kızlarrrrrrrrr yardım edin cidden çok evhamlanıorum!!!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve zukseddin tarafından 24 Eylül 2009 başlatılmıştır.

24 Eylül 2009
    Konu Sahibi : zukseddin
  1. zukseddin

zukseddin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar size bişi sormak istiorum günlerdir bu konuyu kafama takıorum ben rh- kocam ise rh+ yani olası bi hamileleik durumunda kan uyuşmazlığı olma olasılığım yüzde yüz(eşimin yedi ceddindede negatif kan grubu geni yok çünkü)
    aranızda kan uyuşmazlığı sorunu yaşayıp sağlıklı çocuk veya çocuklar doğuranlar var mı hamileleik dönemini nası atlattınız bilgilendirebilir misiniz?

2. 24 Eylül 2009
  3. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Anne adayınının kanının Rh(-), baba adayının kanının da Rh(+) olduğu durumlarda Rh uygunsuzluğundan bahsedilir. Bunun mutlaka bebekte bir soruna yol açması gerekmez. Eğer bebek Rh(+) bir kan grubuna sahip olursa bu durumda anne adayının savunma sistemi doğmamış bebeğin kan hücrelerini adeta bir yabancı madde gibi algılayarak onları parçalamak için harekete geçer. Eğer anne adayının savunma sistemi ilk kez bu hücrelerle karşı karşıyaysa (ilk gebelik gibi) bu durumda savunma sistemi "silahlarını" geliştiremeden bebek kurtulur, ancak anne vücudu da bu Rh(+) hücreleri tanımış olur. Gerekli önlemler alınmazsa sonraki gebeliklerden birinde anne adayının savunma sistemi doğmamış bebeğin kanında Rh(+) hücrelere rastlarsa bu sefer sadece "silahları depodan çıkarmak" için vakit harcar ve şiddetle savunmaya geçer.

[[/B]

4. 24 Eylül 2009
  5. zukseddin

zukseddin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok saol canım verdiğin bilgiler için ben bunları araştırdım ama korkuom genede kan uyuşmazlığı yaşayıpta çocuk doğuran ve hamilelik geçiren annelerrinde fikirlerinide almak istiom benimkisi içimi rahatlatmak çünkü

6. 24 Eylül 2009
  7. EU2

EU2 Guest

canım benim bildiğim insanlar var cocukları gayet saglıklı sanırım bu durumun asısı var sizevlenirken saglık raporunda sizi aydınlatmaları lazımdı bişe söylemedilermi

8. 24 Eylül 2009
  9. zukseddin

zukseddin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sölediler canımda ben genede evham yapıom işte çocuk düşündüğüm zaman nolcak netcek die internertende o kadar absürt şelere denk geldim ki korkmamak elde deil

10. 24 Eylül 2009
  11. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    aynı sorun bizdede var. bende - grubum. ama artık tıp gerekli önlemi alıyor.

12. 24 Eylül 2009
  13. ruj22

ruj22 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    386
    Ödül Puanları:
    163
    ablam da yaşadı bunu içiniz çok ama çoooookkkk rahat olsun 3.5 yaşında fırlama bi oğlu var( allahbağışlasın) hiçbişiii olmuyo yani.sadce doğumdan hemen sonra ablama bi iğne vurdular iğnemiz hazır gitmiştik doğuma onu hatırlıyorum.zaten dr.lar gerekeni anlatıyolardır.korkma içini ferah tut

14. 24 Eylül 2009
  15. ruj22

ruj22 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    386
    Ödül Puanları:
    163
    şimdi aklıma geldi tek sorun sarılığı birazdaha uzun ve ağır geçirdi okadar her yarım saatte bir emzirerek atlatmıştık biz hastaneye yatmadı bile hani ağır geçirdi diyince farklı algılamayın

16. 25 Eylül 2009
  17. dilkalman

dilkalman Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    zukseddin arkadaşım,aynı şey benim kuzenimde de oldu.Doğumunu tıp fakültesinde yaptı.Doğumdan sonra bebeğin kan grubuna baktılar,eğer negatif yani annenin kan grubundan olsaydı iğne yapmayacaklardı,ama bebek rh+ olunca kuzenime bir iğne yaptılar.Bir sorun olmadı.Bu olay nerdeyse 16 yıl önce oldu.O zamandan bu zamana tıpta ilerledi.Sen hiç endişelenme.Çocukta öyle ağır bir sarılık bile geçirmedi.Normal göbek sarılığı oldu.Şimdi liseye giden,taktirlik ve ingilizceyi çok güzel konuşan bir oğlumuz var.Merak etme arkadaşım.

18. 26 Eylül 2009
  19. zukseddin

zukseddin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ay inş ya böle şeler duyunca cidden rahatlıorum,bu durumda olupta olumsuz bi durumla karşılaşan yok herhalde