kizlarrr artik dayanamiyorum oglumun kabizligina

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve yagmur77 tarafından 15 Ocak 2009 başlatılmıştır.

15 Ocak 2009
    Konu Sahibi : yagmur77
  1. yagmur77

yagmur77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kizlar 1,5 aylik oldu oglum ama neredeyse dogdugundan beri kabiz ve kendi kendine kakasini yapamiyor.gliserin fitil kullaniyorum.en fazla 6 gun bekledim yine yok yok.cok aci cekiyor bebegim.sadece anne sutu almasina ragmen neden boyle oluyor anlamiyorum.ayni sorunu yasayanlar varmi tecrubelerinizi bekliyorum?

2. 15 Ocak 2009
  3. Swetter

Swetter Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yanı kabızlık denemez ama benımde bebegım gunde bır defa ve cok zorlanarak yapıyordu tuvaletını. bende zeytınyagını denemıstım ve baya faydasını gordum. vıtamın sısesının damlalıgını kullandım ve poposundan ıcerı bıraz zeytınyagı yolladım hemencecık yapmıstı. ama bılmıyorum sureklı bunu kullanman dogrumu ? kabızlıgı senden gecıyor olabılır sende yasıyormusun kabızlık?

4. 15 Ocak 2009
  5. EU3

EU3 Guest

rezene kimyon çayını deneyin ben veriyordum iki gündür vermedim alıştı galiba yapıyor artık allaha şükür

6. 15 Ocak 2009
  7. zeynep58

zeynep58 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    88
    canım benim bebeğimdede var aynı şey ve emziriyosan ben kayısı hoşafında buldum şifayı ben içiyordum sürekli sütle geçiyor çok geçmiş olsun

8. 15 Ocak 2009
  9. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Evet canım senden de olabilir yediklerine dikkat et.
    Arada ayaklarını yukarıya doğru karnına doğru ittir,spor yapar gibi.Karnını ovala.
    günde bikaç damla badem yağı içir.

10. 15 Ocak 2009
  11. yagmur77

yagmur77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    denemedigim sey kalmadi arkadaslar.dr.umuz gunde 3 defa 1 cay kasigi z.yagi ver dedi verdim.rezene, kimyon icirdim hic faydasi olmadi.poposunu z.yagiyla durte durte buna alisacak diye cok korkuyorum.kayisi kaynatip rondoda cekip ictim.banamisin demiyor.gaz sancisi oldugunda ayaklarini ittiriyorum ama sanki hic biseyin faydasi yok. dr ilac veremem cok kucuk diyor.yarin dr a goturcez kaka analizi yapilcak bagirsakta bisi varmi diye

Son düzenleme: 15 Ocak 2009
  12. 15 Ocak 2009
  13. siarfim

siarfim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    karnına sıcak uygulaması da iyi geliyor, sıcak havlu ya da saç kurutma makinasını tutarak masaj yapmak faydalı olabilir. ben bunları kullanıyorum. masaj çok etkili oluyo rahatlamasında..

14. 15 Ocak 2009
  15. yagmur77

yagmur77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    cnm kucuk pet siseye ilik-sicak arasi su koyup bacaklarinin altina popoya yakin yere koyuyorum anlik rahatlama oluyor gaz icin ama kesin cozum olmuyor.bazen ise hic ise yaramiyor.ama kaka icin hic birisi fayda vermiyor.simdiye kadar fitille yapti son ikidir fitille bile yapamiyor.kulak temizleme cubugunu z.yagina batirip makatini durterek yapiyor.bende gebelikte guatr cikmisti ilac kullandim halada kullaniyorum.dogduktan sonra bebegime de bakildi onda bisi cikmadi ama az once bi yazida okudum tiroid eksikligi kabizlik yaparmis?yarin dr a sorcam yapilan testte hata olmus olabilirmi diye?????acaba bebegimde guatr mi var?

16. 15 Ocak 2009
  17. çitos

çitos Benim tatlı oğlum.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canım benim bebeğimde de aynı sorun var..7.güne kadar çıktı bizimki..ama ben fitil yapmıyorum..ZEYTİNYAĞI FİLAN DA biişe yaramıyor valla.zamanla düzeleceğini söylüyor doktorlar..Sürekli fitik vermekte makat kas gelişimni olumsuz etkiliyor..Çocuk tembelliğe alışıyor çok önerişlmiyo yani..

18. 15 Ocak 2009
  19. sweety...

sweety... Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynı sorun benim oğlumda da var. bugün 5. gün bekliyoruz bakalım.ama çok acı çekiyor ve uyku falan kalmadı. uyarmadan ne kadar sürecek merak halindeyim