kızlarr mutfağa giremiyorum....:(((

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ccaaddee tarafından 19 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Şubat 2009
    Konu Sahibi : ccaaddee
  1. ccaaddee

ccaaddee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    slm kızlarrr ben 7 haftalık hamileyimm ama acayip midem bulanıyoo yemek görünce kokusunu alınca midem çok fena oluyo....buzdolabını acamıyorumm bana çok irenç kokuyo gibi geliyooo....kahvaltımı çok zor yapııyorum.:1no2:..midem almıyo çok korkuyorum bebeğimeee :KK46:bişi olmasından doktora gitsemmm bana mide bulantısı hapı falan verirmii çok fenayımm kılzarr ..neler yemeliyim ben bu zamanda..senağlama

2. 19 Şubat 2009
  3. ayfersmu

ayfersmu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ilk haftalarda etrafın söylemleri dolayısıylada psikolojik etki yapıyoruz galiba kendimize.ben internetteki araştırmalarımdan ilk 3 ay yeme problemi olsa dahi bebeğe zararı olmadığını öğrendim.ama sonrasında dengeli beslenme şartmış.folik asit muhakkak içilmeli imiş ihmal etme birde doktor bana elevit adında bir multivitamin verdi.yeşil yapraklı sebzeler,marul salatası tere falan çok iyiymiş.tuzlu şeyler yiyince (abartmadan tabi tuzu) iyi geliyor.kimi insan hiç yemek yapamıyor ama düzeliyor sonraları merak etme.benim eşim yurtdışında gidip gelmek zorunda kalıyorum ve oranın her yemeğinden tiksinmiş durumdayım.yine gidicem 15 günlüğüne ve buradan peynir,ekmek,yufkamı falan götürücem düşün artık:) hala bana tiksinti veriyor.11 hafta oldu benim tabi yeni ama düzelecek diye umuyorum.
    seninde düzelir inşallah etkileme kendini çok.

4. 19 Şubat 2009
  5. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    genelde 12. haftada sorunlar geçiyor. arada benim gibi istisnalar muhakkak vardır. ben 6. haftadan itibaren 6 ay boyunca bişey yeyip içemedim. serumlarla yaşadım. peynir ekmek, beyaz leblebi ve muz yedim genelde. doktor bana dedi ki 9 ay bişey yeyip içmesen bebeğe bişey olmaz. korkma dedi. benimki istisnai bir durumdu çunku sonradan öğrendik ki safra kesem çamur doluymuş bu yüzden o kadar rahatsızlanmışım. seninki çabuk geçer merak etme. şu an 38 haftalığım ve bebeğim 4 kilo oldu. yani bak beslenmiş yine de tontonum.
    metpamit vermişti bana doktorum. ama bulantımı kesmiyordu sadece yediklerimi kusmadan sindirmemi sağlıyordu.

Son düzenleme: 19 Şubat 2009
  6. 19 Şubat 2009
  7. nazliozger

nazliozger Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hepinize geçmiş olsun... bende 9 haftadayım hala ne bulantım ne kusmam var. Sadece iştahsızlık başladı. Ama çok acıktığımda da abartıyorum. ondan sonra bir iki öğürme oluyor sadece. Bulantının çok zor bir durum olduğunu biliyorum. Ama keşke benimde bulansa diyorum. Hamile olduğumu sanki o hissettirecekmiş gibi geliyor:)

8. 19 Şubat 2009
  9. ayfersmu

ayfersmu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bence maşallah de otur canımcım yerinde.hiçte iyi bişey olmuyo merak etme:)

10. 19 Şubat 2009
  11. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Endişenle bebeğine bişey olmaz. Bir çoğumuzun ilk 3 ayı bulantılarla geçti ama bebişimizin kilosu yerinde maşallah. Bulantı haplarının hiçbir faydası yok, serum tedavisi çok iyi geldi bana. %70 azalmıştı bulantılarım.

12. 19 Şubat 2009
  13. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende ilk üç ay ne dolap açabildim nede yemek kokusuna tahammül edebildim doktor ilaç verdi birde akapunktur etkisi yapan bantlar varmış onlardan aldırdı ama yinede geçmedi Aşk Kırıntısınında dediği gibi serum biraz hafifletiyor ama ben 18. haftadayım hala yemek yapamıyorum çünkü soğandan tiksindim inşallah biran önce düzelirsin canım.bu arada nazliozger kadar şanslı olmayı çok isterim

14. 19 Şubat 2009
  15. snmrh_1303

snmrh_1303 melek kızım sağlıkla gel Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende 10 haftalık hamileyim aynı problemi bende yaşadım canım bulantıdan birşey yapamıyordum su bile içemiyordum sabahları özellikle fena oluyordum galeta yedim hep bu dönemde cok iyi geliyor bastırıyor bulantıyı benim kalmadı artık bu tarz şikayetlerim inşallah seninde ilerleyen haftalarda geçer yiyiyp yememenin bebeklere ilk 3 ay da etkisi olmadığını banada drum söyledi endişelenme....
    Allah hepimizin yardımcısı olsunn nazlıözger çok ama çok şanslısın canım benimm darısı her hamişin başına

16. 19 Şubat 2009
  17. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    bebeğine bişey olmaz canım enişelenme
    dr.un bulantını kesecek ilaç verir
    giitğin zaman söyle

evde eşine de yemek yapmak zorunda değilsin şimdi
    daha ne istiyon bence bunu kullankaydirigubbakcemile3

18. 19 Şubat 2009
  19. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım bu konuda doğru söylüyorsun ama bak benim bebişim 4 aylık oldu bana yemek yapmazsa birisi bende yiyemiyorum bebiş napcak:çok üzgünüm:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.