kızlarr karnımda sertleşme oluyor..sıklığı arttı..6 aylık hamileyim..

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Tugbademir tarafından 21 Ekim 2010 başlatılmıştır.

21 Ekim 2010
    Konu Sahibi : Tugbademir
  1. Tugbademir

Tugbademir aşkım, oğluşummm..iyi ki varsınız... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar karnım taş gibi oluyor ondan sonra gevşiyo ama taş gibi olurken ağrı da oluyo..siz ce normal mi bu durum yaşayanınız var mı kızlar??bebeğim iyidir demi??eskiden çok nadir olurdu ve bende rahim gerilip büyüyodur diyordum fakat baya sıklaştı son 2 gün içinde..korkuyorum kızlarr ...:KK43:(((

2. 21 Ekim 2010
  3. nicole78

nicole78 pamuk şekerlerim.... Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    153
    canım o sertleşmeye kasılma deniyo...gün içinde ritmik şekilde geliyosa endişen yerinde..ama belirsiz aralıklarla geliyorsa korkma demişti bana doktorum..benimde çok olurdu..rahim kendini normal doğuma hazırlıyor bu şekilde...ama genede dikkat et..doktoruna danış..benim yaramaz oğlum 35.haftada geldi..bu kasılmaların etkisi varmıydı tabi bilemiyorum..ama çok kolay doğurdum...darısı sana olsun canım..hayırlı doğumlar...

4. 21 Ekim 2010
  5. Tugbademir

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    saol canım benimm ben de yrn 27 haftalık olucam..korkuyorum bi de idrar yolu enf. var inşallah erkn doğum felna olmaz :KK43::KK43:çok tedirginim olmazas bugün doktorumu arayayım..

6. 21 Ekim 2010
  7. LaL

LaL Hayallerim var benim... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    26 haftalik hamileyim ve dun geldim hastaneden. 3 gece 4 gun gozetim altinda tutuldum kasilmalarim cok fazla oldugu icin erken dogum tehlikesi altindayim. Cok dikkat etmeli ve tuvalet disinda yerinden kalkmamalisin onlemini erkenden al canim.. Dikkat et kendine ve bebegine.. Kesinlikle doktora git!

Son düzenleme: 21 Ekim 2010
  8. 21 Ekim 2010
  9. capellas

capellas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bende yaşamıştım 26-27.haftalarda nst ile falanda bakıldı rahim ağzında açıklık varmı diyede baktı ama hiç bir sorun çıkmadı doktorumda yorgunluğa bağladı hakkaten biraz o aralar yorulmuştum dikkat et kendine ama ihmal etme doktoruna git çünkü ben gittiğimde çok acilmiş gibi davrandı önemseniyor demekki bu durumlar

10. 21 Ekim 2010
  11. Tugbademir

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    saol cnm benimm..içim tedirgin gerçekten..bir de ben öğretmenim görev sebebiyle köyde kalıyorum..ilçeye uzaklık 36km o da techizatlı bir hastane değil ile 1.5 saat mesafedeyim..Allah sonumu hayır etsin..dua edin kızlar..

12. 21 Ekim 2010
  13. Tugbademir

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    olmazsa bu hafta gideyim ben doktora bir baksın bakalım..saol tatlım yorumun için..

14. 21 Ekim 2010
  15. LaL

LaL Hayallerim var benim... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

Allah yardimcin olsun tugbacim insallah benim kasilmalarim kadar ciddi degildir senin kasilmalarin...

16. 22 Ekim 2010
  17. medaa

medaa face/baris.cekiscioglu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    o kasılmalar eğer belli aralıklarla geliyorsa çok önemli
    benimde yarım saat içinde 3 ve fazla kasılma olduğu için (açılmada vardı ) 3gün hastanede 5 günde olmak üzere gözetim altında tutuldum 35 . haftada tedavi sonucu bebeğin yeterince geliştiğine karar verildi ve ilaçlar kesildi
    dolayısıyla iki gün sonra da doğum yaptım

18. 23 Ekim 2010
  19. Tugbademir

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben iki gün önce 1 gece gözetim altında tutuldum..5 tane serum iki tane kabadan iğne erken doğuma karşı bebeğin ciğerlerini geliştirmek içinmiş..bir de nidilat diye turuncu bir kapsül ilaç verdilerr..4 saatte 1 kullanıyorumm..bakalım kasılmalarım yine sıklaşırsa mutlaka gel dediler..açılmama bakmadılar yalnız kızlarr nasıl belli oluyo açılmanın olup olmadığı??saolun yorumlar için