kızlarrrr yine ben ve yine kafam karıştı.....

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve milkshake tarafından 25 Haziran 2008 başlatılmıştır.

25 Haziran 2008
    Konu Sahibi : milkshake
  1. milkshake

milkshake Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar yine bennnn kusuruma bakmayına.s. ya aklıma bişey takıldı biliyorsunuz dün kanda bhcg testi yaptırmıştım ve sonuç 1,23 yani negatifti...
    ama aklımı bişey kurcalıyor şimdi ben haziranın 2'de adet oldum genelde 27-28 günde adet olurum yani benim adet günüme 5 gün var hatta 1 ay dolması için yani temmuz 2'ni baz alırsak 7 gün var acaba erken olduğu için kanda çıkmama gibi bir durum olurmu acaba? ya idrar testi kafamı kurcaladı ikisidemi yanlış çıkar ikisidemi hatalı çıkar...
    testin adı dbest diye bişey prospektüsünde ilişkiden 7 gün sonra oluşan gebelikleri bile tespit eder en erken idrar testinde çıkar gibi bişey yazıyordu eğer bu doğruysa ben bhcg ye güveneyimmi yanılmış olamaz değilmi? birde kan testini devlet hastanesinde yaptırdım bu sonucu etkilemez değilmi?:uhm:

2. 25 Haziran 2008
  3. tatli.cadi

tatli.cadi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canim Bence 5 Gün Bekle Bakalim Adet Olacakmisin Gecikme Olursa Tekrar Kan Verirsin Ama Kan En Güvenilir Sonuç Idrarde Görünüp Kanda Görünmemesi çok Az Bi Ihtimal ....biliyorum Sonuç Seni çok üzüyo Ama Biraz Sabir Bekle Bakalim Ne Olacak

4. 25 Haziran 2008
  5. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Canım hazır gebelik testlerinde yanılma payı çok var,ama bhcg yani kan testinde yanılma payı yoktur,%99 çıkar ve doğru bi zamanda kan testini yaptırmışsın...

6. 25 Haziran 2008
  7. deryaa1

deryaa1 Guest

canım
    bende geçen ay kanda b-hcg yaptırmıştım
    sıfır çıkmıştı.
    en güveniliri kanda yapılanı

8. 25 Haziran 2008
  9. yexsxillim

yexsxillim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teslerde yanılma payı oluyor kan testi en güveniliri ama kesinlik kazanması için adet gecikmesi olmalı ve belirleyici gecikme si 10 gün kadar

10. 25 Haziran 2008
  11. CERENXIXMO

CERENXIXMO Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hamilelik geçirenler çok daha iyi bilir sanırım, ama bir dönem neredeyse ofisteki bütün bayanlar haöileydi sırayla ve hepsiyle gün gün yaşadık hamileliklerini. Birinin kan testindeki değer çok düşük çıkmıştı. Doktor kesinlikle gebe olduğuna ihtimal vermiyorum demişti. Fakat o oran gebelik yeniyse düşük oluyormuş. gebelik ilerledikçe yanlış oran da büyüyormuş. Bir kaç gün sonra aynı testi yaptırdığını sonuç bir öncekine göre daha fazla çıkmıştı ve bu sefer doktor gebesin demişti. Yani sonuç bugün 1,23 ise eğer gebeysen sonuç daha yüksek çıkacaktır. Biraz daha bekleyip bir daha test yaptır bence. Adet günün tam olarak geçsin, iyice belli olsun o zaman daha kesin sonuç olur.
    Sevgiler