kızlarrrr 6+3 hamileyimmm..sorularım var yardım??

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Tugbademir tarafından 31 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : Tugbademir
  1. Tugbademir

Tugbademir aşkım, oğluşummm..iyi ki varsınız... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar öncelikle giderek kilo alıyorum ve selilütleniyorum..hamileler için zararsız hareketler selülit azaltıcı bişeyler yok mu:KK43:(((
    bu arada mide bulantım başladı,5 +3 ken keseyi gördük..kalp atışlarını ne zaman duyarız kızlar..şu an 6+2 yim..ne dersiniz..doktorum şu zaman gel demedi..megadyn ve ferro sanol gyno diye demir ve folik asit içeren hap verdi..bi de kızlar kasık ağrısı normal midir??bi de uyku pozisyonu nasıl olmalıdır???çok mu soru sordum kıslar kusura bakmayın..sizi seviyorumboshayallersmile

2. 31 Mayıs 2010
  3. oylum27

oylum27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    sanırım hemen hemen aynı gidiyoruz..bende 7 haftalık hamileyim ve inanılmaz mide bulantılarım,kusmalarım var..bende ilk 5,5haftalıkken gittim vajinal muayene ile keseyi gördü ama kalp atışlarını duyamadık bu salı bi daha çağırdı gidecez bakalım inşallah duyarz..ama doktorunla devamlı iletişim halinde olman lazım diye düşünüyorum ben..yani seni çağırmış olması lazımdı..bende kullanıyorum folik asit ama yemek yiyemediğim için mide bulantılarım yüzünden düzenli alamıyorum haplarımı..bende ona takmış durumdayım..hayırlısıyla bebeklerimizi sağ salim kucaklarmıza almayı nasip etsin Allahım inşallah...

4. 31 Mayıs 2010
  5. bozo85

bozo85 Banane, sanane:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    198
    ayyy canım nasıl sevindim hamile olmana anlatamam
    sağlıkla kucağına alırsın inşallah
    mide bulantıları normal canım ben 3 ay kustum serumlar takıldım
    yatış pozisyonu sormuş genelde sol tarafına dönerek yat bebek için ii
    kasık ağrısına gelince normal ben de hala var ama sen dr söyle istersen

6. 31 Mayıs 2010
  7. zeytohnm

zeytohnm saglıkla gellll erkegimmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım selilüt için bişe diyemiycem bol bol su içç bendede son zamanalrda çok oldu veede çatlak ben kalp atışlarını 6+3 te duydum ama bu degişiyo bazıssı 7 ve 8 haftalarda duyuyo bu konuda neden doktorun şu gun gel kalp atışlarını duyalım demedi istersen kendine iyi bi doktor araştır bana elevit vermişti sana verdikleride sonuçta bebegini için vitamin sanada bebşinede faydası olur kasık agrısı genelde ilk zamanlar çok oluyo benimde oluyodu adet olucakmışım gibi normal yani dinlen bol bol şuanda istedigin gibi yatabilirsin ama bebege kan gitmesini iyi beslenmesini saglayan en iyi yatış pozisyonu sol yan genelde sol yanına yatmaya çalış gebelik siteleindende hafta hafta gebelik te yapılması gereknleri takip edebilirsin sana dahada faydalı olur rabbim saglıkla kucagına almayı nasip etsinn haıyrlı evlat olsunn canımm ALLAH analı babalı büyütsün

Son düzenleme: 31 Mayıs 2010
  8. 31 Mayıs 2010
  9. zeytohnm

zeytohnm saglıkla gellll erkegimmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bide hiç migde bulantım olmadı benim oyüxdende güzel kilo aldım :) ama yataktan kalmadan sabahları çubuk krakeri yi geliyo diye migdebulantısı olan arkadaşlardan okumştum

10. 31 Mayıs 2010
  11. Tugbademir

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ayy canım benimm saolasın..walla stressiz bir ayımda geldi bebişimm..o kadar stres yaptım olmadı kafamdan attığım an oldu..hayırlısı bakalımm cnm..senin de inşallah herşey yolundadır..öpüyorumm:dance:

12. 31 Mayıs 2010
  13. johnnybravo

johnnybravo fevkaladenin fevkindeyim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    196
    hayırlı uğurlu olsun canım
    kilo almak için çok erken daha selülit sen istesende olucak istemesende vucüdun bebek için gerekli yağları depoluyo,egzersiz sakın henüz çok erken enaz 3ayın bitmesini bekle dikkat et yemene içmene şuan bebeğin senden aldığı hiç bişe yok
    kalp atışını 8haftalıkken çok rahat duyabilirsin
    folik ve ferro yu ihmal etme
    kasık ağrısı şuan çok normal endişelendirmiyim ama bikaç ay daha sürecek ara ara
    uyku poziyonu sırt üstü yüz üstü sağ sol farketmez canım daha o çok küçük

14. 31 Mayıs 2010
  15. ruzgaryagmur

ruzgaryagmur Ne güzel hayat Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    öncelikle tebrikerl allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.

kasık ağrısı bende hiç olmamıştı dr unuza bi sorun isterseniz.

mide bulantısı için çubuk kraker iyi gelicektir, ben limon kolonyasıda bolca kullanmıştım..

uyku pozisyonu ilk başlarda istediğiniz gibi yatabilirsiniz ama ilerleyen zamanda sol tarafınıza yatarsanız bebek için en iyisi olucaktır.

hayırlı doğumlar..

16. 31 Mayıs 2010
  17. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hayırlı olsun canım mide bulantıların ne yaparsan yap geçmiyor canım. kalp atışlarını 7 hafta bitiminde duyarsın. ilaçlarda her hamilelin kulladığı ilaçlar. yatış pozisyonun gelince 3 aya kadar pek önemli değilmiş ama ondan snra sol tarafa yatman daha yararlıymış.

18. 31 Mayıs 2010
  19. Tugbademir

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    saol cnm evet yrn doktor araştırmaya gidicem...saolun yorumlarınız için..