kızlarrr bi bakarmısınızz ilaç hakkında bilgi verebilirmisiniz

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve ELGXIXZ tarafından 25 Nisan 2009 başlatılmıştır.

25 Nisan 2009
    Konu Sahibi : ELGXIXZ
  1. ELGXIXZ

ELGXIXZ Bebeğim gelll aytıkk:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaslar size bir sorum olucaktı tüp bebe tedavisinde verilen ilaclar nasıl yani bana doktor gonalf f 450 yazdı ama bunun 300 lükle arasındaki fark ne bunlarda insülin iğnesi gibi kücük iğnelermi gonalf f 450 alacagımıza 300 lük alabilirmiyim dedim hemsireye olur dedi benim kafam karıstı biraz zaten biz ayarlıyoruz dedi ilacı o zaman neden yüksek olanı veriyorlar ay biraz karısık oldu galiba yaCADIARZUCADIARZUCADIARZU

2. 25 Nisan 2009
  3. Sera96

Sera96 benimdemeleğimvar Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    önemli değil 300 veye 450 lik olması önemli olan günde kaç ünite vurulacağın 175 mi 200 mü 225 mi mesela ben 225 ünite vuruluyordum o yüzden fark etmez canım hayırlı olsun tedavin
    bu arada evet insülin iğnesi gibi ve kendin yapıyorsun göbekten korkma çokkkkk kolay

4. 25 Nisan 2009
  5. ELGXIXZ

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım cok saol cevabın icin allah razı olsun ya insan stres yapıo valla :)peki sen 225 lik vurucam diyosun yani 300 lük kullanıyosan mesela icinde 75 mi kalıyo :))ay kendimi cok komik hiissettim neler soruyom ama napim ya anlamam icin peki canım sana doktor kac kutu almanı söyledi saolllll alkisalkisalkisalkisalkisalkis

6. 25 Nisan 2009
  7. ozge0666

ozge0666 bal kızlarım büyüyor. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    banada gonal verdı 450 lık
    dozu kendılerı ayarlıyo
    kan ve ultrasondan sonra
    ben ılk 1 hafta gonalı 225 vurulmustum daha sonra dusurduler korkma zaten gonala geldıkten sonra hemen hemen sona yaklasmıs oluyorsun:teytey::lepi:

8. 25 Nisan 2009
  9. ELGXIXZ

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım peki purugonla gonalf arasında ne fark var aynımı bu ilaclarr

10. 26 Nisan 2009
  11. EU3

EU3 Guest

:jeyyar:Elgommm elgizimm halayını çekicez allah izin ederse delümm benim canım arkadaşmm :asigim:

12. 26 Nisan 2009
  13. ELGXIXZ

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ballodummm senağlamacanım benimmm insallah canım seninde halayını cekicezz allah yardımcımız olsun ve bu yolda olan tüm arkadaşlara allahım yardım etsin hihoyyythihoyyyt

14. 26 Nisan 2009
  15. ixsxtar

ixsxtar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    elgiz tedavin hayırlı olsun insan yanlış bişey yapıcam diye diken üstünde oluyor bisürü soru üretiyor .ben puregon kullandım zaten gonalf aynı türden bi ilaç kullanmadım ama hastanenin bilgilendirme için verdiği dosyadan biliyorum eğer kalemi olanından kullanıyorsan dr verdiği dozu uygulayıp kalanını da bir sonraki gün kullanıyorsun doz eksik kaldıysa yeni kutudan açıp dozu tamamlıyorsun zaten çok pahalı ilaçlar hiç atmıyoruz buzdolabında saklıyoruz 28 gün dayanır kullanabilirsin allah emeğini boşa çıkarmasın

16. 26 Nisan 2009
  17. ELGXIXZ

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım anlamadımm 28 gün ne dayanır aldıgım ilacmı bana arkadas prugon göndercek 300 lük olanından aynı ilacsa icim rahatladı cünkü ilacalar cok pahalı allah yardımcımız olsunn

18. 26 Nisan 2009
  19. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    86
    canım merhaba ilacın ünitesi değil drun sana vereceği doz önemli olan kaleminde ayarları var zaten sana yardımcı olacaklardır gonalf ile puregon aynı içerikte ama dr hastanın gelişimine göre ilaç veriyo yani drun gonalf dediyse sormadan puregon kullanma çünkü aralarında biraz farklılık varmış duyduğuma göre allah kolaylık versin yardımcın olsun