kızlarrr yardım edin:(

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve hunger86 tarafından 28 Ekim 2009 başlatılmıştır.

28 Ekim 2009
    Konu Sahibi : hunger86
  1. hunger86

hunger86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar şu an 24 haftalık ikizlerime hamileyim dişim çürük ve çok ağırıyorsenağlama parol içtim ama hiç faydası olmadı dr. ancak yarın gidebilirim kızlar ağrıyı azaltmak için bildiğiniz bişeyler var mı ooofff nasıl dayanacağım kadın doğum doktorumu aradım lokal anestezi ile kanal tedavisi olabilirsin dedi bi sorun olmaz dimi

2. 28 Ekim 2009
  3. marduk

marduk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle geçmiş olsun. kanal tedavisi olabilirsin tabi ki sorun olmaz. doktorun da söylemiş zaten. endişe etmene gerek yok. zaten bir an önce tedavi olman da iyi olur. çürüğün iltihabı vücuda zarar veriyor zaten. bir an önce iyileşmen dileğiyle :)

4. 28 Ekim 2009
  5. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    CNM KARANFıL YAĞI ANINDA GEÇıRıYO AMA HAMıLELıKTE ZARARI OLURMU BıLMEM

KARANFıL YAĞININ FAYDALARI
    * Mikropları öldürür.
    * Ağrıları dindirir.
    * Sinirleri uyarır.
    * Hazmı kolaylaştırır.
    * Koku giderir.
    * ıştah açar.
    * ıshali keser.
    * Bedeni ve zihni yorgunlukları giderir.
    * Doğumu kolaylaştırır.
    * Ateş düşürür.
    * Terletir.
    * Mide üşütmesinden doğan şikayetleri giderir.
    * Ağız ve mide kokularını gidermeye yardımcı olur.
    * Antiseptik ve ağrı kesici olarak kullanılabilir.
    * Diş ağrılarına etkili olup. diş eti çekilmesi ve iltihabına kullanılmasi tavsiye edilir.
    KULLANIM ŞEKLı : Dahilen; 1 fincan suya 1-2 damla damlatılarak içilir. Diş ağrılarında pamuk üzerine damlatılarak diş üzerine tatbik edilir.

6. 28 Ekim 2009
  7. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    canım cok gecmıs olsun...
    12.haftadan sonra lokal anestezı ıle dolgu,kanal tedavısı gıbı seyler yapılıyor yada hamılelerın kullanabıldıgı antıbıyotıkten kullanabılıyosun. bence bı dıs doktoruna gorun. ıltıhaplı kalması daha kotu bebegın ıcın. tez zamanda gecer ıns...

8. 28 Ekim 2009
  9. hunger86

hunger86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sağol marduk yarına kadar nasıl dayanacağım bilmiyorum sabah olmaz bu ağrıylaaasenağlama

10. 28 Ekim 2009
  11. hunger86

hunger86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yaman nette baktım az önce dişinol diye bi ilaç varmış eşim işten gelince onu aldıracağım umarım bi faydası olur eski yöntemleri denedim pamuğa kolanya döktüm dişime koydum banamısın demedi allahımmmm yardım ettt geçsin ağrım

12. 28 Ekim 2009
  13. hunger86

hunger86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    zeynep sağol yarın ilk işim dr. gitmek sizler böyle yazınca rahatladım rahatlıkla tedavi olabilirim yani sakıncası olur bebeklerime diye korktum allahıma dua ediyorum azıcık geçsin ağrı çok fena yaaa

14. 28 Ekim 2009
  15. EU3

EU3 Guest

canim disinol diye bir ilac var tamamen dogal bir ilac gebelige herhangi bir yan etksi yok.tum eczanelerde var diye biliyorum fiyatida cok uygun 2 milyon diye hatirliyorum.kurdana pamugu sarip ilaca batirdktn sonra disine degdiriyorsun o 2 dakika icinde disini uyusturup agriyi yok ediyor.alip denemeni tavsiye ediyorum.gecmis olsun/

16. 29 Ekim 2009
  17. hunger86

hunger86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar ben akşam üzeri dayanamayıp açık bi diş doktoru bulup ona gittimadam dişimi oyup çürüğü temizledi ve ilaçlı bir pamuk koyup beni eve yolladı ve 3 gün sonra gelirsin pansuman yaparız dedi bir kaç gün sonrada dolgu yaparız dedi doktordan geldiğimden beri dayanılmayacak şekilde dişim öncekinden daha şiddetli ağırıyor hayatımda hiç diş tedavisi olmadım bu kadar ağrı olması normal mi yaaa dişimin olduğu sol taraf şakaklarıma kadar ağırıyor offfffffffffff yanlış bi uzmanın elinde miyim allahım deliricem çok fenaaa ağırıyor bebeklerime bişey olacak diye çok korkuyorum böyle mi oluyor bu dolgu işlemisenağlama

18. 29 Ekim 2009
  19. kateausten

kateausten YİĞİT'imi bekliyorum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aslında ağrımaması lazım. bence doktoru ara durumunu bildir. geçmiş olsun.