortaya gidiyorsan eger o hastanelerde böyle bir uygulama var ama ben özelde yaptım dogumumu..kendime aitti herşey o yüzden o konuda pek yardımcı olamicam canim

12. 10 Şubat 2010
  13. shekerkizcandy

shekerkizcandy Mutlu♥♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Elleride bağlıyorlar heeyvahedigeldismile
    Ben de merak ediyorum bekarım ama :)
    Normal doğumlar nasıl oluyor acaba?Acı falan??Ben de merak ettimsempatiksalakcinni

14. 10 Şubat 2010
  15. erkflz

erkflz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım sağol. Jiletle karın bölgesinin temizlendiğini hiç duymamıştım. Ve tabi ellerin bağlanması.

Esin58cim sanada teşekkürler, makyaj olayı çok ilginç. Bende süslenipte gitmeyi planlıyordum sorma. En azından ruj, allık sürerim diye düşünüyordum. Doğumdan sonra biraz iyi görünürüm diye. bayanssulusmile

16. 11 Şubat 2010
  17. pikolata78

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    esin58 genel anestezi ile doğum yapmış. benim epiduraldi canım. makyajlıydım. sildirmediler. ben de lavman ve sonda yoktu. ben dayanamam göremem bile diyorsan genel anestezi tercih et. fakat bir şey görmüyorsun gerçi.elleri bağlama nedenleri ani hareket etmeyelim diye galiba. sonuçta kolda serum var. ha bir de ameliyathaneler soğuk oluyor duşunu gece al canım sabah alırsan üşüyebilirsin ameliyathanede.
    şimdi aklıma geldi de gözlerim doldu bebişim karnımdan çıkınca nasıl da ağlamıştı. bir gördüm onu mincik bir kafa. yeşillere sarıp getirdiler onu bana öptüm onu kirli kirli. ama o an insanın aklına bile gelmiyor kirlilik. sürekli iyi mi deyip durdum. doktorum çok iyi diyince içim rahatladı. epiduralli ve normal doğumlarda bu avantaj var canım önce sen görüp kokluyorsun onu.
    ayrıca arkadaşım epiduralli normal doğum yaptım anlattığı kadarıyla rahim ağzı açılana kadar ağrı çekmiş sonra epidural uygulamışlar. doğumda ağrısı olmamış bası hisstemiş ve sürekli ıkındırmışlar. tabi ki bunu yaşayan birinin anlatması daha mantıklı olur canım.

18. 11 Şubat 2010
  19. summerarabian

summerarabian İdilim güzel bebeğim. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    henüz doğurmadım yaklaşık bir ayımız kaldı bizimde ama daha geçen gün bir doğum belgeseli izlemiştim çok güseldi.

anne adayını 9 ay boyunca takip ediyorlardı kadın en sonunda epidural ile normal doğum yapıyordu bi doktor ve bi hemşire vardı odada sadece birde eşi.kadın sedyede hic acı çekmiyor hatta gülümsüyor ıkınma hissi gelince doktor doğru şekilde ıkınmasını söylüyor adam kollarını birleştirmiş kadının rahmine doğru bakıyor şöle ıkın böle ıkın diye en son evet saçları göründü son bi gayret ıkın dioor vee ddoktor sadece bebeği çıkarıp alıyor baba hemen göbeğini kesiyor ve annenin koynuna veriliyor ki bu yabancı bi ülkede çekilmiş bi belgeseldi doğumun her saniyesini gösterdi sonunda ağladım valla .
    çok özendim ne yalan diyim keşke bende bu şekilde doğursam diye çocuk çıktığı an anne eğilip çıkarttı bebeğini doktor sadece yönlendirdi kadını sadece inşallah allah bütün hamişlere böle rahat doğumlar nasip eder.
    doğurur doğurmaz kendi doğumumuda yazarım inşallah.