kızlarrr ruh durumunuz nasıl alıştınız mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve goncalove emine tarafından 23 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

23 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : goncalove emine
  1. goncalove emine

goncalove emine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlaaar slm nasılsınız ara sıra girip bakıyorum nete fırsat buldukça tabiki.ruh durmunuz nasıl çok merak ediyorum.ben çok kötüyümde bir türlü adapte olmadım.küçük meleğimi çok seviyorum tabikide kendim bi garip.aralıksız uyumak istiyorum.mesela bu uykusuzluk hali beni mafediyor.çok titiz bi inasandım temizlik yapamıyorum.yemek yapamıyorum.hızlı yemektende bi hoş oldum bizim kız yemek saatinde ayakta.zaten uykumuzuda bi düzene sokamadık.yani anlıyacağınız bi garip oldum canım çok sıkılıyor.kendimide çok çirkin şişko patates gibi hissediyorum eşimin artık beni beğenmediğini düşünüyorum.anlıyacağınız kendimi çok kötü hissediyorum.tabiki bunlara en büyük etkende kendi annemlerin ve kayınvalidemlerini bize uzak oturması yani çok sık görüşemiyoruz.oturduğumuz yer sessiz sakin in cin top atıyor çarşı bile yok komşuluk hiç yok.akşama kadar evin içinde kızımla başbaşayız...sıkıntıdan ölüyorum.ne olur sizde durumunuzu benimle paylaşın çatlamak üzereyimmm....kafamçokkarıştı

2. 23 Mayıs 2008
  3. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    arkadasım senı okurken kendımı gorur gıbı oldum.aynı seylerı bende yasıyorum.artık bır sabahta kendım uykumu almıs olarak uyanmak ıstıyorum.yemek yerken ne yedıgımı bıle anlamadan kostura kostura yıyorum.esımle aram bozuk.ev desen her yer her yerde ıcım ıcımı yıyor aklım evı toparlamakta ama ne mumkun.bende cok bunaldım sanırım depresyondayım.benım bebegım cok gazlı ve huysuz sureklı kucakta ve bagırıyor.bazen gozum onu bıle gormuyor sınırden.eger evde kımse yoksa ne yemek yıyebılıyorum nede tuvalete gıdebılıyorum.sıkıntıdan esıme bagırır oldum.

4. 23 Mayıs 2008
  5. PiCaSSa

PiCaSSa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sanırım herkez aynı dertten muzdarip :teselli: annelerimizin kıymetini şimdi daha iyi anlıyoruz dimi kızlar =)

Kayınvalidem ile yaşıyoruz ama inanın evde birinin olması size çokda + kazandırmıyor çok acil işiniz olduğunda bebeğinizle ilgilenecek biri var bunu biliyorsunuz :çok üzgünüm:

2. ayımız bitecek birkaç gün sonra ama hala kendime gelebilmiş değilim kendimi 10 yaş ileri gitmiş gibi hissediyorum ne giysem yakışmıor hoş üzerime olan tek bir kıyafetim bile yok yaa orası çok ayrı bir konu her gördüğüm giysiyede dibim düşüyor sanki içine girebilecekmişim gibi 3. aya girmeyi bekliyorum bende spor yapıcam azar azar dikişlerime zarar vermeden laelaelaelaelae

6. 23 Mayıs 2008
  7. rosa85

rosa85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    851
    Ödül Puanları:
    198
    merhaba arkadaslar sonucta hepimiz ayni seyleri yasiyoruz yani yalniz degiliz ilk haftalar bende cok kötüydüm hic bir sey yapamiyordum bende cok titiz oldugum icin kizim uyudukca evi temizliyordum hatta bir gün kahvaltidan baska hic bir sey yememistim daha dogrusu unutmusum bebekle ilgilenip temizlik yapmaktan aksama dogru basim dönmeye baslamisti tansiyon firlamis tabiki hastaneye gittim hemen doktorlar yatip dinlenmemi bebek uyudukca benimde uyumami söylediler ve cok sitres yapmisim.....yani alismak biraz zaman istiyor simdi biraz rahatladim kizim gündüzleri huysuz olsa bile aksam 9 bucuk oldumu kendi kendine uyuyor gece 1 yada 2 defa aciktigi icin uyaniyor ama sabah 6 da kurulu saat gibi kalkiyor biraz onunla oynuyorum sonra tekrar uyuyor bende islerimi onun uykusuna göre ayarlamaya calisiyorum.vakit buldukca burada dolasiyorum cunkü benimde cevremde cok arkadasim yok.depresyona girip kendinizi yipratmayin yalniz degiliz bebegi olan herkes bizim yasadiklarimizi yasiyor sikintilarimizi paylasalimki burada hayattan zevk alir hale gelelim demi .....

