Kızlarrrr köpek bakımııııı bilgi verin nolurrr

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve carbonxxx tarafından 25 Haziran 2010 başlatılmıştır.

25 Haziran 2010
    Konu Sahibi : carbonxxx
  1. carbonxxx

carbonxxx SatanistKesenPsikopatCat Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar yardımlarınız ve eleştirileriniz için hepinize çok teşekkür ederim.. Çok iyi düşünücem köpek işini ve şu an ki kararım bir shar pie almak labradordan vazgeçtim.. ama dediğim gibi çok iyi düşünmem lazım.. Ve kesinlikle evde bakıcam köpeğime alırsam.. Tekrar teşekkürler..

Son düzenleme: 7 Temmuz 2010
  2. 25 Haziran 2010
  3. Kalliste

Kalliste Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    153
    http://www.kadinlarkulubu.com/dostlarimizin-kosesi/217753-labrador-kizim-siyam-oglum.html

linktede göreceğiniz gibi beim de bir labradorum var üstelik kalabalık bir aileyiz ve hep beraber mutlu mesut yaşıyoruz opuyorumnanaktan

bakımı hakkında çok fazla bilgi veremem bunu iyice araştırıp bilgi sahibi olmalısınız gerek internet gerek kitaplar ve veterinerlerden bilgi alabilirsiniz, sorumluluğu çok büyük olduğu için de iyice araştırmadan bu işe kalkışmayın diyebilirim sadece eyvahedigeldismile

fakat kokudan bahsetmişsiniz, benim köpeğim bahçemiz olmasına rağmen evde yaşıyor yani istediği an bahçede istediği an ev içinde, bahçe temizliğini de onun sürekli içeri girip çıkması durumunu göz önüne alarak kendimizce geliştirdik, aynı yatakta yattığımız anlar dahi oluyor ama bu güne dek evde koku meydana gelmedi bu hayvanlarım temizliği ve bakımıyla ilgili bir konu olmalı sanırım başıma gelmediği için bilemiyeceğim, köpeğin yanında bir de kedi besliyorum.... siz kendinize baktığınız gibi evcilinizede titizlikle bakarsanız hiç özel şampuana kokuya gerek olmadığını göreceksiniz...opuyorumnanaktan

4. 25 Haziran 2010
  5. carbonxxx

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    Ben çok uzun zamandır araştırıyorum aslında bu konuyu bu yüzden labrador seçtim.. Düzenli yürüyüşüne çıkarmam gerekiyor aşıları maması felan hafife alınacak şeyler değil biliyorum hatta şöyle söylemeliyim bir çocuk sahibi olmak gibi geliyor bana sonucunda 15-20 sene sizinle yaşıyor :) tek korktuğum yeterince ilgilenemezsem üzülürse diye.. Çalışıcam çünkü evde sadece akşamları ve hafta sonları ilgilenebilicem.. yani akşama kadar bahçede kalması hırçınlaştırırmı?.. yada ne bileyim farklı sorunlarla karşılaşırmıyız?.. Koku konusunda sevindim içimi rahatlattın aslında temiz bir hayvan neden koksun ki? mantık olarak ta doğru..

Sizin köpeğinizin videosunu izlemiştim çok tatlı :)

Sormak istediğim birşey var tuvalet alışkanlığını nasıl kazandırdınız ? ınternette okuduğum yöntemler var ama birinci ağızdan dinlemek daha iyi sanırım..

6. 25 Haziran 2010
  7. Kalliste

Kalliste Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    153
    Tuvalet alışkanlığı nasıl kazandırdık :))
    ilk geldiği andan itibaren evin bir çok yerine gazete kağıdı koyduk kaza filan olmasın diye ve bu kazalar bir kaç kez oldu tabiki ama kısa sürdü zaten size ilk geldiği andan başlıyor tuvaleti geldiği anda bunu belirtiyor yani huzursuz oluyor veya hareketleri değişiyor o an yakaladınız mı tamamdır, ben mesela evde üzerien tuvaletini yaptığı gazete kağıtlarını bahçede bir köşeye çıkardım ve üzerine temiz gazete kağıtları koydum o zaten kokuyu her türlü alıyor hissediyor, sonuçta temiz hayvanlar bunlar ve fazla uğraşmanız gerekmiyor...tamamıyla öğrenmesi 5 aylıkken oldu diyebilirim ...

8. 25 Haziran 2010
  9. carbonxxx

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    anladım canım :) teşekkür ederim bilgilerin için içimi rahatlattın :)

10. 25 Haziran 2010
  11. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    9 yıldır oğlum benimle birlikte ........evde bakıyorum heryerede girer çıkar ......benimki maltese terrier cinsi küçük ....kokuda olmadı başka bir sorunda eve gelenlere özellikle sorardım kimse koku almadığını söyler...ama seninki büyük cins bilmiyorum ama bir sürü şampuanları parfümleri var kokucanı sanmam...

