Kızlarrr..yardımmm!!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Tugbademir tarafından 4 Haziran 2010 başlatılmıştır.

4 Haziran 2010
    Konu Sahibi : Tugbademir
  1. Tugbademir

Tugbademir aşkım, oğluşummm..iyi ki varsınız... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar ben 7. haftama girdim bugün..fakat 3 gündür olan iştahım da gitti mide bulantım başladığı için..doğal olarak süt içmek bile midemi bulandıyor..ilaç verdi doktorum işe yaramadı..sabah eskiden işe gitmeden yumurtalı felan kahvaltı ederdim şimdi ölü gibi uyanıyorumm mide bulantısıyla ve yoğun halsizlikle..sadece ekşili patates salatası,limonlu şeyler bi de sabah sürekli gittiğimiz çorbacıda ezogelin ve mercimek çorbası içiyorum o da limonlu tabi..yanii sormak istedğim bu beslenmeyle bebeğime bir şey olur mu???mümkünatı yok tatlılı şeyler yiyemiyorum meyve birazz...3 aya kadar beslenme fazla etkili değilmiş diye duydum doğru mu??aksi halde benim bebişim sağlıksız olacak:KK43:(((( çok kötüyüm kızlarr ne yapabilirmm beslenme altarnatifiniz var mı bana önerebileceğiniz???sevgiler..:gitme:

2. 4 Haziran 2010
  3. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    birşey olmaz canım merak etme.bebek 3 aydan sonra anneden besleniyor bu doğru.sana önerebileceğim birşey yok çünkü benim hiç midem bulanmadı.birşey yiyemiyorsan bile su iç.biliyorum bazen su bile miseni bulandırıyordur ama su içmen senin için çok yararlı.35 haftalığım günde 3 litre su içiyorum.

4. 4 Haziran 2010
  5. dusunmemlazim

dusunmemlazim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    153
    hayir merak etme bebegine birseycik olmaz. duydugun dogru 3 aydan sonra beslenmene dikkat etmen gerekiyor..
    sabahlari kalktikan sonra ayva yersen bulantilarin biraz duzelebilir. herkeste farklidir tabi ama bi dene istersen. belki iyi gelir

6. 4 Haziran 2010
  7. missgrafik

missgrafik facebook.com/sirinfikirleratolyesi Üye

Beğenildi:
    173
    Ödül Puanları:
    123
    ben 4.5 aya kadar bulantı ve kusma yaşadım yemek adına hiçbişe yiyemiyordum süt içemesen bile yoğurt yemeği dene yada peyniri bol tüket ben yoğurtlu makarna peynir ekmek onlarla besleniyordum sadece. tatlının t sini bile düşünemiyordum ama şimdi tatlısız duramıyorum geçicek sabret elinden gelenide yapmaya çalış hazır şeyler yerine hep doğal yemeye çalış...

8. 4 Haziran 2010
  9. Tugbademir

Tugbademir aşkım, oğluşummm..iyi ki varsınız... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar çok saolunnn...bakalımmm ayran felan içebiliyorumm şükür..ayy çok rahatladımm gerçekten..sizi çok seviyorumm yine de iyi beslenmeye çalışıcam..öpüyorummm fıstıklar..

10. 4 Haziran 2010
  11. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben 16 haftama kadar neredeyse su dışında hiç bişey yemedim karı koca zayıfladık. 5 kilo verdim. serumlar yedim allaha şükür bişey olmadı canım.

12. 4 Haziran 2010
  13. sibush

sibush Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    bende basındayım hamileliğin miğde bulantım filanda yok ama iştahim kesildi.. et balık tavuk dusuncesi bile öldürüyor beni sadece kısır, patates salatası haslanmıs sebze filan istiyor canım.. doktoruma sordum gecen hafta 12 hafta dolana kadar istedigini ye sonra benim istediklerimi yiyeceksin dedi:) 3 ay sonrası içinde haftada 1 ye herseyi (et balık tavuk) yeterli olur dedi.. sıkma sen canını

14. 4 Haziran 2010
  15. yyagmurr

yyagmurr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benimde çok bulantım var geçen hafta da vardı bulantım ama bu hafta daha beter oldum 2 gündür özellikle tüm gün, gece bile bulantım oluyor. kusma olmuyor diyodum ama bugün 1 kere oldu:KK43: nasıl geçer 3 ay.. süt ben de içemiyorum aslında çok severim ama bulantıdan dolayı içemiyorum. ayran ve yoğurt yiyebiliyorum veya ekmek peynir. bol bol beyaz leblebi. ben de sağlıksız beslendiğimi düşünüyodum ama yorumları görünce rahatladım

16. 5 Haziran 2010
  17. nigo

nigo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    kızıma hamileyken ilk 3 ay kabus gibiydi ne yemek ne içmek zeytin peynir domatesle yaşıyordum 4 kilo verdim
    3 ay bitimi yavaş yavaş düzene girdi şükür
    kızım 16 aylık çok şükür sağlığı yerinde merak etmeyin bişicik olmaz bebeklere
    süt yerine dr.um kaşar peyniri önermişti en yoğun kalsiyum kaşarda varmış

18. 5 Haziran 2010
  19. Ceylan

Ceylan BiHüzünSaklı ve BinUmutla Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    198
    Canım sen hiç düşünme ben kusmadan ötürü hastanelerde yattım 7 kilo verdim serumla sadece beslendim 4 ay boyunca ama bebeğim çok sağlıklı büyüyor herhangi bir sorun yaşamadım şuanda 25 haftalık hamıleyim çok şükür rabbime..