8. 23 Mayıs 2008
  9. shannon

shannon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım aynı dert bendede var bende kilo almaya devam ediyorum uykuya hasretim yemekleri hızla yemekten bıktım kocamla basbas oturup tv bile izleyemiyoruz ama herseye ragmen anne olmak cok güzel kızımı cok seviyorum yalnız seninle tek farkımız ben kızımla basbas kalamamaktan sikayetciyim kayınvaldemlerle cok yakın oturuyoeruz kızımı sevmeye geliyorlar bende bundan bıkmıs durumdaım ah keske uzakta olsakta arada bir gelseler sevmeye diyorum yani bu konuda sana cok özendim canım

10. 23 Mayıs 2008
  11. shannon

shannon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu arada benimde evim cok dagınık devamlı toplamaya calıstıgdimım halde hiç düzelmiyor demekki artık böyle olacak stres yapmamaya karar ver

12. 23 Mayıs 2008
  13. rosa85

rosa85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    851
    Ödül Puanları:
    198
    canim benim kendini sikma lütfen bende esimin beni begenmedigini düsünmedi degilim bazen sebepsiz yere kiskanclik yapiyorum aslinda bize öyle geliyor kendine güven bence hem anne olup hemde güzel bir kadin oldugunu bu durumun gecici oldugunu unutma böyle düsündükce hem kendini üzecek hemde esini....bende bazen sikilmiyorum desem yalan olur alisiyoruz evde iki kisi olmaya canin ne isterse onu yapmaya sonradan bir bebegin sorumlulugu agir geliyor tabiki ama gececek her sey sikilma hem yaz buraya her gün zamanin oldukca ben her gün giriyorum siteye sikintilarimizi paylasiriz ......

14. 23 Mayıs 2008
  15. SadeceAsk

SadeceAsk Kocasının Bitanesi.. Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    113
    kızlar ALLAH yardımcınız olsun canlarım bizde geçtik sizin yolunuzdan bende gecen senenin mart annesiyim... o günlerimi düşündükçe ruh aleminde gibiymişim gibi geliyor bende yavrumu kendim büyüttüm.. ama büyüyecekler daha tatlı olacaklar... uyuyor oğlum simdi birazdan uyanınca gezmeye gidicez:)) o zor günler geçti.. sizinde gececek.. birde benimkinin 4.5 ay yoğun koliği vardı hiç susmaz hep ağlardı.. eşimle artık görüşmek istemiyordum iyice bunalıma girmiştim... hep sinirimizi onlardan çıkarır oluyoruz.. ama şimdi kocişle aram süper:) artık bebeğimde büyüdü beni güldürmek için espri bile yapıyor.. yani çoook güzel eğlenceli günler sizleri bekliyor bunları düşünüp mutlu olun az kaldı önümüzdeki yaza bebişlerinizle elele sokaklarda yürüyeceksiniz güle oynaya...

16. 23 Mayıs 2008
  17. muku68

muku68 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ay kızlar iyiki de bu foruma girmişim, herkesle aynı şeyleri yaşadığını bilmek rahatlattı beni. benim de 58 günlük bi oğlum var, aynı şeylerden muzdaribim. Bi de 6 hafta erken geldi, ben ölümden döndüm, 1 ay hastanede yatmak zorunda kaldım falan derken her şey üst üste geldi. Nasıl bunaldım anlatamam. Ben biraz şanslıyım gerçi, kayınvalidemler üst katta oturuyorlar. görümcemler falan çok ii insanlar. Bunalınca gel buraya koy, sen çık gez biraz stres at, hem rahatlarsın hem de özlersin diyorlar, Çok ii geliyor valla. Allah hepimizin yardımcısı olsun, onlarla geçireceğimiz güzler günler için katlanıcaz. Ne demişler beklenen gün gelcekse çekilen çile kutsaldır.
    herkese ii geceler

18. 24 Mayıs 2008
  19. goncalove emine

goncalove emine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar paylaşımınız için çok teşekkür ederim.nasıl rahatladım anlatamam.kızımla el elle gezceğimiz günler gelcek mi çok merak ediyorum.beni çok bunaltıyor.tabiki bunlara en büyük etken benim sabırsız biri olmam.ne deyim umarım geçer.