12. 26 Haziran 2010
  13. kocasinatapiyo

kocasinatapiyo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bence arkdasım sen bu sevdadan waz geç kopeği haps edemezsın 10 m lık bı bahceye gunah eve sokamk ıstemıyorum dıyosun bunun karı var kışı war cok sıcagı var yağmuru var soğugu var we labrador bahce köpeği değıl ev kopeği bıldıgım kadarı ıle bence hıc alıp o hayvanın gunahına girme eğer onu aldıysan o ev nasıl senınse sen nasıl ıstedıgın gıbı o evı kullanıyosan aynı haklara o da sahıp olmalı ortalama 15 yıl ömürleri war 15 yıl bırgun bıle ondan sıkayet etmeden kalbını kırmadan inciltmeden bakabılirim gerekırse ben aç kalırım ona yedırırım dıyosan al cunku ben aç kalsam da oğlumun tok uyuması benım ıcın çok önemlıdir bence bır sefer daha düşün evını paylasamayacaksan hıç alma her zaman mevsım yaz olmuyo we senı 10 m lık bı balkona tıkasalar ne yaparsın bana bunun cewabını werebılırmısın bence sen bakamazsın gunahına gırme boşuna gunahkar olma bı hayvanı üzüp incıltıp ahını alma

14. 26 Haziran 2010
  15. Sourcream

Sourcream Sadece şükrediyorum... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Sevgili revindell, yillarca kopek bakmis, hala da cok tatli bir tanesiyle 7. yilini doldurmus bir hayvansever olarak umarim yazdiklarimi dikkate alirsiniz; kopeginize evin disinda bakmayi planliyorsaniz, 10-15 metrekarelik bahce hic uygun degil , evde bakmayi goze aliyorsaniz ise daha kucuk bir cinsi tercih etmeniz en dogrusu,lutfen onlara gercekten en iyi kosullari saglayamayacaksaniz bu sevdadan vazgecin .....

16. 2 Temmuz 2010
  17. carbonxxx

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar yukarıda yazdığım mesajımı okumamış olabilirsiniz....

Birincisi istisna durumlar haricinde eve sokmak istemiyorum dedim yani çok soğuk çok sıcak ta yada hasta olduğunda da bahçede bırakacak kadar insafsız değilim !

Sonra ikinci mesajımda ''Ben çok uzun zamandır araştırıyorum aslında bu konuyu bu yüzden labrador seçtim.. Düzenli yürüyüşüne çıkarmam gerekiyor aşıları maması felan hafife alınacak şeyler değil biliyorum hatta şöyle söylemeliyim bir çocuk sahibi olmak gibi geliyor bana sonucunda 15-20 sene sizinle yaşıyor :) tek korktuğum yeterince ilgilenemezsem üzülürse diye.. Çalışıcam çünkü evde sadece akşamları ve hafta sonları ilgilenebilicem.. yani akşama kadar bahçede kalması hırçınlaştırırmı?.. '' diye belirtmiştim.. ınanın bu konuda tahmininizden daha hassasım zaten olmasam buraya konu açmazdım..

Sanki muhabbet kuşu alıcakmışım gibi değerlendirmeyin beni lütfen çıkışlarınız çok sert.. ki iki tanede muhabbet kuşum var onları bile kafese kapatmadım aldığım günden beri sürekli evin içinde serbest sürekli uçuyorlar.. Vitaminlerinden , yemine, banyosuna kadar herşeyiyle ilgileniyorum.. Sorumluluk sahibi olmayan bir insan değilim yani..

18. 4 Temmuz 2010
  19. bonibon

bonibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bahce gercekten 10-15 m2 mi yoksa yanlis mi yazdiniz ?

eger dogruysa bu cok kücük. yani orta halli bir balkon büyüklügünde. yazik olur. anladigim kadariyla calisiyorsunuz da yani gün icinde cikarip gezdirme sansiniz da yok. bunalir orada . en kötü evde yasasaydi bile daha cok yeri olurdu kipirdamaya...

bizim 1000 m2 bahce olmasina ragmen minik danam evde yasiyor.. bahce keyif ve oynamak icin ... hatta normalde yari fiyatina kendimize uygun evde oturabilecegimiz halde sirf kizimiz icin aradik ve bulduk bu evi. kisacasi köpek sahibi olmak her anlamda onu düsünüp ihtiyaclarina cevap verebilmek demek. gerekirse oturdugun evi bile ona göre secmek demek :)